My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Sunday, October 22, 2006

Yakarış !!!


Çevre konusundada işimiz Allaha kaldı! O zaman bizde ona sığınalım...
Ya Rabbi!
Şu Mübarek Ramazan günlerinde sana,himmetine sığındık ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Güzel yurdumuzu,yurdumuzun kurdunu kuşunu,dağını taşını,ormanını merasını ,denizini gölünü deresini ırmağını para hırsı bürümüş gözlerden ırak eyle ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ormanlarımızı sadece odun olarak gören ormancıdan;koylarımızı turşu malzemesi olarak algılayan zihniyetten verimli tarlalarımızı organize sanayi bölgesine dönüştüren kafalardan denizlerimizi lağım çukuru bilen belediyelerden derelerimiz ,ırmaklarımızı baraj ve gölet olarak düşleyen kurumlardan sen koru ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Dağlarımızı sadece maden ve kömürü olarak gören iki dirhem altın için sularımızı zehirleyen siyanürlü ,siyanürsüz madencilerden , arama ruhsatı ile ülkemizi talan eden mermercilerle taşçılardan ve onlara bu yetkiyi veren yasaları çıkaranlardan bu yurdu sen kurtar ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Kendilerine yazlık kamp yeri ayarlamak için Gökovaya termik santral dikenlerle ,santral bacalarına filtre bile takmaya direnenleride unutma ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Kedilerimizi ve köpeklerimizi onları zehirlemeyi iş edinen belediyelerden ;hayvan sevmeyen insanlardan yaban hayatımızı her türlü usulsüz avcılığı marifet sayan eli tüfekli katillerden balıklarımızı gırgırlardan ,trollerden ama illede tarımcılardan mutlaka koru ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Sulak alanlarımızı toprağa doymayan ağalardan;yazlık site kurucularından,havaalanlarından ve karayolculardan ama illede DSİ ve Köy hizmetlerinden sen kurtar ya Rabbi!
Ya Rabbi!
En kuytu koylarımızı balık çiftliklerinden ;bütün koylarda mutlaka bir otel olması gerektiğini düşünenlerden ,mantar gibi biten kaçak iskelelerden ama öncelikle beach club ve müdavimi görgüsüzlerden kurtar ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Zeytinliklerimizi sitelerden ormanlarımızı kaçak villalardan sulak alanlarımızı otomobil fabrikalarından ama illede fabrika yapmak için Çankayanın bahçesini bile veririm diyenlerden sen kurtar ya Rabbi!
Ya Rabbi!
En güzel nehirlerimizi,onlara altın gerdanlık takanlardan,baraj yapıp tarihi alanlarımızı suya batıranlardan balıklarımızı yok edip balıkçılığımızı geliştirenlerden meralarımızı kurutup hayvancılığı öldürenlerden ama ille de topraklarımızı suluyoruz masalı ile ülkemizi susuzluğa mahkum eden su müdürlerinden ,barajlar krallarından kurtar ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Ormanlarımıza kasteden yasaları 20 dakikada onaylayanları erozyonla mücadele ordularının başkomutanı ilan eden vakıflardan ;çevrenin ,festival düzenleyerek korunacağını zannedenlerden ;çevre değerlerimiz bir bir yok olurken yabancılardan aldıkları paralarla milletvekili maaşından genel müdür çalıştıran çevre ve doğa derneklerinden bu yurdu sen kurtar ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Yaşamak için toprağa muhtaç köylümüze toprağına ,ormanına,merasına sahip çıkması gerektiğini ;gübreyi,ilacı bol bulamaç kullanıp hepimizi zehirlediğini ,anız yakarak kendi geleceğini kararttığını ,patates tarlasına otomobil fabrikası kurmak isteyen sanayicimize aklını başına almasını;tüm yöneticilerimize ,görevlerinin bu ülkeye sahip çıkmak olduğunu sen anlat ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Çevre yasasının yaptırımlarını uygulamayan valilerle,kaymakamlara ,yurdu ve çevreyi koruyan yasaları uygulamayan yargıya sen akıl ,fikir ihsan eyle ya Rabbi!
Ya Rabbi!
Bu mübarek günlerde bu yakarışımızı duy ya Rabbi!
Yakarışımıza kulak vermeyenleri,bu ülkeyi yok edenleri helak eyle ya Rabbi!
Amin!
Bayram Kutlu Olsun!!
Doğanın Dili Milliyet 21/10/2006

