My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Sunday, June 8, 2008

Tanrıya yalvarış!!!!

Ulu Tanrım,
Her zaman ve her yerde ve konuda benim de konuşmam gerektiği düşüncesinden beni arındır.
Çevremdeki insanların hayatlarını yönlendirme ve hatalarını düzeltme arzusundan beni kurtar.
Konuşurken gereksiz detayları anlatmamam için beynimi serbest bırak ve bir an önce konuşmanın sonuna varmamı sağla...
Başkalarının ağrı ve acılarını dinleyebilme nezaket ve sabrını ver bu arada kendi ağrı ve sızılarımı anlatmamam için ağzımı mühürle...(Çünkü yıllar geçip yaşlandığımda,ağrı ve sızılar artıyor ve bunlardan herkese bahsetmek bana ayrı zevk veriyor).....
Lütfen tanrım banada arada sırada benim de yanılacağım gerçeğini öğret;
Benide olabildiğince insan yap.Beni melek yap da demiyorum,zira bu tip insanlarla yaşamak zordur...
Tanrım ummadığımız yerlerde güzel şeyler ,beklemediğimiz insanların güzel işler yapabildiklerini görebilmemi sağla ve bana bunu onlara söyleyebilme inceliğini ver.
Beni mantıklı bir insan yap,kötümser yapma,benim insanlara yardımcı olabilmeme yardımcı ol,fakat onlara hiç bir zaman patronluk hevesi verme bana.
Her ne kadar benim çok derin bir akıl stoku olduğuna ve bu stoktan başkalarının da faydalanmamasının çok büyük kayıp olduğuna inanıyorsam da Ulu Tanrım,bırakın bunu göstermeyeyim.
Böylece hayatımın son döneminde etrafımda bir kaç arkadaşım olsun istiyorum.....

Ataol Behramoğlu'ndan