My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Monday, May 29, 2006

Arkadaşlar basamakta durmayın,otomatik kapı çarpar,böler ,iki katınızı alır:)))


Traffic was moving briskly along 14th street in NYC,when the policeman in the middle of the intersection suddenly raised a white -gloved hand.By slamming on his brakes,an oncoming motorist managed to stop.But then,to his surprise,the officer beckoned him to approach.Apprehensively,the driver moved forward,only to be stopped again in the middle of the intersection-where the policeman,without a glance at him,put one foot up on the car's bumper,leaned over and tied his shoe.That accomplished,he stepped aside and waved the car on.
Ida.H.Washington
XOXOXOXOX
As a nurse in the obstetrical ward of a hospital,I was interested to observe that a mother who had her seventh child had a bouquet of seven red roses and one white carnation.I asked her if it had some significance.
We planned on eight children she said.When the first baby arrived,I was given a bouquet of seven white carnations and one red rose.The red roses were increased and the white carnations were decreased each time a baby was born.Now there is only one white carnation to go.
If that isn't planned parenthood ,I do not know what is!
Mrs.Jerry Lewis
XOXOXOXOXO
After undergoing ,open heart surgery,with an incision from the top of my chest almost my waist,I jokingly asked the doctor why he hadn't started the incision below my suntan mark.
With a twinkle in his eye he replied,You know we are quite conservative here in Boston.we decided just how your neckline should plunge,and started here.
Jeanne L.Perry.
XOXOXOXO
İMPARATORA BÖYLE SORULARLA GELMEYİNİZ
Ertem Şener:Henry deyince ne düşünüyorsunuz hocam?
Fatih Terim:Iııı,Henryi gole en yakın oyuncu olarak görüyorum.Çabuk oyuncu...
E.Ş:Komple bir futbolcu dimi hocam?
F.T:Tabi...
XOXOXOXO
SORUYA BAK HİZAYA GEL
Ertem Şener:Ronaldinho standartların üstünde bir oyuncu mu hocam?
Fatih Terim:Yüzde 100 tabi standartların üstünde.
XOXOXOXO
AMANİN İMPARATORU KIZDIRMAYALIM
Ertem Şener:Ljungberg vurdu-.Hemde ne vurdu.Öyle bir vurduki Eyfel kulesi bile sallandı hocam.Öyle bir vurduki bütün stat atağa kalktı;ama Ljungberg hala kalkamadı
Fatih Terim:Bugün enteresan kelimelerini Arsenalliler için kullanıyorsun herhalde...
E.Ş:Hocam hakkını verelim.10 kişiyle mücadele eden bir takım.Barcelona karşısında müthiş mücadele sergiliyor.Tıpkı Galatasarayın Arsenal finalinde olduğu gibi.10 kişiyle Galatasaray,Arsenale kök söktürmüştü.Bugünde Arsenalin hakkını verelim.
F.T:Evet....
NOT:Hah şöyle konuş imparatorun canını ye! Ne güzel diyorsun ağzından bal damlıyor.
XOXOXOXO
Bİ MASAYA YATIRIRIM
Huysuz:Bu kız elendi(İnci) iki uzvum çalışmıyor...
Uğurkan Erez:Biz söyleyemeyiz hangileri...
H:Senin söyleyemeyeceğin zaten çalışmıyor...
XOXOXOXO
UZMAN GÖRÜŞÜ
Yonca Evcimik:Ayyy sizi unutmuşlar...
Huysuz:Evet seni hatırlarlar ,bodur tavuk her gün piliç
Y.E:Buyrun benim...
XOXOXOXO
İNCİLER MİNCİLER
SORU:İçinde kulak kelimesi geçen deyimler?
Tolgahan Sayışman:Kulaksız
XOXOXO
S:K ile başlayan baharatlar?
Sinan Bengier:Kuş üzümü
XOXOXO
S:M harfi ile başlayan giysi?
Veysel Diker:Maksi
XOXOXO
S:Lunaparktaki oyuncaklar?
Sinan Bengier:Kaydırak
XOXOXO
S:Dalgıçların ayağına taktığı şey?
Sinan Bengier:PATİK
XOXOXO
Muhabir:Konsept nedir?
Sokaktaki kişi:Bilmiyom annem.
XOXOXO
M:Konsept nedir?
S.K:Eğlence.
Konsept:Kavram ,düşünce.
XOXOXO
SELİN DENİZLİ KÖŞESİ