88 comments:

 1. Canım benim, nazarlığın pek güzel, bebek sarışınıma nazar değmesin dimi...Öptüm koooocaman

  ReplyDelete
 2. Merhaba Candan'cım , bu ara blogları ziyaret edemiyorum pek ,
  yeni gördüm doğum gününü.Nice mutlu ve güzel yıllar diliyorum
  sana..Sevgiler
  P.S : Benim asıl blogum bu , ing.olanla ilgilenemiyorum ve onu ne yapacağıma karar veremedim henüz :)

  ReplyDelete
 3. Canım İyiki doğmuşsun iyiki varsın ve iyiki senin gibi tatlı güzel bir akadaşımızı tanımışız seni seviyorum güzel arkadaşım dilerim herşey gönlüne göre olsun.Benimde Bilgisayarımda virüs vardı dün geldi bil. kusuruma bakma olurmu çok öpüyorum canım seni güzel bir hafta sonu diliyorum.

  ReplyDelete
 4. Merhana Candan´cim,ziyaretin icin cok tesekkür ederim.Benim sayfamda bi rpoblem vardi ve ondan dolyida kimseyi ziyaret edemedim.Dogum günün kutlu olsun.Allah mutlu ve uzun ömürler versin canim.Sevgiyle kal,sevdiklerinle güzel bir hafta sonu diliyorum,sevgiler Behiye

  ReplyDelete
 5. Doğum günün kutlu olsun Candan'ciğim, sağlikli ve mutlu yillar dilerim.
  Sevgiler

  ReplyDelete
 6. candancım nasılsın iyi bir haftasonu geçirmeni dilerim....
  yeni yaşınıda kutluyorummmm. sağlıklı, mutlu , başarılı nice nice yıllar dilerim .....
  sevgiyle kallll....

  ReplyDelete
 7. Doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce arkadaşım...
  Pastandan bir dilim aldım say nefis olmuş...

  ReplyDelete
 8. canım.....nasılsın iyi geceler dilerim....doğum günün kutlu olsun...nice yıllara...

  ReplyDelete
 9. Maşallah :) Amanda aman nazar değmesin bebebğiimize :)

  ReplyDelete
 10. Merhaba, Desteğin için teşekkürler :))

  Hayatım bebekleri html kodu ile değilde (j5) yazan java script kodu ile kaydedersen harekli olarak sitende gözükür :)

  Sevgiler
  Nesrin

  ReplyDelete
 11. KISIMMMMM DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUNN
  BANA DA PASTA AYIRDIN MI???
  BU ARADA BEN BİR NAZAR BONCUĞU HASTASIYIMMMMM NE GÜSEL BİR GÜNDE GELMİŞŞİM ZİYARETİNE :)

  ReplyDelete
 12. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 13. candancım merhaba iyi bir hafta geçirmeni dilerim...sevgiyle kal canım....

  ReplyDelete
 14. Candan'cım yeni uğrayabildim. bu arada doğum günün de geçmiş.
  sevdiklerinle birlikte mutlu, sağlıklı, başarılı nice yıllara...

  ReplyDelete
 15. Haahh haah, burada tatil ki bugun.

