My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Saturday, November 26, 2005

When you add fat to your food you make it fat diyorlar ama aşağıya bir bakın bakalım:))))VE DE bir TEST:)))


KAHVALTIDA YUMURTA YE YAĞLARINDAN KURTUL
ABD de yapılan bir araştırmayı aktaran Prof .Dr.Hikmet Boyacıoğlu ,kahvaltıda
yumurta tüketmenin vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını açıkladı.
Boyacıoğlu,Yağsız kas kitlesinin korunmasına yardımcı olan Lösin amino asidinin zengin bir kaynağı olan yumurta ,vücut yağının yakılmasını sağlar dedi. AA
KİŞİSEL NOT:Ben bunu bilmeden uyguladım aslında uygulama değilde düzenli yumurta yedim ve voila arkadaşlar hiç vücutta yağ kalmadı.Bende bu yazıyı okuyuncaya kadar extradan ne yapıyorum diyordum demek ki ne oldu test bilmeden yapıldı ve sonuç mükemmel.Tabii biraz da alerjik bünyeye sahip olmamak ,yaş ta etken dir diye düşüyorum.Kolesterolünüz varsa dikkat derim:))))
ŞİMDİDE CİLT YAPIMIZI ÖĞRENELİMMİ TESTİMİZ
Yüzünüzü temizleyip kurulayın yüzünüzü örtecek büyüklükte bir kağıt mendilin tek katını yüzünüze kapatın.Parmak uçlarınızla yüzün her tarafında hafif baskı yaparak elinizle gezdirin.
Kağıdı dikkatlice kaldırıp bakın;
Şayet kağıdın her tarafında yağ lekecikleri görünüyorsa CİLDİNİZ YAĞLI CİLT
Kağıdın belli yerlerinde özellikle alın ,burun ve çeneye gelen bölgesinde lekeler göze çarpıyorsa
yanaklar ve şakaklarda iz yoksa CİLDİNİZ KARMA CİLT
Kağıdın hiç bir yerinde leke izine rastlanmıyorsa CİLDİNİZ KURU CİLT
Cildinizin hassasiyetini görebilmek için ;bir çay kaşığının sapı ile alnınızın ortasına hafifçe bastırarak artı(+) işareti çizer gibi yapın.
Şayet çizilen yerde hiç kızarma olmadı ise CİLDİNİZ NORMAL CİLT
Hafifçe bir kızarma olduysa ama hemen geçtiyse CİDİNİZ AZ HASSAS
Kızarıklık bir müddet devam etmişse CİLDİNİZ ÇOK HASSAS DEMEKTİR.
Kaynak:ailem.com
YARIN PAZAR SAYFASI UNUTMAYIN:)))))))

6 comments:

 1. munev18:04

  sevgili Candan yumurtayi cok sevyorum fakat dedigin gibi kolestrolum yüksek ancak haftada bir yiyebiliyoruz.cildim ise hassas sinifinda sevgiler...

  ReplyDelete
 2. Candan eger bu yazdiklarin tutmazsa, doktoru bulamam ama seni bulabilirim sanirim. Gelicem artik, tanismamiz lazim senle Candan diyerek de kandiracagim.
  Demin Tuhfe'ye sordum, simdi de sana, sen Mersin'de Tuhfe Hollanda'da. Nasil tanistiniz, nerden taniyorsunuz birbirinizi? Akrabalik filan mi var bir yerlerden, himm?

  ReplyDelete
 3. Candan demin yorum birakmissin bana ama ben de dedigini anlamadim. Ne demisim ben once de sen anlamadin? karisti ortalik gene. hep yapiyorum ben bunu.

  ReplyDelete
 4. arzu02:53

  evet dogruluk payi cok yuksek bencede, hamileligimde( oncesinde hic yumurta sevmememe ragmen) hemen hergun yumurta yemek istiyordu canim,simdilerdede oyle gerci:))hic kilo problemi yasamadim, ama hamileligimde acaba cok kilo alirmiyim, acaba sisko bi hatunmu olacagim sonrasinda diye endiselerim olmadi degil, fakat cok sukur hic bi fazlam yok eksigim bile var, belki bende yumurtaya borcluyum bunu:)))

  ReplyDelete
 5. Ee pazar da oldu, nerde pazar yazisi? :( Kandirdin mi beni o komik adam neler yumurtaldi diyerek?

  ReplyDelete
 6. Münevver teyze cilt tipinizi testi uygulayarak mı yaptınız yoksa okuyarakmı yapmadan karşıdan olmaz yani:))))
  Serra,vallahi Arzucumla bilmeden uygulamış vede tutturmuşuz.Ben 2 ay hiç kesmeden sürekli yedim eğer yapmaya karar verirsen www.eggrecipes.com daki taifleri döne döne uygulayabilirsin ben öyle yapıyorum:)) yumurtayı kestikten sonra(bir hafta kadar karaciğeri dinlendirmek için) bile bir müddet sonra tekrara yemeğe başlayınca otomatikman rejimsiz filan kilo gidiyor.Löpin maddesi depomudur nedir artık:)))
  Tuhfeyle tanışmamızı istatistğe vuralım Mersinde tanışma %100
  Adanada tanışma %100
  Ankarada tanışma %100
  istanbulda tanışma %50
  Hollandada tanışma %50
  uçakta,yolda ,parkta,tarlada ,bahçede denizde de tanışma oranları da var tabi ayrıntılar bizle sahiden tanışınca:)))))
  Bu arada soruyu şimdi anladım biraz geç oldu ama neyse:))))
  Arzucum paylaştığın için çokkk teşekkürler vallahi beni kurtardın serra yumurta yeyip yağlarını yakamasa üşenmeyip o kadar yolu gelip beni yakacaktı:)))))

  ReplyDelete