Narratör bir kişiliğim var benim...TABİ TABİ 1
Annemle herşeyi teyitleşiriz..TABİ TABİ 2
Saçım kısa benim, öyle küçücük kullanmamak için kaynak yaptırdım...İYİ YAPMIŞSIN
Sulusepkinimdir,her yerde ağlarım...SEN KEYFİNE BAK
Her bulduğumu babama götürürüm gerçi babam hepsine tuzluk gibi davranır ama hepsi sever babamı....EHÜ EHÜ (erkek arkadaşları babaya tanıtma merasiminden söz ediyor)
XOXOXO
Dünya çok kötüleşti,gitsemde üzülmem,yukarda 8 dönüm arazi de aldım,Zeki Mürenin evinin yanında ,vasiyetimide yaptım,en çok çalıştığım Günay restaurantın sahibi benim elbisemi giyip Katinanın makası elinde ah biçemez ah biçemezzz.....ALLAH GECİNDEN VERSİN.Huysuz.
Bunlara(juri) çok üzülüyorum,kanım akmaz,bunlara bir b.. gelmiyor....DEMEE.Huysuz.
Ben senin hikayeni en top birinci yapıyorum....YAKIŞIR.Emel
Karşında ben canlıyım....YOK YAW.Ahu Tuğba
Brezilyada doğan bebek herkesi şaşkınlığa çevirdi sayın seyirciler....ÇEVİREMEN.Bir ana haberde
Sahibinin anormal davranışı üzerine derhal hayvan hastanesine kaldırıldı....ÇÖZEMEN.Bir ana haberde Aidsli kedi haberi.
Bu gün günlerden cuma haftanın son cuması...İLK VE SON.Bir DJ
Belletti vurdu ve gol.O ne goldü öyle.Aman Allahım.O nasıl gol,mükemmel bir gol.Kendisi bile inanamıyor.Super bir gol.Belletti atıyor,Belletti.Belletti bu golü atacağını önceden belli etti....ÖZLÜ SÖZ YUMAĞI.Ertem şener.
NOT:Bu güzel söz yumağını söylemek için maçtan önce dilek tutulup adak adanmıştır herhalde Belletti gol atsın diye...Ancak bir çelişki söz konusu:Bu gole inanamıyorsa ,Belletti bu golü atacağını nasıl belli etti.
XOXOXOX
HUYSUZUN ŞİİRİ
Öksüzlüğümü giderecek bir eşş aradım durdum
Nafile her seferinde boynum bükük durdum,
Belki bir gün gelir diye bekledim durdum,
Bekledim de durdum durdum duma duma dum
NOT:Son mısra tarafımdan eklenmiştir:)
XOXOXOX
KOMŞU TİPLEMELERİ(DEVAM)
PAYLAŞGİLLER
Komşuluk hakkı gazıyla evlerinde olan herşeyi sizlerede ikram eden bu grup zamanla mahcubiyet duygunuzu kamçılar,ve sizide paylaşımcı olmaya mecbur kılar.Etrafa dağıttıkları tabak çanakları alamamaları paylaşgilleri zora sokar.Bu gruptan kaçış yoktur.Kurtulaman...
ZARARSIZGİLLER
Diğer dört grup(Canciğer,Kalmamış,Stereo,Paylaş) tarafından kınanan bu gruptakiler apartman toplantıları ve asansör diyaloglarıyla komşuluk görevlerini yerine getirirler.Bu tip yazılarıda ancak diğer gruplardan bunalan bir zararsızgil yazar....
XOXOXOX
MASUM DİZİLER!!!!!
DELİ YÜREK;KURTLAR VADİSİ ,ACI HAYAT
*İstanbulun eski semtlerinde yaşayan bir yada birkaç aile vardır .
*Bu aileler tarihi eser konumundaki müstakil evlerde yaşar.
*Dizinin kahramanı ya bu ailedendir yada bu ailenin evladı gibidir.
*Bu ailede her şeyi bilen bilge bir baba-dede ve kaybolmaya yüz tutmuş bir mesleği vardır.
*O mahallede dünyevi şeylerden elini eteğini çekmiş dünyayı yemiş yutmuş bir başka bilge -eleman daha yaşar ve kahraman sıkıştıkça bu bilgeye başvurarak hem felsefe eğitimini tamamlar hemde olaylara yaklaşmayı öğrenir.
*Dizinin kahramanı,sevgilisi olan kişiye hemen kavuşamaz hemen açılamaz,hemen evlenemez ;dizi boyunca sevgilisi en az bir kere kaçırılır bir kere ya ölümcül yaralanır yada ölümcül hastalanır.
*Dizi kahramanın başı sürekli derde girer kendisinin girmese mahallenin girer.
*Dizilerdeki kötü elemanlar zamanla yumuşayarak sonlara doğru hepimizden daha iyi insanlar haline dönüşürler.
*Dizi kahramanlarını satın almaya kimsenin gücü yetmez.500 milyarlık çeki bir saniyede düşünmeden yakar.