  ReplyDelete
 16. @Aşkım aşkım güzel değilmi nazarlığım nazar değmez inşallah:)
  @Kirazcım
  Çok teşekkürle doğum günüm için nazik dileklerine .
  Boşver dursun ingilizce bloğun elin değidiğinde birşeyler eklersin bak bana sürekli blog açıyoum .blogcu.com /onebenbirsey en yenisi bir de test blog açtım onebenbirsey2.blogspot.com o test kodları template filan deniyorum işte böyle
  @Özgecim teşekkürler ne kadar mutlu oldum söylediklerinden bende seni seviyorum.Çok naziksin.Bende sizleri tanıdığım için çokk mutluyum hiç yalnız hissetmiyorum kendimi.
  Yaw virüs deyince bir trojan horse (solucanların atı yoksa şahı mı desek yani dayanıklı bir şey )dolaşıyor her gün bir parti onu siliyor virüs programım enteresan
  @Behiyecimm,
  doğum günü dileklerin için çokk teşekkürler sende çok mutlu ettin beni çokk nazilksin.Bu sayfalarda bir problem var ama ben neredeyse bu dolaşan solucan şahına bağlayacağım .ama bloggerdanda olabilir nasıl bir problemin var çözelim hemen bana ilet:)
  @ Manolyacımmm
  nerelere kayboldun vallahi aklımdan geçiyordun o gün manolyaya ne oldu derken bakarmısın çokk mutlu oldum.Cengiz ne yapıyor bloğu boşladı yazacağım onada .Doğum günüm için nazik kutlamana teşekkürler.
  @Esracım ,
  çokk teşekkürler vallahi ne kadar iyi arkadaşlarım var çok teşekkürler ederim.çok naziksin.
  @Şükrancım,
  pasta dilimin her zaman hazır arkadaşım iyi dileklerin inşallah seneler devam ettikçe süregelir çok naziksin.
  @Bebadeciğim,
  çok teşekkür ederim kutlamalar ve de benim teşekkürler devam ettikçe çok mutlu oluyorum ve de seviniyorum iyi ki varsınız iyi ki sanal arkadaşlıklar da bu kadar güzelmiş.çok naziksin iyi bir hafta diliyorum bende
  @ Nesrincim,
  nazar değmesin hakikaten güzel bebekmişim yaw laf aramızda değilmi
  Bu arada ne demek işte elimden geldiğince bir şeyler çızıktırdım seni rahatlattıysa ne mutlu işte uzaktan bu kadar olabiliyor en kısası boşverrrr kafana tokadan başka bir şey takma demek ama her zamanda olmayabiliyor
  Bebeğin kod bilgisi için teşekkürler bebek bloglardan birine uyguladım
  @Fulya kısımmmm,
  ayırdım ayırdım gel tekrardanda kutlayalım hatta kendimizi şımartalım:)))Teşekkürler çok naziksin bu arada senin için bir nazar boncuğu serisine başlayayım :)
  @Mustafa
  dur vaktim olmadı geleceğim sanada doğum günü rehavetim devam ediyorrr:) Ziyaret için teşekkürler
  @Gülcüğümm
  haftam fena başlamadı gibi doğum günü çocukluğumm benim bir ay kadar sürere baksana şımarıp duruyorum sizlerde iyi şımarttınız yani oooo.
  Hazır şımarmışken Şöyle yapabiliriz bak bu hafta içinde bir kez daha doğayım sen neler neler göndereceksen gönder Allahımmmm bendeki zeka aklıllara seza durumlarıııı:)))))
  sayfa nın durumu için çözüm arayışlarım devam ediyor bilahare yazarım ama bloggerda tadilat olduğunu düşünüyorum yada bu sözünü ettiğim solucanların şahı amamnnnn ne de çok adını geçirdik gitmeyecek vallahi oda şımaracak onada bir baksan bir virüs programı çözüm olabilir.avast başarılı.Microsoft defender da fena değil
  @Hülyacım,
  çokk teşekkürler çok naziksiniz doğum günümü kutladığınız için sizi seviyorum.
  @Serra
  bu lafını unutma elbet bizimde tatil olduğumuz bir pazartesi çıkacaktır o zaman görüşürüz:))))))
  bakalım ben sana ne yazarım o zaman:))EHİ EHİ Mİ? HAHAHA MI ?INNNIHOHAHA MI? KEH KEH Mİ ?HAHAHAYYMI? HOBAREYMİ ?KİKİKİKİ Mİ ?HAAAH-HAH-HAH-HAH MI? YOKSA HHIH MI? yaw iyi buldum bunu bana gülüşünü söyle sana ne olduğunu söyleyeyime çevirip pazar sayfasında yazayım bu gün çok zeki ve de esprili gördüm kendimi hemen gidip yazayım ilham bir yerlere gitmeden ilham arada sırada bana uğrayan arkadaş yabancı değil haha hah:)))

