My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Monday, October 16, 2006

A smile cost nothing,but it has a power to enrich all who receive it.

CARTOON QUIPS
New mother to husband who is studying hospital bill:Hundred of dollars is a lot for a baby,but I think how long they last.
Editors secretary to angry man:He is busy at the moment.Would you care to sit and fume.
One house holder to another:I will tell you what money can not buy.The same stuff it bought last week.
Man eyeing flats of seedlings to wife:maybe the government would pay us not planting all this stuff.
One young proffesor to another:It is a big responsibility ,shaping impressionable young minds and knowing that you influence which way and demonstrate.
Doctor ,calling to nurse:Get me Mrs.Browns case history-Volume IV.
Small boy to friend:Let's get our story straight before we get home.We donot want a credibility gap.
XOXOXOXO
SURVIVOR VE MİLLİYETÇİLİĞN BOZUK ASABI
SHOW TV de Survıvor diye bir yarışma yayınlanıyor.Türkçesi ayakta kalan ,hayatta kalan şeklinde çevrilebilir.İki ada var okyanusun ortasında.Bir tanesine yunanlıları koymuşlar ,birine bizimkileri.
Daha başından çıldırtan bir sahneyle başladı yarışma:yarışmacılara belirli miktarda para veriyorlar ve bu parayla bilmem kaç gün kalacakları adada ihtiyaçları olan şeyleri kısa sürede edinmelerini bekliyorlar.yarışmacılar bir köye giriyor.önce satın almaya çalışıyorlar fakat baktılar olmuyor,türk yarışmacılar hırsızlığa başlıyor.Zavallı okyanus köyünü talan ediyorlar.
Sonra yunanlılar katılıyor talana .Bizimkilerin çıldırasıya yaptıkları hırsızlığın etkisini azaltmak için herhalde yunanlı bir yarışmacının aldığı tavuğun boğazını eliyle kopardığını kerelerce ağır çekimde gösteriyorlar.Buraya kadar normal olan bölümü gerçekten..Asıl kıyamet sonra kopuyor.Küçük yarışmalar yapılıyor ve yarışmalar sırasında öğreniyoruz ki ,yunan ekibinden bir kadın aslında türkçe biliyor ve bizimkilere belli etmiyor:planlarını önceden anlayabilmek için...
O adada bir pataloji sürerken bizim adada da şöyle bir hadise cereyan ediyor.dandik oyunlardan galip çıkan türk ekibi ,okyanusun nortasında minnacıkbir adada ,,koca koca adamlar ve kadınlar olarak kol kola girip çıktık açık alınla diye başlıyor marş söylemeye.
yarışmacılar içinde en yaşlı olanı kırklı yaşlarında bir adam rakibini yenince oyunda ağlamaya başlıyor ,bağırıyor:Ben yunanlıyı on kere yenerim on kere.
Bir tür histeri krizi
Yunanlılardan tavuk kafası koparada en az bizimkiler kadar tuhaf:
eğer bu yarışmayı bir TÜRK kazanırsa ikinci Atatürk olur
Bu derece asabı bozuk bir milliyetçililik .Bu derece şuurunu kaybetmiş bir düşmanlık
Ve korkarım bu yarışmayı heyecanlanarak ve ciddiye alarak seyreden kalabalıklar var iki ülkedede....(Kıyıdan -Milliyet)
Not:Bu hafta survıvorda hiç bir numara yoktu.Türkler ve Yunanlılardan seçilen şanslı yarışmacılar lüks otellere yollandı.Kızlı erkekli dinlendiler karınlarını tıka basa doyurdular.Yalnız uzun saçlı sert bakışlı yunan bir iki değindirme yaptı o kadar.Yani ortada olay yok .RTÜKe gelen tepkilerden sonra .....
XOXOXOXOX
TAUMATURGY
Kendilerini Somali resmi yetkilileri olarak tanıtan sahte bir heyetin Maliye bakanı taragfından ağırlanıp Merkez Bankası Başkanına gönderilmesi geçen haftanın olayıydı yazmıştım.Referans gazetesinin haberine göre meğerse iki ay öncede Başbakanlığı işletmiş sahtekarlar...