*Dizi kahramanı en az bir kere kötü adamlarca kaçırılır işkence edilir,ölümüne dövülür,bu sırada bile vakur tutumunu bozmayarak işkencecinin yüzüne tükürmekten geri kalmaz ve ölmeden bir yere atılır.Sonrası malum eleman gider intikamını rakiplerinin kanının son damlasına kadar alır.
*Dizilerin son bölümlerinde sonra birde filmleri yapılır.(Deli Yürek -Bumerang Cehennemi,Kurtlar vadisi -Kurtlar vadisi Irak)
*Son moda işkence tekniklerini,adam kaçırma planlarını ,dayak usullerini öğrenmek için bu diziler bir okuldur.
Bu dizilerin yaratıcısı Osman Sınavın okullardaki şiddeti dizilerin üzerine yıkmak kadar saçma bir şey olamaz.Her evde bilgisayar var ve buradaki oyunlarda adam öldürmenin her yolu en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor.
Bu mantık doğru olsaydı,o zaman dünyanın en çok satan yapımları ,aksiyon filmleri olmazdı.Biz kötü karakteri canlandırında gidin kötülük mü yapın dedikten sonra Necati Şaşmazın(POLAT)şöhreti benim yarattığım dizi sayesinde oldu şeklindeki açıklamalarıdır bu yazının sebebi.Böyle bir şeye neden olmak ne zamandır insanlara gurur veriyor,üstelik sahipleniliyor,anlamak mümkün değil.VE alkışlar okulları Polatlar,Mematiler,Çakırlar,Deli Yüreklerle doldurup çocuklar birbirini öldürürken ,bu tuhaf şöhretin kim sayesinde olduğunu tartışanlar için...
Bakınız (Samsun lise cinayeti,İzmir ve Konya okul yaralanmaları ve diğerleri)
XOXOXOXOX
TÜRK TELEVİZYONLARINDAN UNUTULMAZ ANLAR
Dünya ekonomik forumu (Davos)haber kanallarından canlı yayınlanmaktaydı.Bu kanallar konuşmacıların söylediği bazı cümleleri yazı olarak ekrana bindirmekteydi.İşte o an olan oldu,HaberTürk adlı bırakın Türkiyeyi Dünyanın en kült kanalları arasında bence ilk 5 te olan kanal ,CNN Türke ekranından ,CNN TURK aynısını yazma başka yazı bul diye mesaj gönderdi.Sonra ne oldu derseniz İşte Haber Türk farkı diye de ekrana yazdılar şimdi kısa bir ara.......
XOXOXOXOX
BÖYLE YAPARMISINIZ?
*Çaya küp şekeri attıktan sonra küp şekerlerin erimesini bekle(ye)meden daha hızlı eriyeceğini düşünürek küp şekerlere haldur huldur saldırıya geçermisiniz?
*Haberler yada herhangi bir tv programı başlarken sunucunun günün o saatine göre verdiği selamı;iyi akşamlar,günaydın vs.. nezaket icabı karşılarmısınız?
*Bir şeyin takıntı olması için bir kereden fazla yapılması gerektiğini düşünüp,bir defa yaptığınız şeyleri yaparken suçluluk duyarmısınız?
*Kirazları en açık renkliden en koyu renkliye doğru yemek için özel bir çaba gösterirmisiniz?
XOXOXOXOX
CURIOSITY KILLED THE CAT
Cinayet haberlerinde yarı otomatik silahla vurularak öldürüldü ifadesindeki silahın yarı otomatik veya tam otomatik veya birazcık otomatik olup olmamasının haber değeri nedir?Haberciler okuyucu veya izleyiciyi silahın otomatiklik durumu hakkında bilgilendirerek nasıl bir bilinç düzeyine sokmaya çalışmaktadırlar?Bu ifadeden yola çıkarak söz konusu cinayet hakkında doyurucu bilgi edindiğini düşünecek olan ve olayı daha etraflıca değerlendirebilecek kapasitedeki kişilerin sayısı Türkiye bazında kaçtır?
*Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden indi -bindi olarak tabir edilir?Önce inilip sonra mı binilir? Bunda bir terslik yokmudur?
*Bulmacalarda boru sesinin karşılığı hep ti dir?bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hayatlarında hiç ti diye ses çıkaran boru duymuşlarmıdır?
*İnsanın teni leke tutan bir malzemeden yapılmış olsaydı durumumuz ne olurdu?
XOXOXOXOX
Haydin goodbye:)