  HERKESE SEVGİLERİMLE

  ReplyDelete
 17. selam güzelim nihayet büyük ısrarlarıma dayanamadı ve bugün blogunun yarısı açıldı.ciddi sölüyorum bak inan yarısı o yüzden pazar yazının tamamını okuyamadım.ama neyse şu yorum açıldı da hemen bir selam verip gideyim nasıl olsa tekrar gelicem o zaman okurum artık.acaba niye böle oluyor sorun benim pc de mi yoksa başka bişey mi anlamadım ama pazardan beri arkadaşlarımı ziyaret edebilmek için gereğinden fazla uğraştım ve hala başaramadım..iyi haftalar diliyorum kocaman öptüm seni

  ReplyDelete
 18. Didem hazır çıkmamışken cevap yazayım heman:) valla ne oldu bilmiyorum ama reklam istilasına uğradım o bakımdan girdiğim zaman bende bir süre bekliyorumm tüm reklamlar yüklendikten sonra sayfa yerine geliyor yani tam olarak yükleniyor o bakımdan NO PANİK Pcinde bir şey yok yanim:)

  Sevgiler öpücükler:)))

  ReplyDelete
 19. SONUNDA YAZABİLDİM GELİYORUM HEP SAYFANDA SORUN ÇIKTI. HATTA NAZAR BONCUĞU VARDI :( AMA YAZAMADIM.
  İYİ HAFTALAR DİLİYORUM CANIM BENİM

  ReplyDelete
 20. Canım nasılsın neler yapıyorsun hımm dur görmedim ilk yorumu okudum nazarlıktan bahsediliyor bende nazarlık koymak istiyordum siteme nazarlıkmı var sende. Eğer öyleyse alabilirmiyim bende :) Dur anasayfaya bakayım tekrar .

  Formumdan ;
  Canım Candan yaa ne güzel bir isimdir bu canım ile bu kadar uyuşan. Uzun zamandır eşimde ıspanaklı kek isteyip duruyor benden. Ki yaptığım kek denemelerine yeterrrrrrrr artıkk Bahar diye isyan eden eşim. En kısa zamanda onun ve senin için yapacağım o zaman canım ve yayınlayacağım. Gerçekten çok güzel oluyor görüntü muhteşem o yaydığı koku enfess. Hımm bende kabaklı keki merak ettim bak şimdi.
  ÖPtüm seni cicimmm
  Sevgiler....

  ReplyDelete
 21. Ayyyy canım gerçekten çok ciciymiş yaa. Bende oğluşun resimlerini koydum yaa herkes bi nazarlık ekle der oldu. Eğer bişey bulamazsam izin verirsen seninkini kullanabilirmiyim canım. Yok olmaz dersen de sorun değil güzelimmmmm ben sorun etmem öyle şeyleri.
  Kendine çok iyi bak bayyyyyy

  ReplyDelete
 22. Candanım çokkk teşekkür ediyorumm ben gene bi bakınayım öylee hazıra konmak olmaz dimi ama. Eğer bişey bulumazsam o zaman benim oğluşa Candan teyzesinden hediye olarak kabul edelim bu nazarlığı tamammı canım.
  Çokkk öptümmm memleketlimmmm ....
  SEvgiler.....