Olayı gazeteden okuyalım:
Kendisini Taumaturgy Songhati Cumhuriyetinin İstanbul Fahri Konsolosu olarak tanıtan bir kişi ,yanında bu cumhuriyetin yetkilisi olduğunu öne sürdüğü bir yabancıyla geçen ağustosta Başkabakanlığın kapısını çaldı.Başbakanlık yetkilileri ,Maliye bakanlığı gibi onlarla görüşme yoluna gitmedi.Ama böyle bir ülkenin olmadığından hareketle ,heyeti nazikçe uğurlamak yerine ,onları Dışişlerine gönderdi....
Gazete Başbakanlığı korumaya çalışmış ama...Olup biten belli..Başbakanlıltaki kadro resmen numarayı yemiş...Yemese iki sahtekarı Dış işlerine göndereceği yerde Böyle bir ülke yok diye kapı dışarı atmaz ,hatta emniyete teslim etmezmiydi?
NOT:Burkino Fasonun Deniz ve Tarım Bakanı Tarım ve Köy İşleri Bakanından görüşme talep etmiş.Burkino Fasonun denize kıyısı olmadığı için temkinli yaklaşılan ziyaret gerekli soruşturmalar yapıldıktan sonra gerçekleşmiş.Sütten ağzmız yandı tabi Burkino Faso heyetini üfledik....
XOXOXOXO
POLEMİK
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ
Ahmet Çakar:Ersun Yanalı nasıl getirteceksiniz?Burada Vestel Manisa gibi bir takım var.Bunlar da ana -baba evladı.Bunlarda bir idealizmi kovalıyorlar.Bunlarda senin fenerbahçenin 25 katı kadar para var.
Gürcan Bilgiç:25 katı paramı var?
A.Ç:Evet.Paraysa Vestelde Fenerbahçeyi 25 defa satın alacak para var.arkasında grup var.Şampiyonluğu giden Vestelden Ersunu koparmak Fenerbahçeye yakışırmı?
G.B:pardon,Fenerbahçeden bahsediyoruz.Bu ülkede 1.Cumhurbaşkanı,2.Başbakan,3.Fenerbah
çe Başkanı gelir.Fenerbahçe Kulübü Türkiyedeki bir kulübün teknik direktörünü alacaksa alır.
A.Ç:Bir daha söyle bakayımm.
G.B:1.Cumhurbaşkanı,2.Başbakan,3.Fenerbahçe başkanı..
A.Ç:Sana bir şey söyleyeceğim ama halt etmişsin..
G.B:Alakası yok.Fenerbahçe Türkiyenin aynasıdır.Fenerbahçe iyiyse Türkiyede çok şey iyi gider.Bir zamanlar Mehmet demirkol ,bir yazısında fenerbahçe taraftarını ne de güzel anlatan cümleler kurmuştu.Fenerbahçe,bu ülkenin kendini beğenmş,yerinde duramayan şımarık çocuğudur.varlığı buna dayanır,geleneğini bunun üzerine oturtmuştur.Ve taraftarı bunun için taraftarıdır..
A.Ç:Geretsin fenerbahçenin başında olmasını istermisin?
G.B:Bu topu oynatacaksa isterim.Fenerbahçeden 2 futbolcuyu koy Galatasaraya ,galatasaray şampiyonlar ligşnde gruptan çıkar.Siz derseniz ;Fenerbahçanin başında Zico mu olsun Gerets mi ? olsun Gerets olsun.
A.Ç:Peki Fenerbahçenin başında Daum mu olsun Zicomu olsun,Gerets mi olsun?
G.B:Gerets...
A.Ç:Gerets mi, olsun Rıdvan mı olsun?
G.B:Gerets..
A.Ç:Gerts mi olsun ,Lucescu mu olsun?
G.B:Lucescu tabiki..
A.Ç:Fatih terimmi olsun ? Gerets mi olsun
G.B:Fatih Hoca...
NOT:Lucescu gelmek istese dahi 3-3.5 milyon dolar aldığı ve şampiyonlar liginde mücadele ettiği Shaktar Donetk si şu şartlarda yarı yolda bırakıp gelemeyeceğine göre ,Fatih terimde milli davasından vazgeçmeyeceğine göre ,Fenerbahçe kulübüde Türkiyedeki bir kulübün teknik direktörünü alacaksa alacağına göre ;EYYY Galatasaraylılar hocanıza sahip çıkın...
XOXOXOXO
HUKUK KÖŞESİ
HAYVAN DOSTTUR
Evinde kedi besleyen bir vatandaş hakkında mahkeme ,kedilerin evden uzaklaştırması yönünde karar vermiş.olay gazetelerde yayınlandı.Bu olay olağanmı;Önce yasal duruma bakalım;
Birincisi,Kat mülkiyetine tabi binalarda bakılan ev hayvanları şayet çevredekiler için rahatsızlık kaynağı olur veya tehlike arz ederlerse hayvanın uzaklaştırılmasına karar verilir.