61 comments:

 1. hani hani nerde kediii :)))

  ReplyDelete
 2. Daha bloggera indirmedim:)))

  ReplyDelete
 3. candancım .. kedişin renkleri hareketleride önemli ama ... gerçi bizimkinde çilek çok tezat oldu aslı kötü kedi şero olmalıydı ama :D içim elvermedi pek bi çıtkırıldım duruyordu arada şaşkınım... ben araştırım 1 gün içinde yazıcam sana .. öpüyorum çook çok... geldimi yanına kedi peki ? ne zaman gelecek vs ???

  ReplyDelete
 4. Pelincim pisi henüz benimle değil tahmini haziran sonunda gelecek ama kuzenimin çok bağlanıp fikir değiştirmesinden korkuyorum olurmu olur yani:)Tekir ama renk gri değil kırmızımtrak sanki yayınlayacağım.5 aylık erkek ve çok hareketli ve de oburmu oburmuş:)

  ReplyDelete
 5. Hello! Thanks for your lovely comment on my blog.

  I wish I could understand Turkish- but the language is not so important when you have such spectacular pictures for me to follow.

  Firstly - your instinct to "crush" all any negative issues is fantastic!! Be 21 always! Merhaba!

  I notice we both use different text colors - that's confidence! All the pictures you have are colorful, interesting, unique and so much fun! I especially like the cats, the jewelry and the soaps.

  The other day I saw a soap of a a beach with palm trees.

  Hey - I would really love to know what the post Ataturk postcard says - will you translate when you have time?

  So glad you visited - see you very soon! :-)

  ReplyDelete
 6. Dear Nazlı thank you very much for your visit back thrilled really,also thank you for your nice words of my blog she says thank you tooo:)I mean the blog:)
  Coming to your questions;
  This year was the 125 th anniversary of the birth of Ataturk (1881 )(the founder of the Turkish Republic and Its first president .and also the 87 th anniversary of the Turkish National liberation struggle first started in 19 may 1919.
  as Ataturk blazed across the world scene in the early 1920 as a triumphant commander who crushed invaders of his country.Following a series of impressive victories against the odds he led the nation to full independence.
  At the top card the writing is his own and written to the nations' as a congratuation of the day .He says I wish you spend it happy and with peace.And the bottom sentence is his famous quote ne mutlu türküm diyene ı think ı can translate it as happy and proud to say I am turkish.
  Wait till ı publish more decorative soaps I have found + the one you have seen must be interesthing looks like a soap with theme:)))
  see ya:)

  ReplyDelete
 7. Candancığım; İyi bir hafta diliyorum. Kocaman öptüm.

  ReplyDelete
 8. candancım,
  uğradığın ve atayı tebrik ettiğin için çok teşekkürler.perşembeden beri bir koşturmaca sorma.mezuniyetide yaşadık bakalım şimdi ne işler çıkacak.ama öle güzeldiler ki anlatamam sana,süperdi.keyifli bir hafta geçirmen dileğiyle sevgilerimle

  ReplyDelete
 9. Merhaba Candan, my arkada! Nasilsiniz? How did I do?

  Candan - your fantastic attitude shows through on your blog - and I must say again that I am thrilled to come across you. I do beleive in coincidences - and what a lovely one this is! :-)

  Thank you for your note on the great Kemal Ataturk - I will read up more on him. Do you know I am so interested in reading on leaders who change the world! In particular I am interested in Turkey - because it is the key uniter between the East and the West.

  And if I were Turkish - I would too have to say: " ne mutlu türküm diyene".

  As for the soaps - I will find the shop I mentioned and take some pictures for you! You will like them.

  And I will visit your blog everyday!

  See you soon - and all my best wishes to you all day! :-)

  your arkada!

  ReplyDelete
 10. Nazlış bak bir Nazlışım daha oldu nasıl? Çokkk sevindim ben buna :)Bende iyi mutlu şanslı bir hafta diliyorum:) Çokkk öptümmmm

  ReplyDelete
 11. Didemcim rici derim:) mutlaka Ata çok sevimli olmuştur diğerleride tabi ama maviş ya yeri başka benim için:)Darısı nice mezuniyetlerine(ilkokul orta okul lise üniversite bayağı var yaw) daha çok çalışması gerek çokkk teyzesi böyle diyor :)
  Bende iyi bir hafta diliyorum:)Çokk öpüyorum:)

  ReplyDelete
 12. Nazlıcım( if you feel some one close to you you add the tag (cığım );shortly in colloquial (cım ); you did great improved a lot in such a short time;very impressing ,
  Thank you for your wonderful words about me too appreciated boasted in another words öhöm öhöm:)
  Besides Thank to internet that I came across you in couple of clicks:) I am very happy and thrilled about that too,I say çokkk hoşşşş:) here is another word for you this means very lovely:)
  I am looking forward to see the soaps:)
  I will look for couple of sites for you related with Ataturk you might want to read:)
  I will visit you everyday too:)
  Also Wish you a very hapy and healthy week.
  Your arkadaş
  p.S:you forgot to add the ş but I did not give a bad mark to you on that one:)we just stared learning:) ha:)
  As you see You happen to have very bold and beautiful arkadaş too :)
  I donot know how you are going to cope with me:)))))
  SEE YA:)

  ReplyDelete
 13. Candan günaydın; Dr.Nazlı'ya sen bu gidişle Türkçe öğreteceksin, sevindim, yakında dünyanın dört bir tarafında arkadaşların olacak, ne güzel. Uluslararası akide şekerim, aferinsss. Altdaki anektodlardan Osmanın macerası çok ibret verici. Yerli Malı Haftaları kaldırılırsa böyle olur tabi.Çocukluktan itibaren markalara yönlendiriliyor çocuklar, üzücü tabi. Çok öptüm seni.

