My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Saturday, November 5, 2005

Buyrun bir bayram şekeri alın lütfen:)))


Dünyanın ve Türkiyenin dört bir yanından gazetelerdeki ilginç haberlerden bir potbori ;Hem biraz düşünür,hem biraz eğlenir,hemde içinden birini kendinize adapte edebilirsiniz:)))
PARAYI VER PULUN OLSUN:)))
Türkiyede artık dileyen herkes kendi pulunu bastırabilecek.İster kendi,ister sevdiklerinin isterse şirketinin logosunu pul olarak bastırmak isteyenlerin PTT şubelerine yada yakında hizmete girecek internet sitesinden PTTye başvurması yeterli.
En az 250 adet bastırılabilecek pulların bir tanesinin fiyatı 1.5 ytl.Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım,Adamına
göre pul devri başladı dedi.
SİGARAYI BIRAK DAHA AZ SU FATURASI ÖDE:)))
Alanyanın Çıplaklı Beldesinde sigara içmeyen veya bırakan su
abonelerine %20 indirim uygulanacak.
8000 nüfuslu beldede Belediye meclisinin bu kararının ardından 1800 su abonesinden 54 ü sigarayı bıraktık diye başvuruda bulunmuş.
Pekiyi ya yalan beyanda bulunan olursa?Belediye başkanı AKPLi Hasan Uysal bunuda düşünmüş .Sigarayı bıraktığından şüphe edilenler nikotin testinden geçirilecek.Kanında nikotin bulunanlara % 50 zamlı su tarifesi uygulanacak.
SUÇLULARI ARILAR YAKALAYACAK:)))
ABD nin Georgia Üniversitesinde araştırmacılar köpek yerine eşek arılarını eğiterek onlardan pek çok alanda yararlanmayı planlıyorlar.Köpeklere göre çok daha kısa bir sürede ve ucuza eğitilebilen arılar koklayarak kimyevi madde uyuşturucu ve silah tesbiti ile ceset bulma gibi işlerde kullanılabilecekler.
Uzaktaki bir bilgisayarla kontrol edilen arının üstündeki sensor alarm sesi yada parlak bir ışık vererek arının kokuyu tespit ettiğini bildiriyor. Hedeflenen kokuyu bulan arıda köpekler gibi yiyecekle ödüllendiriliyor.İyi hoşta ya dedektif eşek arıları iş başındayken ya bizi sokmaya kalkarlarsa:))))
TO BE CONTINUED:)))
NOT:Yeşiller badem diğer kırmızılar akide şekeri çokkkk güzel tavsiye ederim:))))