İkincisi,yönetim planına bakılır.Yönetim planında evde hayvan beslenmeyeceği hükmü varsa yine hayvanın uzaklaştırılmasına karar verilir.Bunun dışında uzaklaştırma kararı verilmez.
Ancak haberlerde kedinin tüylerinin komşu balkonlara gittiği ve rahatsızlık yarattığı iddia edilmiş.Burada görülen o ki gerçekte aralarında başka ihtilaf bulunan komşular böyle bir iddia ile davalının hayvanını elinden alma gibi bir müeyyide uygulatmışlar.İşte karar verirken buna dikkat etmek ,başkalarının arasında meydana gelen ihtilafta intikam hissini tatmin edici kararlar vermemek lazım.Bu yazılanlar haber konusu olay için değil ,genel bilgidir.Ancak ne yazıkki hiç sesi çıkmayan köpeklerin havlayarak rahatsızlık verdiği,kedilerin tüyünün üç kat yukarı çıktığı iddiası ileri sürülerek intikam hislerinin tatmin edildiği görülmektedir.(HUKUKÇU GÖRÜŞÜ ,MİLLİYET)
Evcil hayvanlar insanı yaşama bağlar.Hayvan sevmeyen insan sevmez.Hele hele çocuklara hayvan sevgisini aşılamak bir görevdir.Ancak bizler olayları tahrif ederek insanları bu evcil hayvanlardan uzaklaştırıyoruz.Bir kedi yada köpeğin evde bakılmakta iken sokağa atılması daha mı mantıklı bir çözümdür?Bir evdeki kedinin bir başka eve vereceği rahatsızlığın yüzlerce katını komşudaki hırçın koca,üst kattaki ikiz kardeş,balkonundan halı silken ,su, çöp döken ev hanımı vermektedir.Ama onlar için SOKAĞA ATIN kararı çıkmamaktadır.
Sonuç olarak uygulanan sistem hatalıdır,istismara açıktır .Hayvanseverleri rencide etmektedir.Hayvan bir eşya değildir.Sevgi bekleyen ve bunun karşılığını fazlasıyla geri veren bir canlıdır.BU BÖYLE BİLİNE....
XOXOXOXO
HAFTANIN KONUĞU
MERKELİN ARDINDAN
Türkiyeye ilk kez gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel,Ankaradan rüzgar gibi geçti.Merkelin uçağı Esenboğaya 14.00 sıralarında indi.17.oo sularındada ayrıldı.Programda Sezer-Merkel görüşmesine 20 dakika ayrılmıştı.Merkel İstanbulda azınlıkların dini temsilcileriyle ortak toplantı yaparken Rum Patriği Bartholomeus ile baş başa görüştü.Patrikle görüşme Sayın Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmeden uzun sürdü.Şu soruyu kimse sormadı:Avrupalı liderlerin Yunanistanı ziyaretlerinde Batı Trakya Müftüsünü de ziyaret ettikleri hiç vaki olmuş mudur??
XOXOXOXOX
HAFTANIN KAZIĞI
TIKA BASA PİZZA
Özgü Öz arkadaşlarıyla birlikte İstiklal Caddesinde gezinirlerken Pizza Hut adlı restoranın kapısında Limitsiz dilim pizza 5.95 YTL ilanını görüyorlar.İlanın altında Hafta içi hafta sonu tüm gün geçerli notu yazıyor.İçeri giriyorlar.Arkadaşlarıyla neredeyse bir pizza yeme yarışı yapıyorlar.Arada iftar oluyor.Hesap adam başı 11.50 YTL olarak geliyor.İtiraz ediyorlar,sonuç vermiyor.Kasadaki kişilere restoranın dışındaki yazıyı göstermek için dışarı çıkyorlar ,birde ne görsünler...Fiyat dışarıdaki afiştede 11.50 YTL olarak değiştirilmemiş mi?
XOXOXOXOX
KORKMAKTA HAKLILAR VAZGEÇEMEMEKTE DE
TÜSİAD hafta içinde 3 AB başkentindeki Türk Haftası Seminerlerinde ,Türkiye ile ilgili kapsamlı rakamsal veriler içeren dosyalar dağıtmış.Çoğunu bildiğimiz halde hepsini bir arada gördüğümüzde bile VAY CANINA dedirten veriler Avrupalılar için hem ürkütücü hemde iştah kabartıcı;işte bazıları;
*Son 4 yılda toplam% 34 lük büyüme
*Bilgisayar satışlarında yılllık ortalama %12 lik artış
*40 milyon cep telefonu abonesi