  ReplyDelete
 14. candancım günaydın nasılsın .cboxda ki mesaja göre biraz dargın gibi buldum seni .ama inan neden olduğu hakkında en ufak fikrim yok.atladığım bir şeymi oldu yoksa. beni seni hiç üzermiyim canım.mam sen açıklamassan ben üzülürüm. bak merak ettim şimdi.

  ReplyDelete
 15. Nazlış gördünmü akide şekerin bir den bire uluslararası akide ye transfer:)evet o anekdot bana bir maille gelmişti ,nerde kaldı yerli malı yurdun malı lafları:))))çokkk öpüyorum.
  Mamila boşver.Seni seviyorum.Bir dahaki seneye söylerim:)Çokkk öpüyorum.

  ReplyDelete
 16. selam cancanım nabersin..

  ReplyDelete
 17. Candan'cığım gecikmeli de olsa 19 Mayıs Bayramımız hepimize kutlu olsun. Bir alt kısımdaki yazıların çok güzel. Hem bilgi, hem tebessüm birarada. Teşekkürler canım.

  ReplyDelete
 18. evvvvet efendim çözdüm .Aradım taradım.gördümki 19 mayıs gençlik ve spor bayramını kutlamayı unutmuşum .dalgınlığıma ver canım bu yaşlarda adını bile unutuyor bendeniz. kutlu olsun canım geçte olsa .NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

  ReplyDelete
 19. selam Candan'cım,
  uğramıştım da bir merhaba diyim dedim.

  ReplyDelete
 20. Candancim - merhaba my fearless bold beautiful arkadaş (thank you for not taking of marks yet :-))!

  I love this use of "cim"! You are too sweet and I am too thrilled to have come across such a warm, fantastic, çokkk hoşşşş stic girl like you!

  My day - you want to know? Well, I am Professor - so today I reviewed some papers with students, met some collegues over a nice view (see my blog) and then more work, e-mails etc. Simple, but beautiful day and I cannot help but feel happy.

  Why not - I have a friend like you ;-)

  Çarsamba ... only good things for you my Candancim! Lots of love to you too :-)

  p.s. Is "Ç" is pronounced "ch"?

  ReplyDelete
 21. Nazlıcımmmm merhaba and günaydın,
  Hello and good morning
  just get up (ı donot where you are but ı believe there is time difference it is now 7.20 a.m here ) and right away looked at your blog thanx for such lovely words for me:)
  Well and GOSH ı had better think twice and behave myself for giving marks to you how dare a just graduate (by the way ı am graduated from university major in english)mark a prof. Oh my what a mistake I make shucks(tüh)
  please please donot give bad marks to the students,are your marks kıt(I mean do you figure the papers so finely or you use your convictions according to the student:)))
  As you see I am checking you to be your student ,will make my mind up later depends what you are going to say:)))))
  I am going to publish something today I believe you are going to like:)my day will be fine because I have a friend like youuu:)
  Yes ç reads as ch
  I donot have much to do today ,seems it is going to be a simple but beautiful and a happy one hopefully why not because I have Nazlıcımmm:))))
  Before I go your fearless bold friend turning to be a coward and beautiful after learned you are profff byeee:)))

  why not

  ReplyDelete
 22. Nazlıcım please delete why not and the sentence starts with my day will be fine.... because I have noticed ı have written a sentence followed meaning the same ,if you like ,I corrected my mistake it is up to you deleting or not deleting:))))
  görüşürüz:))

  ReplyDelete
 23. @Nagihan iyiyim arkadaşım
  @Semanur merhaba,19 mayıs kutlu olsun,teşekkürler
  @Mamilacım ilginize çok teşekkürler ara ara böyle kırgınlıklar çıkarıyorum hoş insan sevdiğine/den nazlanır/bekler dimi ama:)))
  @Hülyacım merhaba teşekkürler iyi bir hafta diliyorum:))))
  Herkesi kucaklıyor vede çokkk öpüyorum hemde sımsıkı yani sonunda bırakkkkkkk dedirtecek kadar:)))))

  ReplyDelete
 24. Candanım günaydın; Gerçekten kaktüsün çiçeği sürpriz olarak birdenbire açar ve 1 günde kelebekler gibi geçer gider. Diğerini de fotoğraflarını bekliyorum, biz de görmüş olalım bu güzellikleri. Çok öpüyorum

