My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Monday, January 30, 2006

Navajo crafts:)))

Kök boyalar kullanılarak yapılmış bir çanta yakın çekim,kenarlara keçe ön kapağa ise deri uygulanmış .Closer look to a hand bag made by root colors.Felt used for the sides and leather for the front cover:)

Çantanın bütün olarak görünüşü.Complete wiev to it:)
Boncuktan ve deriden yapılmış bir ayakkabı.A moccasin made from beads and leather.
Bir başka keçe çalışması .Keçe üzerine desen uygulaması harika.Another felt work the pattern over felt looks great.

Bir başka çalışma .Burada keçe kullanılmış fakat keçe üzerine kök boya çalışılmış.Another felt work.Felt used again but designs made by root colors this time:))Nice work.
Makrame düğümüne benzer bir düğümle çalışılmış bir heybe örneği diyeceğim ama yakından bakınca sanki boncukla işlenmiş gibi geldi bana ne dersiniz ?Kenarlar deri ile rastgele dikilmiş.A bag made with a kind of knot looks like the knots I use while macrameing but with a closer look It came to me that they look like they are beads what do you say:))Sides attached together by leather strings.
Bu da harika bir desen.Üstte dikine kullanılanlar boncuk kesin(mavi,pembe beyaz) ama alt örneklere hala karar veremedim.This also looks great:)Beads used at the top side for sure; the blue,pink and white but still I could not make up my mind that the rest are made out of beads or if they are only knots.
Üstteki heybeyi tekrar iliştirmişim pardon neyse üsttekinde üst tarafta sapı görünmemiş yanlışlık telafi edilmiş oldu:)I have accidentally attached the same bag again sorry:))But you can see the strap on this one:))
Bir başka model.Another pattern
Duvar süsü olduğunu sanıyorum:))If I am not mistaken this is a wall hanger :))

Kılıç muhafazaları:))Sword covers:)

Arkadaşlar yarın Derya gibi bayram çalışmasından esinlenerek knifty kasnağına uyguladığım bir çalışma yayınlayacağım .Değişik bulacağınızı tahmin ediyorum.Friends 2morrow I am going to publish a different usage of the knifty knitter .I am sure you will find it very different and nitty.Till 2morrow bye.Don't forget ok .

Pazar sayfası aşağıda okumayı unutmayın.Sunday page is at the bottom post don't forget to read.Thank you:)

5 comments:

 1. Candancığım iyi haftalar. Çok hoş şeyler eklemişsin. Sadece seyrederek avunacağım:( Öptüm canım

  ReplyDelete
 2. Sarışınım şekerim,
  Kızılderi çalışmaları çok otantik, çok güzeller.Abin de, kama ve deri işlemeli kın almıştı. Bana da kızılderilelerin meşhur yeleklerinden almış. Savaş boyalarımı sürüp giyiniyorum:))))
  Öptüüüüm.

  ReplyDelete
 3. Gene degisik islerden ornekler bulmussun Candan. Sagol, o dedigin makrame degil bence de, boncuk. :))

  ReplyDelete
 4. ben en çok ayakkabıları beğendim kimbilir ne kadar rahattır.

  ReplyDelete
 5. Çok ilginç şeyler buluyorsun.Bravo.

  ReplyDelete