*16 milyon internet kullnıcısı
*30 ulusal ,250 yerel TV kanalı
DÜNYADA EN BÜYÜK....
*Boron madeninde Dünyanın en büyük üreticisi
*Düz camda 2. en büyük üretici
*Çimentoda 6. en büyük üretici
*Mücevherde 2. en büyük ihracatçı
*hazır giyimde 6. en büyük ihracatçı
*Satın alma gücü paritesine göre 580 milyar euroluk GSYİH ile dünyanın en büyük 18.ekonomisi
AVRUPADA EN BÜYÜK....
*Avrupanın en büyük televizyon üreticisi
*En büyük suni gübre üreticisi
*3. en büyük seramik fayans üreticisi
*3 en büyük demir çelik üreticisi
*6. en büyük buzdolabı üreticisi
*7.en büyük otomobil üreticisi
*Avrupanın en büyük bo çeşitliliğie sahip ülkesi
*Avrupanın en büyük yükselen pazarı
*Almanya ,İngiltere,Fransa,İtalya ve İspanyanın ardından AB nin 6.Büyük ekonomisi
Ülkemizle gurur duyalım ne dersiniz?
XOXOXOX
HAFTANIN DEMOKRASİ AYIBI
FRANSA SENİ UNUTMAYACAĞIZ!!!!
Türkiyeye yeni kriterler getirilemez.AB nin Fransa Cumhurbaşkanı Chiraca verdiği tokat gibi cevap bu.Chirac Ermenistanın başkenti Erivanda konuşurken Ermenilere halk tabiriyle yağcılık yapıyordu.Türkiyenin soykırımı kabul etmesini yoksa ABye tam üye olamayacağını söylüyordu.
Kim bu Chirac?Soykırım şampiyonu Fransanın Cumhurbaşkanı değilmi?Kendilerinin yaptıklarını ne çabuk unuttu da Türkiyeye akıl vermeye kalktı.Kuzey Afrikalıları Dünya savaşında cepheye süren ve ölümlerinden sorumlu olan Fransa değilmi?Afrikalı askerlere 2. sınıf insan muamelesi yapıp emekli Fransız askerlere ve malüllerine göre az maaş bağlayan o fransızlar değilmi?Afrikada yıllarca sömürgeciliğin en adisini yapan o Fransa değilmi?
Ermeni soykırımı yoktur demeyi yasak haline getirmek için Fransız hükümeti bu ayın 12 sinde görüşülen ve kabul edilen tasarıyı temsilciler meclisine getirmedimi?Bu Parisin nasıl bir özgürlükten(!) yana olduğunu göstermiyormu?(Milliyet NOT)
Uzatmayalım... Şunu söyleyip konuyu kapatalım....Chirac ,Erivanda ziyaret ettiği Ermeni soykırım anıtındaki deftere Unutma diye yazdı..
Evet başkan biz türklerde sizin yaptığınızı unutmayacağız....
Fransa Fransa şaşırma sabrımızı taşırma.....
PEKİ BU SORUN NASIL ÇÖZÜLECEK TİR GERÇEK NASIL ORTAYA ÇIKARILACAKTIR?
Tarihçilerin yaptığı araştırmalarla;Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof.Dr.Yusuf Halaçoğlu diyorki; Araştırmalaradan çıkacak sonuç Birinci Dünya Savaşı sırasında her iki toplumun savaş ortamı içinde birbirlerini katlettikleri ,devlet tarafından planlanmış bir katliam olmadığı ,hukuki anlamda soykırım olarak tanımlanamayacağı,dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi Osmanlı Devleti topraklarında da 1914-1918 arasında ,bütün katmanların trajik olaylar yaşadığı ,dolayısı
ile bütün dünya halklarının başına gelenlerin ,Ermenilerin ,Türk ve Müslümanların başına geldiği ,her iki tarafında ,büyük kayıplar verdiği ,bu kayıplardan üzüntü duymamanın mümkün olmadığı sonucu çıkacaktır.SÜRGÜNDEN SOYKIRIMA Babıali Kültür yayıncılığı.
Halaçoğlu ,Türk -Ermeni ilişkilerindeki tarihi gerçeği Howard.M.Sachardinin şu cümlesinde bulur:Bütün o savaş yıllarında ,Ermenilerin bile Türkler kadar kanı akmamıştı.THE EMERGENCE OF THE MIDDLE EAST(ORTA'DOĞUNUN DOĞUŞU)
NE varki EN İYİ TÜRK ÖLÜ TÜRKTÜR diyenlere bu cümle ne ifade ederki....
SON NOT:ABD ve İngiltere Irakta 4 yılda tam 655.000 kişiyi öldürmüş...Öldürmeyede devam ediyor...Avrupa bu katliamı bırakmış 90 yıl önceki olaylardan Türkiyeyi sorumlu tutuyor ve cezalandırmaya çalışıyor.İkiyüzlülük bu kadar olur.....
