My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Tuesday, January 24, 2006

Derya Gibi Bayram Çalışmamız:)))

Arkadaşlar bu bayram programında Derya hanımın konuğu olan Lale hocamın gösterdiği bir çalışma. Bu işi yapabilmek için değişik tenekeden yapılmış bir kasnak kullandı.O yalnız:)benim kullandığımın çok daha küçüğü benim ebat 20X20 onunki büyük ihtimal 10X10 du.O kasnakta benimki gibi uçlar var .Uçlara görüldüğü şekilde iplik sarıldı ben ilk deneme olduğu için 2 şer sıra döndüm miktar fazlalaştırılabilir.Yukarıdaki kasnağa ipler sarılıncaki ilk görünüşü.
Bu da kasnağın alttan görünüşü.Knifty knitterların iğnesini kullandım kenarları dikmek için
Yan dikişler.Yan dikişleri yapıyoruzki bir zemin oluşsun örnek için.
Yan dikişin alttan görünüşü
Model oluşturmak için görülen şeklide dikmeye başlıyoruz.

Örnek dikişi yakından .Daha değişik modeller oluşturulabilir artık bu tamamen örnek çıkartma gibi bir şey oldu. EEEE bitmişi:))))
Bu da kasnaktan çıktıktan sonraki son görünüm.Biraz çekti biraz arıza arzetti ama ben onu düzeltirim ütü mütü :))Ayrıca üstüne bir süs müs koyup öyle çekecektim ama hava bulutlu artık o azzzzz sonra diyeyim.Bu arada knifty kasnağıyla buna benzer bir çalışma daha yapıyorum onuda sonra yayınlayacağım.Bunu umarım sevmişsinizdir:))))Bir dolu yapılıp bir çok şekilde değerlenebilir herhalde:))

20 comments:

 1. Merhaba Candan çok güzel olmuş. Bu kasnağı nereden buluyorsunuz? Bende o gün yapılan atkıyı koyacağım bugün bloguma akşama doğru koymuş olurum sanırım. Görüşmek üzere.

  ReplyDelete
 2. Candan sen aştın artıkkk:) Ne bu güzellik böyle, anında görüntü. Valla kutlarım, ellerine sağlık, Öpüldünüz.

  ReplyDelete
 3. banyo lifi gibi duruyor, olmaz mi? Daha buuyuk olsa, belki hbebek battaniyesi de olur, di mi? Sevgiler

  ReplyDelete
 4. valla süpersin ...
  one bir şey değil can bir şeysin sen ya...

  ReplyDelete
 5. Harika değişik bir şey!!! sen mutlaka iyi bir şey yaparsın bunlardan. Candan ben Derya gibi yi seyredemiyorum fazla biliyorsun. Eve o saatlerde gliyorum ve proğram bitmiş oluyor. Geçen gün son on dakiksına yetiştim. Kavanoz tabak falan boyamışlardı. Onlar fırınlanıyor muydu ? proğramı kesin seyretmişsindir diye soruyorum. Biliyorsundur belki; bana gelen yorumlar arasında bu iş için mutfak fırınlarının kullanılmasının kanserojen olabileceği yazıyordu. Bu konu hakkında bir şeyler biliyor musun?

  ReplyDelete
 6. Sekdacım çok teşekkür ederim.Kasnak yurt dışından diğer arkadaşlarda beğendiler çok aramama rağmen benzerleri var ama aynısını bulamadım.Sanırım bulduklarımı yayınlamıştım arzu edersen arşivde var:))sevgilerimle.

  ReplyDelete
 7. Sarışınım, şekercim,
  Derya hanımın programını pek seyredemiyorum, arada bir rastlarsam, yaptıkları pek ilgimi çekmiyor açıkçası. Bu parçalar birbirine eklenerek hoş işler yapılabilir. Çocukken tahtaya çiviler çakarak yaptığımız tezğahı hatırladım:)))
  Şekercim sen yaparsın da şirinmi şirin olmaz mı???? Kocaman öptüm.

