My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Thursday, April 27, 2006

Patch work bed spreads :) Kırk yama yatak örtüleri:)Bu favorim :) My favorite:)


Bu ve üstteki yeni başlayanlar için ideal olabilir.Kolaya benziyor.This one and the top spread are for the beginners I guess:)
Bu ikisi ise çok komplike geldiler bana ama çok güzeller:) These two looks so complicated too me.


Bu da başka bir geometrik desen çalışması parçalar kırkyamanın nasıl yapıldığı hakkında yeni başlayanlara fikir verebilir.This is also a geometrical design application to patch work can give an idea to the beginners.

16 comments:

 1. günaydın candan bugün ilkim. kırkyamalar çok güzeller. nerden nereye .aslında yoksulluğun en bariz örneği, şimdilerde moda oldu insanlar öğrenmek içim para verip kurslara gidiyor. tabbbiki çok beişti ama .........
  yeşil değilsin şu an istediğin renksin. bir resim sergisi açmayı planlamıştım. sanırım mayısın sonunda olacak işte böyle. ya ne çok yazmışım kutucuk dolmuş öpüldün.

  ReplyDelete
 2. MUNEV10:32

  CANDANIM NASILSIN YİNE COK GÜZEL İSLER EKLEMISSIN ELİNE YÜREGİNE SAGLIK KIZIM.KIRKYAMAYA BAYILIYORUM AMA BİR TÜRLÜ BASLIYAMADIM..EN İYİSİ EN KOLAYINDAN BASLAMAK.TABİKİ DENEMEK..SEVGİYLE KAL.ÖPTÜM..

  ReplyDelete
 3. Günaydın Candancım,
  Güzel yorumun için sağol.yiğenime ve kardeşime ileteceğim.

  Bugün neler koymuş diye girdiğimde
  birde ne göreyim patchworkler.Nereden de bulursun bu güzellikleri,yüzük modeli,küpler,beşgenler kareler bugünkü sayfan tam benlik teşekkürler.
  En zoruda en baştaki yüzük modelidir.yapanların ellerine sağlık.
  Sevgiyle kal bende öptüm seni.

  ReplyDelete
 4. hakikaten öyle kimi görsem patch work kursunda bir popüler iki popüler üç popüler ama benim ruhum yemiyor :) bugün lacivert rengiyim:)))Sergimi blogda gördüğüm güzelliklere sergi ha superbbb Ay ne hoş yakın olsam gelirdim :)))Ay ben de ne çok yazmışım kutucuk dolmuş öpüldünüz:)))

  ReplyDelete
 5. Münevver ablacımmmm özledim vallahi ,nerelerdesiniz geliyorum gidiyorum yoksunuz acep yürüyüştemisinizde yakalayamıyorum diyordum :)bence de kolayından başlamak idealde ruhumuz yerse:)))Çokk öpüyorum.Ayyyy yine kutucuk doldu haydin baş baş.))))

  ReplyDelete
 6. Serpilcim size sürpriz aslında söylemedimki siz görün diye :)))Ben hiç bilmiyorum ama desenlere bakarak en güzeli favori seçmiş ve beğenmişim . Efferim bana değilmi:)Çocuklara el becerileri vermek çok güzel bir şey ufukları açılıyor:)Ama ben henüz patch workte karar kılamadım hevesleniyorum ama durun bakalım kısmet ne zaman:))ayyyy yine kutucuk doldu .Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 7. Anonymous11:03

  Candancım
  ne güzel örnekler eklemişsin senin favori modelinin adını söyliyeyim çift alyans bende çok beğenirim ama çalışmadığım bir model çalışacağım perdenin ucuna düşünüyorum komik geldi değilmi dantelmi bu dedin şimdi,harika oluyor
  öpüyorum seni
  Gönül Topcu

  ReplyDelete
 8. Aslında çok basit gibi gözüküyor ama bu iş ömür törpüsü. Zaman ve sabrı bol olanlar deneyebilir. Benim de çok hoşuna gidiyor, bir kez denedim ufak bir yastık. Aman aman kalsınnn. Paylaştıkların çok güzeller. Öpüyorum Candanım

  ReplyDelete
 9. günaydın canım ,

  süper şeyler koymuşsun yine :))

  ReplyDelete
 10. Çok istedigim ama cesaret edemedigim bir is. Ufak ufak baslamali ama kumas seçimi, renk uyumu falan derken öyle bos zamanlarda tv izlerken yapilacak bir is degil. Simdilik Gönül Hanimin sitesini ziyaret edip iç çekiyorum. Her ziyaretimde de hevesleniyorum.
  Sevgiler

  ReplyDelete
 11. ben de bir suru kirkyama semasi vardi bir aralar. Iyi oldu hatirlattigin, ben becerip yapmiyorum ama belki ilgilenenler olur di mi? Sagol.

  ReplyDelete
 12. candan beni çok güldürdün kahkalarımı duyuyomusun aaaaaaaa kutucuk dolmadııııııı

  ReplyDelete
 13. Hmmmmm,bu kutucuk nasıl dolmaz bir masaya yatırıp konsültasyon yapalım bakem:)
  Kutuuuucukkk kutucukkk blog mudürü şahsen bizzat kendim olarak iç organlarına bakmak için template e girmeden kendi rızanla söyle bakalım ne den dolmadın:)
  Kutucuk: wallam wallam ben masumun sayın blog müdürü ben doluyorum doluyorsun doluyor doluyoruz doluyorsunuz doluyorlar diyemeden Mamilacın kutu dolmadı deyip gitti durum bundan ibarettir affınızı rica ederim.Hem bakın doldum bile:)))Mamilaya sevgiler.
  Blog müdürü:Tamam tamam affedildin:))

  ReplyDelete
 14. munev09:25

  Candanım günaydın nasılsın. üc gündür yürüyüsü astım..tembellik ediyorum.bu aralar bir halsizlik var yolları bitiremiyecekmisim gibi geliyor.en iyisi oturuyum diyorum.sevgiler...

  ReplyDelete
 15. Sarışınım, şekerim,
  Temizlik harekatın umaım başarıyla geçmiştir, gazan mübarek olsun.....
  Patcwork lere bayıldım, çok güzeller ama ben yapamam, ((((...
  Kocaman öptüm. ))),..

  ReplyDelete
 16. Münevver abla beni en nihayetine oraya getireceksiniz hiç tavsiye etmem ama:)))))o zaman evde biraz hareket edin basit egzersizler filan:)ÇOKKK ÖPTÜMMMM
  Sennurummm hiç sorma kendimi bitirdim :))İyiki bir de c-boxa bugün perdeler yıkanıyor demişsin eeeee sarışının şekerin dudurmu tabi o da yıkadı sonuç pestili çıkma durumları ne olacak bizim bu titizlik anlaşılaman.ÇOKKKKK ÖPTÜMMMM

  ReplyDelete