XOXOXOXO
BANA GÜLÜŞÜNÜ SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU......
HA HA HA HA:Bilinen en ilkel formdur.Her durum karşısında yapılabilir....
EHİ EHİ YADA EHÜ EHÜ:Espri yaptı bal kabağı formudur,yapılışı zahmetidir....
İNNNNIHOHOHAHAHAA:Sinsi olan bu gülüş ,literatüre Bizans kahkahası diye geçmiştir,bir sonraki replik oyna türk kızı olacaktır...
KEH KEH:Eskiler bıyık altı der ...
HAHAHAAYY:Kadınlara hastır,kocanın zengin olduğunu gösterir...
HOBAREY:Gülüşten öte bir sevinç gösterisidir,en kötü yanı sizi ortak etmek isteyecektir...
HO HO HO:Gülen kişinin şişman olduğunu gösterir,samimidir...
Kİ Kİ Kİ Kİ Kİ:Genelde başın yukarı aşağı sallanmasıyla desteklenen bu gülüşten zarar gelmez...
HAAAH-HAH-HAH-HAH:Kendini yineleyen bu gülüş tarzı daha çok yan masaların duyması için yapılır...
HHIH:Ağız kapalı iken burundantek nefesle verilerek yapılır,kasan tiplere hastır.Nette yazı okurken en çok tercih edilen türdür....
XOXOXOXOX
GERDANİYE
Armağan Çağlayan:Ne oldu öyle şarkının sonunda bir şeyler oldu şarkının
Bülent Ersoy:Gerdaniye perdesinde detone oldunuz efendim..(Aday Okana)
XOXOXOX
YOK SEN BİLEMEDİN
Ömer Çvuşoğlu:Abele Bigele var ya atlet kız
Aziz üstel:O kim be?
Ö.Ç:Var ya bizim kız koşuyor atlet.Elvan Elvan
A.Ü:Abele Bigele dedi,O kim be?Abeyligelese demek istiyor...
XOXOXOXO
NAYIR NOLAMAZ
Kemal Belgin:Hakan futbolu bıraktığında bakalım ne olacak?
Tuğrul Yenidoğan:Hakanı klonlamak mı lazım?
XOXOXOXO
İLAHİ ÇOK YAŞAYIN EMİ
Ömer Çavuşoğlu:neden Ümit yok?
Aziz Üstel.Ümitten ümidi yok..
Ö.Ç:Ersen Martin neden yok?
A.Ü:Bak adamın soyadı Martin.
Faik Gürses:Türk değil adam Mardin olsaydı olurdu...
XOXOXO
Malayani(avam) taşkınlıklardan uzak bir ağız..EVET.Bülent ersoy (aday Okana)
12 Ekim günlerden salı aaa bana perşembe gibi geldi...MİKSER.Bir VJ
Sizde düzgün yapacaksınız yapın righta right outa out deyin..KIZIYORUM AMA.Hülya avşar .(söz yerine kendisini kaş göz hareketiyle yöneten tenis hakemine)
Burda abuk sabuk gülenleri dışarı kovarım.Laubaliliğin lüzumu yok.Saygılı olun alay edeceklerde yallah...EEE SONRA.Hülya Avşar (Tenis maçında gülen izleyicilere)
Yunanistanda inanılmaz bir kültür seviyesi var herkes ingilizce biliyor...NE GÜZEL.DEmet Şener.
Beni bu tür tartışmalarıniçine çekmeyin,ben daha çok italyan mutfağını severim...NE TARTIŞIYORSUN Kİ.Mahsun Kırmızıgül.
Ben entellektüel beynimi geliştiriyorum ...BÜYÜK GELİŞME DEVAM ET.Tuba Ünsal.
Biz 10 aileyiz.Annem babam ,8 kardeşim...ANLATABİLİYORSUN.İbrahim Tatlıses.
Esmerin adı sarışının tadı diye bir söz vardır yada tam tersi ...OLABİLİR.Ebru Akel
AB ye girmek için tabiri caizse Avrupa Birliğine girmek gerek...TABİ TABİDE SEN TABİRİ CAİZ DE NE DEMEK BİLİYORMUSUN?.Ece Erken.
Evde biraz mitolojiyi yaşatalım dedik...NOSTALJİ OLMASIN O AFRODİT.Banu Alkan.
Sevgi öyle gözle tutulup elle görülen bir şey değildir...YOOO.Serap Ezgü.
XOXOXOX
HAFTANIN İNCİSİ
Keşke bakire olmasaydım...Şebnem Schaeffer-manken.Keşke ...Hergün sizi okumak zorunda kalmazdık....
XOXOXOX
RADAR OLDUM ABLALAR ABİLER
Dışardan yiyecek içecek getirmek yasaktır.İhtiyacınız olursa biz size veririz...Bir internet kafe camında
Çöpü adam daşyacak kadr poşte koyun.Yeni yapılan pencerelerin artıklarını kapı önüne koyma üzerine kapıcını yazılı uyarı metni.
