My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Thursday, March 30, 2006

GÜNEŞ EN MUAZZAM TÜRKİYEDE TUTULACAK!!!!


17 Ağustos depremi ile 29 mart taki (bugün) güneş tutulması arasında bağlantı kurmak isteyenleri bilgilendirmek için Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof .Dr .Gülay Barbarosoğlunun yaptığı basın toplantısından;
İki sistem arasında ilişki kurmanın iki yolu vardır;ya matematiksel yada istatiksel olarak incelenir.Güneş tutulmasıyla deprem ilişkisini bilimsel ve istatiksel olarak açıklayan bir ilişki yoktur.
Burada ciddi bir bilgi eksikliği ve bilgi kirliliği vardır.
Güneş ,Dünya ve Ay her 14 günde bir çizgiye geliyor,bu durum bizim her 14 günde bir deprem korkusuyla yaşamamız anlamına gelir ki böyle bir sonuç bilimsel değildir.
İnsanların astroloji merakı ,doğadan gelecek yıkıcı tehditle ilgili hurafe ve korkuların üretilmesine yol açıyor.
XOXOXO
Oysa çevre sorunlarından kaynaklanan riskler toplumlar için ,depremlerden daha büyük tehlike oluşturuyor.
Kaynakların tükenmesi eko sistemlerin yok edilmesi,küresel ısınma nüfus artışı,savaşlar,insan faaliyetleri yüzünden giderek kötüleşen doğa koşulları,fırtına ve sellerin yıkıcı etkisi,tsunami,ormanların tahrip edilmesi,okyanustaki balık yataklarının azalması sonucu dünyamız SOS veriyor.
İNSANLIK KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR:(

8 comments:

 1. MERHABA SEVGİLİ CANDAN NE GÜZEL SÖYLEMİS SEVGİLİ UZMANIMIZ..AMA KÖTÜMSERLİKTE ÜSTÜMÜZE YOK.
  CANDANIM İYİYİM TESEKKUR EDERİM YÜRÜYÜSE DEVAM ..DİYETE BİRAZ DEVAM..ZİYARETİN İCİN TESEKKUR EDERİM SAGOL KIZIM ALLAH A EMANET OL..SELAM VE SEVGILER

  ReplyDelete
 2. gerçekten iyi söylemiş...İlla depremmi olması gerekiyor...Dün çevremdekiler konuştular düngece yatamadım yaa :((

  ReplyDelete
 3. Sevgili Candan'cım,
  Her zaman uzmanlarımıza inanmalıyız.
  Allah bir daha o günleri yaşatmasın bizlere.
  Sevgiler.

  ReplyDelete
 4. CANIMCIĞIM,
  BENCE DEPREM OLUR, AMA ÇEVRE GİDİYOR, HATTA ALARMI ÇALDILA DUYAN OLAMADI! GİTTİ BİLE, BİR ARA GÜLSE BİRSELİN YAZISINI OKUMUŞTUMDA DİYOR DU Kİ; 10 SENE SONRA KIYAMAT KOPACAK! EEE ÇEVRE GİTTİ, CANILARI YOK OLDU, HER YER KİRLENDİ..
  ÇOK MU NEGATİF OLDUM NE!?
  NEYSE KURTARABİLDİĞİMİZ KURTARMAYA ÇALIŞALIM BENCE!
  AMA DEPREM OLAYINI HERKES BEKLİYOR, KORKU VE TELAŞ İÇİNDE...
  AYYY BEN ÇOK NEGATİFİM BUGÜN YAAA

  ReplyDelete
 5. candancım merhaba.ikisi arasında ilişki yok diyorlar .olsa ne olur nasılsa bu deprem olmayacakmı olacak .kimse önlem almak için caba sarfetmiyor .ne kadar yıkıcı olacak nerede olacak,bunun etrefında dön dur. bence depremde ölenler şasnslı olacak, vay kalanların haline .allah hepimizi korusun .offf içim karardı ya.. canımcım sana iyigünler .

  ReplyDelete
 6. Umarim dogrudur. Ne yazik ki, bir konuda elindeki data ayni oldugun halde bilimsel arastirma bir kere yapilir biter demek degil. Her teknigi denediler mi?UStelik, belki farkinda olamadiklari bir etken daha var, modele katmadiklari ama onemli. Bir de her ne kadar bilimadami da olsa, once millet galeyana gelmesin durumu soz konusu.

  ReplyDelete
 7. Candan'cığım tutulmayı eşimle beraber ellerimizde gözlüklerimizle sahilde izledik.Havada ani bir soğuma oldu,hava hafif gölgelendi ama malesef İstanbul'da kararma olmadı.

  ReplyDelete
 8. BO KONUDA TEK SÖYLEYECEĞİM ALLAH İNŞALLAH BİR DAHA O KÖTÜ GECEYİ YAŞATMASIN.

  ReplyDelete