  ReplyDelete
 23. merhaba candancım iadeyi ziyaretine geldim bannerini aldım gidiyorum..... sağlıcakla kal....

  ReplyDelete
 24. :)) heheee
  heyy pisicik pisicik her gördüğün mause u farecik diye yakalamaaa aç kalırsın :))
  sayfamda gezginciler netin online ziyaretçi sayacında virüs varmış nagice nin de başına gelmiş sayaçtan demişti dün sağolsun yoksa o kadar kod arasında hangisinden nasıl bilebilirdim ki
  ben de rahatladım canım

  ReplyDelete
 25. canım yukarıda web sitesini verdiğin anti virüs programını bilgisayarıma yükledim
  çok teşekkürler
  gördüğün en anlaşılır virüs programı

  ReplyDelete
 26. @Peaceğim ,
  herhalde artık sayfalarda sorun kalmamıştır büyük ihtimalle de sayfalardan değil nette dolaşan virüs türleri olduğunu düşünüyorum zaten checkte ettim yüklediğimiz virüs programları onları kolayca bertaraf ettiler artık sorun yaşamayız umarım ve de dua edelim bilgisayar elimiz ayağımız valla:)
  @Şükrancımm
  sanada selam arkadaşım
  @Baharcım,
  memleketlim,nazarlık bebek ben için koyulmuştu öncelikle sonra hadi dedim blogcuğunda olsun nazarlığın hikayesi bu.Tabiki benim nazarlığı kullanabilirsin arzu edersen ve daha başka bir tane bulamazsan oğluşu öpüyorum ne demek teyzesinin nazarlığını kullanmış çokk sevinirim .bir tanede benim test blogda var isersen bir de ona bak.. Kabak keki yazayım aslında kabak ekmeği desek daha doğru ben çok seviyorum kabak içinde hiç belli olmuyor çok ta değişik aynı şey ıspanak içinde geçerli sanırım,
  KABAK EKMEĞİ
  4 yumurta
  1,5 cup şeker
  3/4 cup yağ
  2 cup rendelenmiş kabak
  3 cup kek un
  1.5 çay kaşığı kabartma tozu
  1.5 çay kaşığı soda
  2.5 çay kaşığı tarçın
  yarım çay kaşığı karanfil
  yarım cup dövülmüş ceviz fındık yada fıstık üstü için
  fırın 200 dereceye ısıtılır.tepsi yağlanıp üzerine biraz un atılır.Tüm malzeme karıştırılıp 45 dak pişirilir.
  @Esracım
  banner için teşekkürler
  @Fulyacım,
  miyav sanal fareyi tutmuş ama ham edememiş şimdi kara kara düşünüyor ben nerde yalnış yaptım diye:)
  bu arada peace ede yazdığım gibi virüslerin sayaç yada başka sayfa süslerine bağlı olduğunu düşünmüyorum doğrudan nete yayılan solucanlar ama avastı indirmen çok iyi olmuş benimde kullandıklarım içinde en başarılı ve anlaşılır virüs programı ve aynı zamanda her gün kendisini güncellemesi ayrı artı super kolaylık bence hemde free daha ne isteriz.Güle güle kullan:)

  HERKESE SEVGİLERİMLE

  ReplyDelete
 27. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 28. Memleketlim dogum gününü burada da kutlamak istedim. Iyi ki dogdun iyi ki varsin canim. Öpüyorum sevgiler sonia...