  ReplyDelete
 25. Nazlış tabikide ama onlar daha açmadı:)Bu yayınladığım gerçekten çok çabuk soluyor hemen resmini çekeyim diye aklım çıktı gölgem bile çıkmış o yüzden baksana:)bu arada akdeniz bölgesi tam kaktüs yetişen bölge çok seviyorlar bu havayı:)çokkk öpüyorummm:)

  ReplyDelete
 26. candancım kaktüsün ne güzel çiçek açmış ,harika görünüyor.ama altına yorum yazma yeri açılmamış bende buraya yazdım canım.birde gölgesiz resmini çek kaktüsün.öpüyorum seni

  ReplyDelete
 27. Didemcim sabah açtığını görünce heyecanlandımm vallahi:) geçen sene tesadüf etmemiştim,sürpriz oldu.bir tane daha çekeyim şimdi güneş var yine ayarlayamayacağım:))) sevgiler.

  ReplyDelete
 28. Candancım, digerlerinide görürüz inşallah. Ne güzel. İnşallah benim lale biberlerde tutar.
  Sevgiler,

  ReplyDelete
 29. Berrincim artık takip ederim ben onları,onların daha enteresan olduklarını söyleyebilirim senin biberide merakla bekliyorum.Seni ve Zeynoyu öptüm:)

  ReplyDelete
 30. Anonymous11:32

  Canım seni unutmam biliyorsun üzerinize afiyet tatil dönüşü biraz tembellik çöktü ondan kaktüslerin ne güzel açmış ne kadar nazlıdır onlar hemen geçer çiçeği paylaşmışsın teşekkürler öptüm seni
  Gönül Topcu

  ReplyDelete
 31. Anonymous11:35

  Bak yine döndüm geldim yorumu okumamışım ne demek sana hemen bir candan bloğu yapıcam renklerini söyle sen
  yine öpüldün
  Gönül Topcu

  ReplyDelete
 32. peki canım ben düşünüyorum hayal etmeye çalışarak... sarman gibi renkleri sanırım :))...bu arada kaktüsüne bayıldım maşallah devamlı açar umarım...

  ReplyDelete
 33. CANDANCIM SLM GÖZÜN AYDIN ÇİÇEĞİN AÇMIŞ . KENDİSİ ÇİRKİN SAYILABİLEN BİTKİNİN BÖYLE GÜZEL ÇİÇEĞİ OLSUN HAYRET DİMİ E DİĞERLERİNİDE BEKLİYORUM

  ReplyDelete
 34. Merhaba Candancimmmmmmmm! Günaydın my fearless, bold, beautiful friend!

  So we both will have beautiful days - everyday, because we are friends! Perfect.

  How was your day today?

  What pretty cacti. They are the best plant because they grow anywhere, do not need much water, have pretty flowers, but protect themselves with prickly thorns!

  Today, was beautiful and simply for me again - but I went to this little place and you came with me:

  Go to this link and you will see:

  http://dazzlinazli.blogspot.com/

  ciao for now cacticimmmm ;-)

  ReplyDelete
 35. Gönülcümü arada check ediyorum işte beni unutmuşmu diye:)Bu arada tatile gidilmiş hmmmm yani:)))
  Allahım bir patch work bloğummmu olacak bu ne güzel bir haber bayıldım,bayıldım bayıldım.
  Renklerden mavi ve pembeyi çokk seviyorum.Şimdiden çokkk teşekkür ederim.Dört gözle bekliyorummm.Sizi seviyorum.

  ReplyDelete
 36. Pelincim kediye pek sarman diyemeyiz gibi çünkü resmen kırmızı bir tekire benziyor yani kaplan tonu ,cep tel çekimi olduğu için büyütemedim olduğu gibi yayınlayacağım ah bir elim varsa:)))
  kaktüste neyazıkki bir tomurcuk vardı oda bu resmini çektiğim:)))
  öptüm:)

  ReplyDelete
 37. Mamila benimde ilgimi çeken bu neden kaktüslerin çiçeklerinin oldukça gösterişli oldukları.Hani et yiyen bitkiler çok gösterişli olurlar ama bir sebepten bunlarda o da yok merak ettim şimdi.
  Diğerlerini takip ediyorum pek bir hareket yok henüz.Kocaman öptümm ve sımsıkı kucakladımmm bırakkkkk deyinceye kadar bırakmayacağım:)))))

  ReplyDelete
 38. Nazlıcım thank you for your lovely gesture loved it + thrilled :)Gosh I have a post at a friends blog what a luck.
  Glad that you like the cacti ,I wonder why the flower of the cactis are so gorgeous but the plant it self not and how come they do not smell nice ,are there any explanations for that is this related with your studies?
  My day went well yesterday too,did some shopping,collected laundry,watch some tv ı can say simple but beautiful .
  Ciao from your cactiiiii

  ReplyDelete
 39. candan ben bu karpuzdan istiyorummmm.gördüğüm en tatlı şey bu ya nefis,sen bunları bulmaya devam et şeker,harikasın.