Adam öldürmeye varım ama cinayete asla.Müslüm Gürses bir filminde.
Rahat durunuz.Bir tartı üzerindeki yazı.
Kapı önüne park etmeyin lütfen.(hemen altında farklı renkte)Annamıyonmu kaç defa diycez park yasak.
Asansörün tipi:İNSAN ASANSÖRÜ.Bizim asansörde
Ciğer geldi..NOT:Tavuk ciğeri.Bir kasap camında
İngilizce destekli yüzme kursu kayıtlarımız başlamıştır.Dev bir afişte.Valla buna bir yazılıyim diyorum.Nasıl öğretecekler yüzmeyi ingilizce destekli...
Damga pulu satmıyoruz! Nerede satıldığınıda bilmiyoruz!Kimin sattığınıda bilmiyoruz!.Bir kırtasiye camında
XOXOXOX
VATANDAŞA SORDUK
RAMAZAN
Veli Demirden(28):Doğrusu Recep ,Şaban,Ramazandır.Bir gün bir futbol takımının üçlü forvetinin adı bunlardan olursa çok günah olur...Mübarek üç aylardan ramazan ,milli birlik ve beraberlik için seçilmiş bir aydır.O ay herkesin yaşam kurgusu az çok birbirine yaklaşır ve bu paralellikten doğan enerji milli takımın attığı golden sonraki sevince benzer...Nee?...
Müzaker Süzgeç(32):Orucumuzu niye zeytin ile açıyoruz diye düşündüm..Zeytinle açıyoruz çünkü bütün gün aç kalmışsın ya ,hapur hupur sofradakilere girişme diye,önce ağzına ufak bir şey alıyosun yemek için .Onuda ön dişlerinle kemiriyorsun,o kadar ufak yani ,işte böyle ...küle küle okur mektup yaz...
Antoni Oyin(42):Beyazları yıkamıştım balkona astım.Bizim oğlanın odasında mor ötesi ışık var.Gece o ışık vurmuş çamaşırlara ,çamaşırlar neon gibi aydınlanmış..Komşu geldi..Mahyayı yanlış dizmişsin dedi.Mahya ne lan dedim.Hani ramazanda minarelerin arasına kandillerle hoşgeldin filan yazıyorlar ya o dedi...
Tinyın Ağab(38):Bence ramazan insanın kendine yakışanı giymesidir.İnananlar için ramazan ruhu arındırma nefisten kurtarma ayıdır.İçi arınmış temizlenmiş bi insanın güzelliği dışına yansır.Hatta belkide tam terside mümkündür .Bilemiyorum.Helvadan ceket yaptırdım,acıktıkça çaktırmadan yiyiyorum...Kağıt helva oruç bozar mı?Kağıt lan...(Emrah Ablak köşesinden)
XOOXOX
ŞAMPİYON OLMUŞUZZ
Dünya şampiyonuyuz
NEDE?
Çalışmamakta Okumamakta...Kızlarımızın yarısı,erkeklerimizin dörtte biri ne okuyur nede çalışıyor...Araştırma 15-19 yaş arası gençler arasında yapılmış.Genel,yani dünyadaki ortalama çalışmama ,okumama kızlarda yüzde8.2 ,erkeklerde de yüzde 8.1.Türkiye birinci,Peki Türkiyeden sonra gelen ülke hangisi ? Meksika ?....
XOXOXOXO
PRADA VERSUS PRASA
Türk taklitçiler sınır tanımıyor.İtalyan giyim markası Prada ,Prasa olarak taklit edilmiş.Ancak Pradanın marka koruma ofisi mahkemeden PRASA adının kullanılmasını yasaklayan bir karar çıkartmış.Kırk yıllık Prada olamadı Prasa....
XOXOXOXO
NOBELİMİZ VAR
Özel kanallarda Orhan Pamuk,Nobel ödüllü kazanan ilk Türk diye verilirken TRT 2 de nobel ödülünü kazanan ilk Türk vatandaşı olarak takdim edildi.Yine de şükür ki İlk Türkiyeli diye verilmedi.....
XOXOXOX
BİR DOĞUM GÜNÜ
BLOGÇUKKKKK BİRRRR YAŞINDAAAA. TRALLA LA LA LAY LAY LOMM.HEPİ BÖRTDAY SANAAA .BU BIR SENEDE HATAMIZ(NİYE ÇOĞUL Kİ:) OLDUYSA AFFOLA .HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUMMMMM.
XOXOXOXO
Evekkk,çok kıymetli Onebenbirsey okuru,,bu haftalıkta gündemi sıcağı sıcağına takip ettiğim Onebenbirsey't adlı programımızın daha sonuna geldik.Haftaya yeni gelişmeler ve yepiz yeni gündem konularıyla daha beraber olmak umuduyla hepinize şahsım ve değerli saz arkadaşlarım adına esenlikler diliyorummm...Dıtdırırırıttt,dırını dıt dıı ,nınıınıım...Haydin GUTBAY.