  ReplyDelete
 29. Canım Candanım
  hepten meşgul ve meşhur oldun artık Deryada iyiki doğdun Candanlar falan da derya neden Gönül şarkısını söyledi yani tesadüfe bak şimdi
  öptüm seni

  ReplyDelete
 30. @Gülcüğüm,
  İşin eprisi bu bende sharpeileri çok severim özel bir tür çokta tatlılar biliyorum .Ama bir de ütülü görseydik fena mı olurdu babında şıttırmıştım:))) offf illaki ütüleyeceğim onları kararım karar Gülll hiç böyle tatlılar deyip fikrimi değiştirmeye çalışma:)
  @Soniacım ,
  memleketlim doğum günümü ayrıca posttada kutladığınız için çok teşekkür ederim çok naziksiniz
  sizi seviyorum.
  @Aşkım Ablacımm,
  Ne hoş bir jest yaptı değilmi Derya hanım herzamanki gibi çokk düşünceli ve nazik.İnanılmaz sevindim ve mutlu oldum.Gönül şarkısının söylenmeside çok büyük tesadüf oldu en sevdiğim ablacımın adının geçtiği şarkı hemde doğum günümde iki ayrı mutluluğu bir arada yaşadım değmeyin keyfime....

  SEVGİLERİMLE

  ReplyDelete
 31. ben onlarin kivrimlarini seveyim, utuluk aynen. Optum, gorusuruz.

  ReplyDelete
 32. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 33. Candaaaan, bu kedi, çok ürkütücü benim gibi kediden ürkenlerin, hasta olunca rüyalarıma giren cinsten! İyi hafta sonları tatlım.

  ReplyDelete
 34. günaydın şeker nereye kayboldun ben geldim hemen ama yakalayamadım seni.keyifli bir haftasonu geçirmen dileğiyle sevgiler

  ReplyDelete
 35. Iyi aksamlar Candancim,ilk önce sunu belirteyim sayfamdaki problem kalkti cok sükür,ben sayfama bigoo.ws den resim eklemistim ve sayfamdaki -problem var- yazisi o resmi tekrar sildikten sonra kayboldu.Ama cogu arkadasimizinda sayfasina giremedigimize göre virüs olmali dedigin gibi.Candan sende iyiki varsin yoksa halimiz ne olurdu:)
  Candan sana benim degilde komsumun simdilik ihtiyaci var canim.Kendisine sayfa acmis blogcu.com dan,ama arkadas eklemsini ve resim eklemsini bilmiyor.Su ise bi el at gözünü seviyim Candan yardima ihtiyaci olan arkadasin adresi "www.blogcu.com/thesuur/Bahcemdeki Papatyalar" .Cok tesekkür ederim,seni cok ama cok öpüyorum,kendine iyi bak Behiye

  ReplyDelete
 36. Hello!! =) Have a nice week!!!!! =)
  Kisses, Claudia

  ReplyDelete
 37. DAVETTT:)

  BLOGUMDA DÜSENLENEN MİSS TURKEY 2006 EN GÜSEL BLOGIR YARIŞMASINA DAVETLİSİNİZZ

  AYRINTILI BİLGİİ BLOGUMDA MEVCUTTUR:)

  HOŞÇAKALIN AMA NE OLUR KATILIN YARIŞMAYA

  ReplyDelete
 38. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 39. Akidem nasılsın, nezle gribe çevirmesin aman dikkat et. Greyfurt suyu iç, bu mevsim çok kötü. Bugün bayağı serin buralar, tabi şikayet etmiyorum, o sıcaklardan sonra.Çocukken elma şekerini de ne severdim, yıllar oldu yüzünü bile görmedim. Canım çekmesin şimdi:)) Çok öptüm canım.Hasta olmamaya gayret okişmi?