  ReplyDelete
 40. Didem çokkk tatlı değilmi? Devamı gelecek benden ayrılma çok değişik şeyler buldummm:)))öptüm:)

  ReplyDelete
 41. Candancığım; Bugün paylaştığın çok özel bir motif, mekik oyası. Kolay elde edilebilecek bişi de değil.Pembe yerine kırmızı renk kullanılsa idi daha çok karpuza benzeyecekti herhalde. Çok hoş sağol paylaştığın için. Çok öptüm sevgiler

  ReplyDelete
 42. cancanım günaydın karpuz süper..

  ReplyDelete
 43. günaydın efem .karpuzu sevdiğim doğrudur isabetli teşhiş. oya olarak yapıldığını ilk kez görüyorum . tanrım becerikli eller daha nelere imza atacaklar. hakketen güzel ve ilginç.bende sana sarılıyorum . sımsıkı

  ReplyDelete
 44. HIMM DESENE BİR KEDİCİ BULDUM:))
  AMAN KAYBETMEYEYİM:)) EKLİYORUM HEMEN SAYFAMA
  KARPUZA DA BAYILDIM OLAMAZ BU KADAR MI GÜZEL OLUR:))

  ReplyDelete
 45. munev11:59

  Candanım kaktüsün ve karpuz cok güzel cok cok sevdigim bir meyve karpuz en sevdigimde diyebilirim.Candancıgım ben artık düzenli bir diyet programına basladım baktım kendı kendıme yapamıyorum dün Kastamonuya gittik akupunktur tedavisi yardımı ile zayıflamıya calısacagım insaallah faydalı olur.saglık ve sevgıyle kal...

  ReplyDelete
 46. Candan'cığım merhaba
  karpuz da kaktüs de süper:))

  ReplyDelete
 47. karpuz danteli çok ilginç. kaktüsünün de çiçeği çok güzel. o dikenli şey böylesine güzel bir çiçek açıp insanı şaşırtıyor işte...

  ReplyDelete
 48. Anonymous23:44

  Candancığım
  pes diyeceğim başkada bir şey demiyeceğim mekik oyasından karpuz dilimi çok hoş vallahi bayıldım birde burcunu merak ettim senin sadece merak yani
  öptüm seni
  Gönül Topcu

  ReplyDelete
 49. Hello Lovely Cati Candacimmmm!

  How are you - lovely to see you! I think the water melon crochet looks perfect - because here is a secret from me - I cannot eat water melon - I feel sick! can you beleive it? So I prefer it as an abstract ;-)

  Candancimmm, I am a professor of Computer Science and my friend is a Professor Biology which is why I blogged about those plants! So you see - to me, i see the cacti as beautiful as you so - without explanation! :-)

  And I know - I don;t really look like a Professor Computer Science - but life in beautiful and I am lucky!

  Especially to have friends like you.

  Candancim, I promised to visit your blof everyday, but I have to make a short trip, so when i return, i will visit as always. meanwhile - i hope to see you on my blog!

  Take good care - you are the sweetest girl and may all good things come to you!

  Huge hug and lots off love!

  ReplyDelete
 50. @ Nazlış bu karpuzu yapanın memleketinde karpuzlar pembe çıkıyor herhal:)))ondan bilememişler galibim garipler:)
  @ Nagihan bencede superus bu dilimus karpuzus:)
  @ Mamila karpuz sevdiğini C-boxta bir ara okumuştum ,biraz da bu dilim sana yanim:) çokta dikkatliyimdir üzerime afiyet:)))
  @Cicibişiiy hem ne kedici buldun sorma yakında bir kedi yayınlayacağım isim takalım ona o.k.bende ekleyeyyim seni :)))
  @ Münevver ablacım sizdemi karpuz seviyorsunuz ben sevmem biliyormusunuz ama kavuna dayanamam.Akupunkturla bir kaç arkadaşım zayıflamaya çalıştı ama bence en doğru yol az yeyip her şey yemek bunu yaşam felsefesi haline getirmek ,çünkü gerek diyetlerden gerekse akupunkturdan sonra tekrar eski yeme alışkanlıklarına dönüldüğü için tedavi ve diyetler işe yaramıyor bir de egzersizi unutmamak lazım.
  @ Beyhancım özledim vallahi:)
  @ Hülyacım eğer diğer kaktüslerim açarsa onların çiçeklerine bayılacaksınız.
  @ Gönülcüm terazi burcuyum :)))İyi burçtur ama iki kefe arasında çok sık sallanır o bakımdan dengesi bozulabilir,hassastır ,şirindir bakınız ben,etc etc etc:))))
  HERKESİ KUCAKLADIM VEEE ÖPTÜMMM
  @ Nazlı what coincidence water melon won't make me sick but ı am not fond of it rarely eat it.But like melon.I would rather eating melon instead of water melon because melon is more easily digested than w.melon.
  Yep with your new hair cut you won't look like a prof.of computer science:)you look more like a model really
  Have a nice trip ;see ya soon:)I am going to miss you tüh already diddddd:))
  Lovely to meet with you too:)
  Lots of love and a big hug:)