15 comments:

 1. Böyle başarılarla dolu nice yıllara One ben bir şey.......

  ReplyDelete
 2. sevgili Candan bu pazar yazılarını yazarken epey araştırma yapıyor ve kafa yoruyorsun bence sen bir gazetede çok şirin bir köşe yazabilirsin bu işi bir düşün değerlendir.

  ReplyDelete
 3. Canım Candanım
  Blogcuk bir yaşına girdi demek doğum günü kutlu olsun
  seni öptüm

  ReplyDelete
 4. Oo o kadar oldu mu, hadi bakalim nice senelere.

  ReplyDelete
 5. Sevgili Candan'cığım,

  Bloğunun birinci yılını kutlar daha nice yıllara güzel paylaşımlarla bizimle birlikte olmanı dilerim.
  Ayrıca seni tanıdığım için çok memnunum.
  iyiki varsın.öptüm seni.

  ReplyDelete
 6. candancım günaydın.pazar yazını bu sefer sonuna kadar okudum harikasın yine.abile gibelemiydi orada koptum valla.bundan sonra kağıt kalem alıp notlar alayım yorum eksik olmasın.survivor ı kınıyor ve asla açmıyorum saçmalıktan başka bişey değil.daha çok vardı bak unuttum.
  neyse blogcuğun yeni yaşı kutlu olsun,inşallah uzun zaman daha burada bu güzel paylaşımlarda beraber oluruz.sevgilerimle

  ReplyDelete
 7. cancanım iyi varsın,iyi bu bloğu açtında senin gibi renkli bir kişilikle tanışabildik.çok öpüyorum seni.