  ReplyDelete
 8. Nazlıcım hakikaten beğendinmi vallahi program boyu izleyerek yaptığım uygulama kasnağın olması işi kolaylaştırdı bir bakıma daha geliştirilebilir ama sanırım programda yapılan örnekleri yapamadım onlar için Lale hocamın tekrara gelmesini bekleyeceğim:)))Ööptümm:)

  ReplyDelete
 9. Serra hakikaten iyi fikir çok ta tatlı olur:) kasnaktan çıkarınca hakikaten puf puf oldu.İki kat sarmaya bu pufluk demek üç kat sarsaymışım daha bir puf olacaktı.ÖPTÜMM:)

  ReplyDelete
 10. Nagihannn beni şımartıyorsun:)))Vallahi uçacağım:)))Öptüm:)

  ReplyDelete
 11. Tuhfem çokkk teşekkürler ilk deneme ama zevkli bir iş oldu.Biliyorsun bugünlerde pek senkron tutturamıyorum şu diş yüzünden:)Evet programı seyrettim yanılmıyorsam tabaklar boyandıktan sonra fırınlanıyor onu duydum korumak için elde yıkama tavsiye edildi onuda duydum ama boyaların niteliği hakkında bir şey söylenmedi.Böyle bir boyama işine rastlarsam mesaj atıp soraraım:Hatırlatttığın için teşekkürler.Öptüm

  ReplyDelete
 12. Sevgili Candan,Ellerine sağlık.
  Derya Gibinin bayram programında seyretmiştim.
  Battaniye bence de güzel olur.
  ayrıca blogumu ziyaret ettigin ve güzel yorumun için teşekkürler.
  arkadaşlarımın arasına senide alıcağım.
  Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 13. sedence03:02

  candancım,

  ben öğleden sonra sana yorum yazmıştım ama gönderememişim demekki..evet son çalışmanı gördüm.kasnaklarla çok değişik şeyler yapmak mümkün ..seninkide çok güzel olmuş.bugünkü programda yine adın geçiyordu.meşhursun yani..bende bugün fun2do nun sayfasını gezdim.herhalde birşeyler ısmarlayacağım oradan..sevgiler..

  ReplyDelete
 14. Sennurum, çokk teşekkürler bende hakikaten şirin olduğunu düşünüyorum hele ele gelince daha bir şirin oldu,kolayda yapılıyor.Acaba yünü sardıktan sonra yaprak deseni nasıl oluşturabilirim bir fikrin var mı?Hocanın yaptığı desende 4 yaprak birbirine bitişmişti ben onu yapamadım ancak gördüğünüz desen olabildi bir incelermisin please:))
  Aşkolsun Derya gibiyi seyrediyorsun sanıyordum onun için küseyimmi Sennuruma:(((Çokk öptüm

  ReplyDelete
 15. Serpilcim çokk teşekkürler.Battaniye yada afgan tarzı bir şey super olur gerçektende .Değişik renkler kullanılabilir.Ve istenilen ebatta büyütülebilir.Çokta kolay bitiyor.Ne kadar çok yün sarılırsa o kadar çabuk dikiliyor :)Sevgilerimle

  ReplyDelete
 16. Sedencim teşekkürler.Bende fun2doda gördüğün knifty knitterlardan da var o da harika bir şey bir günde rahat bir kazak yapabilirsin ben ondan şimdi bir bere yapıyorum .Bir ara ilmek atış şeklini yayınlayacağım çünkü makara işi ilmeğinin aynısı.Makara işini bende Derya Gibide gösterildikten sonra öğrendim .oda çok zevkli.Duyduğuma göre makara işi öğrenmek isteyen arkadaşlar varmış onlara kılavuz olur,knifty kasnağından görmek çünkü büyük:)))Sevgilerimle iyi geceler:)))

  ReplyDelete
 17. Candan'cım,
  bende bu kasnağı ve yapılmış örneklerini görmüştüm elişi reyonlarında. Bundan battaniye de olur diye düşündüm.
  Bu arada "sevgi battaniyesi"sinden söz edeyim. Benim sayfamda link var. "çiçho'nun renkli ışıkları" bloğunda 20x20 düz örgüleri birleştirip diktirip çocuk yurdunda kalan ve en yakın doğum günü olan çocuğa hediye etme projesi var. Ben ve annem başladık.

  ReplyDelete
 18. Hülyacım teşekkürler bakacağım.Derya Gibidede böyle bir projeye yer veren hanımları izlemiştim.Onlarda sevgi battaniyesi yapıyorlardı.Hem yünden hemde patch workten.Adresi yazmıştım yayınlayayım.Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 19. Çok güzel olmuş, ellerine sağlık :)

  ReplyDelete
 20. Burcucum teşekkür ederim:)))

  ReplyDelete