  ReplyDelete
 51. günaydın sarı şeker,bu aralar tam formundasın yaz sana yaradı.nerden buluyorsun bu güzellikleri.kitap ayıracı da çok güzel ama hala favorim karpuz.

  ReplyDelete
 52. Sen bu gidişle mekik oyasını da sökeceksin. En ilginç örnekleri topluyorsun akidem. Çok güzelmiş. Seni kocaman öpüyorum. İyi tatiller diliyorum. PS: Dr Nazli is very sweet person like me:))))

  ReplyDelete
 53. Didem vallahi karpuzu bende çok enteresan buldum yarışmaya girse kazanır vallahi ne dersin:)))Daha ilginçler için çalışmalarım devam ediyor:))) Sevgilerimle çokk öpüyorum.

  ReplyDelete
 54. Nazlışım bende iki tane Nazlışım oldu diye çokkk seviniyorum.O ne şüphe Nazlılar hep tatlı olur:)))Eh bir resminizide bahşetseniz :)))
  Oya sökmeyi evelallah iyi yaparım da yeniden yapma hususunda bir şüphemiz var :))))
  Çokkk öpüyorum.

  ReplyDelete
 55. Candancigim, dar vakitlerde yorum yaziyorum. Benim de ayni kaktüsten var, önce günlerce uzuyor, uzuyor, sonra açip hemen soluveriyor degil mi? Diger çiçege de nisan bohçasi diyorlarmis. Bende geçen sene açmadilar bu sene bekliyorum insallah. Geçekten de çiçekleri çok ilginç, hem de hemen solmuyorlar. Bu aralar internete pek giremiyorum, girdikçe mutlaka ziyaret ediyorum ama yorum yazamiyorum. Yanlis anlama tamam mi?
  Sevgiler

  ReplyDelete
 56. Candancım, tığ oyasından kitap ayıracı ve mekik oyasından karpuz dilimi.. Vallahi ben şakk diye bayılacağım. Nasılda güzel olmuşlar. Bu ne yaratıcılıktır peeee. Yapanların ellerine sağlık diyorum.
  Senide çook öpüyoruz Zeynep le :)

  ReplyDelete
 57. nerdeeee kedilerrr
  bulamıyorummmmmm

  ReplyDelete
 58. CANIM BENİM HER ZAMANKİ GİBİ ÇOK ZEVKLİSİN O KARPUZ NE KADAR ZARİF BİR SEYMİŞ NERDEN BULURSUN BÖYLE HARİKALARI BİLMEM
  KENDİNE İYİ BAK
  TAKİPTESİN ONA GÖRE SEVGİLER

  ReplyDelete
 59. candancım yine yeni ilginç .harika benim cboxa bi bak

  ReplyDelete
 60. Candan'cım
  Bir dilem değil karpazun heepsini alayım.
  Şu anda rahatsız olduğum için bana iyi gelir.
  Paylaşımıniçin sağol.

  Rahatsızlığım nedeniyle bloğumla ve bloğlarla ilgilenemedim.en kısa zamanda görüşmek üzere.
  Sevgiyle ve sağlıkla kal.öptüm.

  ReplyDelete
 61. @ Manolya merhaba bende sizi merak diyordum,evet bu kaktüsler (resmini yayınladığım pek bir dayanıksız ama biraz keskin güneşte bir iki saat daha kalabiliyorlar.diğerleri çok daha dayanıklı ve çiçekleri muhteşem biliyorsunuz.
  @Berrincim yavaş yavaş çözüyorum tığ oyasımı yoksa mekik oyasımı ama bakalım ne zaman yapacağım:)))
  @Cici kediler geliyor çok ilginçler bayılacaksın:)
  @Nilgüncüm beni daha iyi takip edebilmen için seni msnye ekledim nasıl ama:)))
  @Mamila buda bana yapılırmı vallahi yıktın beni hastalandım dün lütfen bir daha düşün...
  @Serpilcim bende sizi merak ediyordum,ev işi filandır diyordum çok geçmiş olsun ,çabuk iyileşin.
  Herkese sevgilerimi ve en içten dostluklarımı serptim:)))

  ReplyDelete