My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Monday, April 3, 2006

1 NİSAN OLAYI VARLIĞIMA RUHUMA VE KİŞİLİĞİME TERS İŞTE O KADAR:)))

Orhan Veliye Beni bu havalar mahvetti,böyle havada istifa ettim evkaftaki memuriyetimden... dedirten günler geldi.Tüm mevsimler içinde insanları en fazla etkileyen baharın TOP 5 ine bir bakalım
BAHAR YORGUNLUĞU
Kışın sıcacık yorganın altından,yazınsa sıcaktan mayışarak yataktan kalkamamanın çok dışında bir olaydır.Sabahları insanın yattıkça yatasını getiren ,sanki üzerinde tonlarca ağırlık varmış gibi kalkmasını güçleştiren bir durum vardır.Parmağını kıpırdatmak istemeyen erkeklere ev işlerinde yardım etmesini isteyen kadınların en fazla söylendikleri ay olduğu iddia edilir.Vücut
alışana kadar oldukça zorluk çekilir.
BAHAR TEMİZLİĞİ
Kışlıklar naftalinlenir,yazlıklarla dolaplardaki yerleri değiştirilir.O gün evdeki tüm erkeklerin cinnet geçirerek kendilerini sokağa atmasına neden olan kadınların ise ayyy öldüm bittim valla diye kendilerine eziyet etmesine neden olan değişik ve mantığı olmayan bir eylemdir.Diğer aylarda yapılmamasının sebebi açıklanamaz.
BAHAR ALERJİSİ
Herkesi ilgilendirmesede sayıları azımsanamayacak insanı olumsuz yönde etkiler.Çiçek börtü böceğin doğaya kendini salma mevsimi olan baharda ,polenlerin çektirdiğini çekenler bilir.Dolayısıyla büyük kitle baharın güzelliklerine övgüler yağdırırken küçük kitle lanetler yağdırarak nefret eder.Ağızlarında maskeler ve ilaçlarla en güzel ayı geçirmek zorunda olmak hoş bir şey değildir.
BAHAR GEYİKLERİ
A) Kalın kazakların altından çıkılarak aynaya bakılır ve AYYY İNANMIYORUMMM,ACİLEN KİLO VERMEM LAZIMMM;HİÇ BİR ŞEY YEMEYECEĞİMMM çığlığıyla birlikte ,mayo bikiniye girememe sendromuna karşı savaş açılır.Yaz gelmektedir ve kış kiloları acilen verilmelidir....
B) Özellikle annelerin YAVRUM BAKMA SEN HAVANIN GÜZELLİĞİNE SIKI GİYİN HASTA OLURSUN ;BAHAR ADAMI ÇARPAR demesine inanılmayarak genelde hasta olunur..
VEEEE BAHAR AŞKLARI
Kışın kasvetinden sonra çiçeklerle birlikte açılıp saçılan bitkiler gibi insanoğlu kendini bir anda dışa vuruverir.Kozasından dışarı çıkar,gözlerini açar.Giyim -kuşam stili değişir,dişiler daha bir dikkat çeker.Erkekler daha bir sportif görünüme bürünür.Vücudun kimyası değişir.Ve insanoğlu bir kez daha sersem salak bir şekilde her sakallıyı hayatının aşkı sanarak dolanmaya başlar.
XOXOXOXOX
HAPPY APRIL FOOLS
1-CRUSTLESS BREAD
For those who cant stand the taste of crusts ,and are lazy to cut them of themselves Sara Lee introduced in 2002 the ultimate inconvenience crustless bread.Available in stores every where.
*You are not fooled by this one this actually true.It is a product announced by Sara Lee
2-TOOTH PHONE
Engineers recently unveiled the worlds first tooth phone ,when implanted into a tooth the tiny devices vibrates to let the user know there is call.Users speak normally and the tiny microphone picks up their voice.Incoming sounds are transferred to the inner ear by means of bone resonance.
*You are not fooled by this one too.This is actually true.Invented by Jımmy Loizeau and James Auser researchers at Media lab Europe.Not available for customers.
3-DONOT DISTURB SQUIRRELS
In 1993 City officials in Cologne Germany imposed a new regulation on people jogging through the city park.Runnuers were required to pace themselves to go no faster than six mph.Any faster ,the city officials cautioned ,could disturb the squirrels who were in the middle of their mating season.
*Perpetrated by Westdeutsche Rund funk a Cologne radio station in 1993 .So you are trusting you are April fools.
4- BANK TELLER FEES
In 1999 a Connecticut based bank announced that the due is rising costs it would be forced to charge a 5 dollar fee every time a customer visited a live teller.The bank promised that the fee would actually help to improve the quality of customer service.
*Advertised in 1999 in the journal inquirer by the savings bank of Rockville.A Connecticut -based bank.Reportedly many customers were convinced it was true.One woman even cancelled her account to protest the fees.
XOXOXOXOX
DİKKAT BİR NİSANNNNN:))))
Geçmiş yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılmış olan ilginç 1 nisan şakaları her yıl yazılır çizilir.Bende daha önce hiç bir yerde yayımlanmamış şakaları araştırdım ve 3 tane buldum...Buyrun aşağıda;
1-1 nisan 1963 te Almanya-Holsteinda Werner Mann adlı bir radyo spikeri şöyle bir anons yapıyor:Göl kenarında şu anda beni pille çalışan el radyosu ile dinleyen birileri varsa radyoyu gölün içine soksunlar,çünkü birazdan yapacağım yüksek frekanslı ses yayını ile gölde 500 metre alan içinde yüzen herkesi korkutacaksınız!Göl kenarında bulunan onlarca insan el radyolarını göle atıyor ve radyoları doğal olarak bozuluyor.Fakat işin acı yanı ,o sırada küvette yıkanan ve elektrikli radyosunu dinleyen Heinrich Dichter adlı bir Alman vatandaşta bu anonstan sonra -sırf meraktan-radyosunu küvetin içine sokuyor ve maalesef 220 volt elektriğe maruz kalıp hayata veda ediyor....Olay sonrasında onlarca kişi telef olan radyolarının paralarını almak için spiker Werner Mann dava açıyor.Ve davayı kazanıyorlar...22o volt elektriğe maruz kalıp hayata veda eden Heinrich Dichterin ailesinin açtığı dava ise spiker Werner Mann lehine sonuçlanıyor.
2-1 nisan 1976 da Avustralyanın Melbourne kentinde sokaktan geçenlere çuvalla para dağıtan 1 nisan şakacısı bir televizyon programcısı,paraların hepsini dağıttıktan sonra,herkesin etrafında toplanmasını ve kendilerine önemli bir açıklama yapacağını söylüyor.Yüzlerce kişi şakacının etrafında toplanıyor.Ve şakacı televizyoncu az önce dağıttığım paraların hepsi sahteydi,fakat hepiniz televizyona çıktınız 1 nisannn deyip üzerlerinde çalıştığı televizyonun logosu basılı olan ve şakazedelere hediye amaçlı yapılmış bumerangları kalabalığa dağıtıyor.Yüzlerce şakazede sinirlenip bumerangları televizyon programcısı ve kameramana doğru fırlatıyor.Yapımcı ve kameraman çok ağır şekilde yaralanıyor....Ama kamera içindeki kaset kurtarılıyor ve akşam televizyonda yayınlanıyor .Program rating rekoru kırıyor...
3-2 nisan 2006 da onebenbirsey pazar sayfasında daha önce hiç bir yerde yayımlanmamış geçmiş yıllarda dünyada yapılan ilginç 1 nisan şakaları konulu bir yazı yayımlanıyor ve ilk 2 maddeyi onebenbirşey okurlarının bir çoğu ne yazıkki yiyor!!...
Bu 3 maddeden de anlaşılacağı üzere bugün hayal gücüm yerinde .22222 NİSANNNNN:))))))
Veee haydin gut bayyyy:))))

