My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Thursday, May 18, 2006

ART CLAY (SİLVER WORKS) POTBORİ:)
Bu gördüğünüz takılar tamamiyle saf gümüş tozunun organik bir zamk ile karıştırılıp şekil verilmesi sonucu oluşuyor.Malzeme olması sonucu tamamiyle kendi kreasyonunuzu yaratabilirsiniz.Kil malzemeye uygulanan her şey uygulanabiliyor şekil vermek,kesmek yuvarlamak ,çekmek gibi .Şırınga kullanılarak ortadaki resimde top gibi olan modeldeki gibi telkari tarzı iş yapılabiliyor.Şaşırtıcı olan desen hazırlandıktan sonra mutfak ocağı üstünde bile ısıtılarak/ateşe tutularak ortaya yukarıdaki işlerin sihir gibi ortaya çıkması.Buradaki örneklerin hepsi %99.9 gümüş. Derya Gibide görmüştük.

Art clay is extremely pure particles of pure metal silver or gold mixed up with non -toxic organic binder.You can shape it, mould it,roll it,coil it ,pull it,sculpt it,throw it ,pull it,cut it.Just as you would with another clay.You can use slip or paste,to glue pieces together .You can extude the clay from a syringe to create filigree like designs.You can add fine silver wire,sterling wire,stretching silver,dichroic glass and other materials before firing.
And the amazing thing of all when fired in a kiln or even a small kitchen torch you end up with real fine silver %99.9.

8 comments:

 1. günaydınlarrrr. efendim kurabiye yapıyormuşsunuz bugün davetinize memnuniyetle icabet ederim. lakin şimdi spor faaliyetim için çıkmak zorundayım. uygunsa dönüşte uğrayayım. aaayyyy sıkıldım geldim iştte hani kurabiyeler.eh bende sonra gelirim.öpüldünüz canımcım

  ReplyDelete
 2. Candanım, akide şekerim günaydın. Yorum yazdım gönderemedim, bu ikinci. Ben de seni çok seviyorum, bana mail at ne olur, bileyim ne saçmalık yaptığımı. Dört gündür omuz ve başağrısı kilitledi beni. Ara sıra olur ama bu defa beterdi.Bu yüzden inan düşünüyorum bulamıyorum ne yaptığımı. Gümüş benim favori metalim. Çok severim, hele bu tasarımlara bayıldım. Japonlar üretiyorlarmış bu gümüş ve altın tozlarını. Çok iyi fikir kendi tasarımını yapmak isteyenler için. Kocamanından öpüldünüz.

  ReplyDelete
 3. Evet efemmmm bugün kurabiye yapacağım,Sennurumun tariflerini hemde:)ama beni acele ettirmeyin canım :)çok öpüyorum

  ReplyDelete
 4. Nazlış mail atarım ama söylermiyim söylemezmiyim bilemem:)))))Bu arada çokk geçmiş olsun bendede bu baş ağrılarından oluyor ara sıra kök söktürüyor haklısın .Art clay artık satılıyormuş kit olarak evde yapılabilecek yani:)Akide şekerin öptü.

  ReplyDelete
 5. takılarr süper görünüyor canım yaa...İçimden takmak geldi vallahi...

  ReplyDelete
 6. munev18:58

  Candanım merhaba nasılsın yine cok güzel seyler eklemissin.bu aralar yine yürüyüs askıda.bugün tahlıllerim oldu.halsizlık kan demirim eksikmis ondanmıs.demekki yürüyemedigim bunun icinmis.düzelince devam nsaallah sevgiler...

  ReplyDelete
 7. Bunlrın malzemesinden görüp almıştım. Böyle şeylerin arsızı olduğumdan, dolapta, kimbilir nerelerde. Şimdi durduk yerde hatırlattın. Coşturdun bu arsızı:))) Arkadaşım denemiş çok güzel olmuştu. Gümüşten ayırt edilmiyor. Takıda gümüş severim.
  Şekerim kurabiye güzelimi öptüm, en kocamanından:))))

  ReplyDelete
 8. Gamzecim bence de superler çok ta zarif şeyler:)
  Münevver ablacım geçmiş olsun iyi olunda yürürüz sonra ,kendinize dikkat edin :)
  Sennuruma iş çıkardım ya ilahi ben:)Evet bu işleri Derya gibide yapılışları ile görmüştük o kadar komplike değiller.Kit şeklinde olduğu için instructionları takip yeterli sanırım:) Kurabiş canavarından kocaman öpücükler herkese:)))))

  ReplyDelete