  ReplyDelete
 8. Candanım nice uzun yıllarda bloğundaki yazıları okuyor olmayı diliyorum.Kalemine sağlık, çok emek veriyorsun özellikle Pazar sayfana. Tebrik ediyorum akidem, harikasın. İyi bir hafta diliyorum. Sevgilerimle,

  ReplyDelete
 9. merhaba arkadaşım

  yıne harıkadı.

  nıce senelere ınşallah

  sevgıler

  ReplyDelete
 10. vaaay canına, abla blok oldu desene, nice yıllara, yine hem düşündüm, hem güldüm okurkene....sana ve saz arkadaşlarına ( onları benle ne zaman tanıştıracaksın) teşekkürler ederim, öptüüüm koccaman

  ReplyDelete
 11. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 12. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 13. Ayy canım doğum günü kutlu olsun blogunun ....Ne güzel ...benim geçti bir yılı unuttum ben kutlamayı artık ikinci yaşında kutlarım bende ...Öptüm canım seni :)

  ReplyDelete
 14. NİCE SENELER DİLİYORUM ÖNCELİKLE TATLIMMMMM
  FRANSA OLAYINA SİNİR OLDUM :((
  BİR ŞEYLER YAPILMALI HEP SUSAN HALLER ALDIK YAHU.
  BU ARADA MSNDE SORUN VAR BENİM NOLUYOR ANLAMADIM:(
  KOCAMAN ÖPTÜÜÜÜÜÜÜÜM CANIMMMMM CANDANIMMMMMMMMMMMMMMMMMM

  ReplyDelete
 15. @münevvercim
  Çok teşekkürler blogcukta teşekkür ediyor
  @Sevgili Şule Türel
  işin püf noktasını yakaladım çok zorlanmıyorum açıkçası şirin bir köşeye bazı mizahi şeyler gönderiyordum:)
  @Aşkım ablacım,
  çok teşekkür ederim evet blogcuk büyüdü bir yaş
  @Serra
  teşekkürler teyzesi günler ne çabuk geçmiş değilmi
  @serpilcim,
  bende sizi ve diğer arkadaşlarımı tanıdığım için çok mutluyum umarım blog uzun yıllar sürer hep birlikte paylaşımlarla birlikte oluruz
  @Didemcim,
  teşekkürler abele bigele çok komikti gerçekten survivorın biraz hizaya girmesi gerekiyor rating uğruna iş çığrından çıktı...
  @Nagihan,
  çok teşekkürler vallahi az nazlanmadım bu bloğu açıncaya kadar ama bende çok iyi oldu diye düşünüyorum:)
  @Nazlışım ,kurabiyem ,
  çokk teşekkürler pazar sayfasını yaza yaza artık zorlanmıyorum en gündemdekilerden aşağıya iniyorum sonra ayıklaması kolay oluyor valla bizdeki gündem dolu dolu olduğu için pazar sayfası bitmez gibi geliyor..
  @Gültencim ,
  çok teşekkürler arkadaşım,
  @Aşkım aşkım,
  ya işte blogcuk büyüdüde abla bile oldu teşekkürler
  bu haftanın gündemide bu oldu hem ağlatır hem güldürür canım türkiyemde olaylar bitmez..saz arkadaşları lafıngelişi canım değerli ekip arkadaşlarım yerine kullandım:)ee bir tanesiyle tanıştınız dimi ya:)
  @Gülcüğüm,
  kardeşim çok teşekkür ederim,blogçuğu büyüttük bir yaşına getirdik sonunda biraz yaramaz ele avuca sığmıyor ama alıştınız artık eee karyayla yazmak bittabi zor ama sen bir de benle yazmayı dene bakalım saz arkadaşlarım görünmeyen kahramanlar bir gün onlarıda şıttırırım size tımmammı??pazar sayfasını siz seviyorsunuz diyede daha zevkle yazıyorum yorulmak ne demek:)
  @Gamzecim ,
  nasıl olduda unuttun yaw asıl tescilli unutkan benim neyse bende unutulan doğumgününü kutlayayım senin blogcuğun:)
  @Peaceciğim tatlışım
  çokk teşekkür ederim teyzesi büyüdü bu uu:)))evet fransa olayı gündemde ama pek te sesimiz çıkmıyor gibi:)benim msndede sorun var kaç kere çöktüm enteresannn

  HERKESE SEVGİ SELAM VEDE KOCAMAN KUCAKLARIMLA İYİKİ VARSINIZ İYİ Kİ HEPİNİZİ TANIMIŞIMM:)))

  ReplyDelete