ÖNEMLİ NOT :Papatyalarda hiç bir atraksiyon yoktur baharın müjdeleyicisi olarak koydum.Ama isterseniz sayabilir istersenizde sanal olarak seviyor sevmiyor yapabilirsiniz.Görüldüğü üzere onebenbirseyde hizmetler sınırsız:)))))

Hafta içi programım yine fulll çok enteresannn şeyler buldum.
Weekly programme is full found such interesting stuff follow me or else you get lost:))))

11 comments:

 1. İyi pazarlar Candan'cım. Sabahın sekizinde senin güzel sayfandan birşeyler okuyup gune daha guzel baslamak istedim :))
  Sevgiler,

  ReplyDelete
 2. Benim de ruhuma ters bu 1 nisan sakalari. Ben de sevmem. Bu bahar yorgunlugu baslamis durumda bende. Son belirti icin tabi artik cook gec, biz de artik ne yapalim 4 seneden sonra hadi bahar geldi bastan bir daha asik olmamiz lazim mi desek evdekilere? :))

  ReplyDelete
 3. Candan'cığım,
  Senin oraya bahar değil belkide yaz gelmek üzere.
  Ama bizim burada akşamları hafifde olsa soba yakıyorum.Daha kazakları naftalinlemeye zaman çok.
  Papatyalarda çok güzel
  Sevgiler.

  ReplyDelete
 4. CANIMCIĞIM, PAPATYALAR GÜZEL AMA RADYO ŞAKASI ÇOK FENA OLMUŞ..
  İYİ PAZARLAR CANIMCIĞIM

  ReplyDelete
 5. Nisan 2!
  Nbr?
  Bahar temizliği olayı süperdi ...
  ÖPÜLDÜN...

  ReplyDelete
 6. Candan'cığım iyi pazarlar.Malesef bahar alerjisi olanlardanım daha doğrusu ağaca alerjim var.Özellikle bu mevsim biraz sıkıntılı olabiliyor.Senin de yazdığın kadar zor bir durum bu.Bu arada 1 Nisan şakalarına asla anlam veremeyenlerdenim,öpüyorum:))

  ReplyDelete
 7. hayal gucune hayran kaldim, bende diyorum yazik adamcagiza kuvete atmis radyoyu, cidden super hikaye:)

  ReplyDelete
 8. canımcım arkadaşım ,gülmekten bi hal oldum .varya seninle yan yana olsak ne geyik yaparız ama.çok muzipsin.iyiki varsın yoksa kim beni bu kadar.w güldürecek.çoookköpüldün.

  ReplyDelete
 9. Kandim ben dee! :) Ne guzel saka yapmislar diyordum ki anladim hepsinin baska bir saka oldugunu :) Opucukler.

  ReplyDelete
 10. CAndancim, bu bahar mevsimi bir tuhaf yapti. Hepimizde bir yorgunluk ve bitkinlik soz konusu. Bir de bizim burlar o kadar sicak olduki, nefes alinmiyor disarda da icerde de. Cogu blogta bir durgunluk var. HAyirlisiyla atlatalim bu bahar sokunu ustumuzden.
  Sevgilerimle

  ReplyDelete
 11. Dediklerin çok doğru, okurken baya bi güldüm yani :))

  Bu arada papatyalar fimodan yapılmışa benziyor öyle mi?, ya da bu günlerde ben her şeyi fimo olarak görüyorum :))

  ReplyDelete