  ReplyDelete
 40. Serra ,
  hoş kaldırdım ama postu gerçekten en ütü sevemeyenler bile bu köpökleri ütülemek ister bence ne dersin :)
  @Gülcüğüm,
  bidenem valla bir hayvan sever olarak tabiki eziyet babında değil ütüleme isteğim sadece çok kırışık olmalarından şıttırılmış bir düşünce hayy Allahhh:)virüsler için geçmiş olsun bu aralar çok yaygınlar hem virüs hem de spyware programı lazım ayrıcada browserların güvenlikleride yetersiz kalmaya başladı onun için bir araştırma yapacağım.
  @Semanur,
  kediden korkuluyor demekki hmmm bir dahaki sefere kedi yayınlarken buna dikkat edeyim sevimlilerden seçeyim bu kartta hani bir 13 cuma filmi vardı ondan esinti herhalde :)
  @Didemcim,
  bir merhaba deyip çıktım kaybolmadım canım işte burdayım biliyorsun biraz hızlı koşucuyum
  @Behiyecim,
  arkadaşın sitesi açılmıyor senin sayfanda yarıya kadar yükleniyor.Bir türlü yazamadım onun için buraya yazayım ozaman dedim;
  şimdi blogcuda resim eklemek için resim ekleye tıklıyorsun sonra orada gözat ve yükle bölümü geliyor göz atttan istenilen resim seçildikten sonra yükleye bas sonra gelen akranda altta eklenen resim görünüyor ondan sonra bunu tıklayıp yazıma ekle diyorsun resim yazıya ekle niyor sonra gelen ekranda resim göründükten sonra yazı yazılıp görüntüle deyip çıkyorsun sanırım bu açıklama faydalı olur arkadaşımıza arkadaş eklemeyi benimde çalışmam lazım ama sanırım şablonda h3 links /h3 diye yazılan bölüm altındaki main page profile archive friends page ve link titlenin altına yazılacak.Onu bende bir deneyeyim yada bir arkadaşa sorayım .Bende blogcuda henüz acemiyim.
  @Mustafa
  güzellik yarışması daveti için çok teşekkür ederim ben jüri olarak katılmayı yeğlerim :)
  @Nazlışım,
  kurabiyem ilgin için çok teşekkür ederim nezle olmadım ama anjin oldum akşam bayağı bir ateş yaptı evet bende serinlikten hiç şikayet etmiyorum yeter miktarda kemiklerimiz ısındı bu yaz tamamdır artık dimi ya :)
  SEVGİLERİM VE SELAMLARIMLA
  @Claudia,
  Hİ hope you are doing fine came to you couple of times but your comment box doesnot load on .But ı have seen your beautiful dish cloth ,box and the rest of the stuff .such nice work as always will try to leave a comment later again thanks for dropping by:)
  LOVESAND HUGS BEIJOS:)

  ReplyDelete
 41. Günaydin memleketlim. Güzel bir gün diliyorum. Baklava yaptim tadina bakmayi unutma emi...
  Sonia.

  ReplyDelete
 42. selamlar güzel günler dilerim kaçtır msj bırakmaya çalışıyorum açılmıyordu bu sorunlar hiç bitmeyecek galibaa...sağlıcakla kal

  ReplyDelete
 43. Allah'ım! Ramazan'ın gecelerinde özellikle Kadir Gecesi'nde yapılan duaları sonsuz rahmetinle kabul edip geri çevirmeyeceğini biliyoruz.

  Bizim de dualarımızı kabul eyle. Bizi, duası geri çevrilmeyen, her ne zaman el kaldırsa anında kabul edilen nazlı ve niyazlı kullarından eyle.

  ReplyDelete
 44. Candancım hayırlı kandiller arkadaşım Allah dualarımızı kabul etsin.Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

  ReplyDelete
 45. Candan duvar resimleri çok güzel de, ben asıl kangurulu karikatüre bayıldım!... Teşekkürler, hayırlı kandiller.

  ReplyDelete
 46. BU GECE ALLAH TÜM İNANLARIN DUALARINI KABUL EDER HAYIRLARA VESİLE OLUR DİLERİM
  UNUTULDUM ARTIK CANDANIM OLSUN CANIN SAĞOLSUN ÖPTÜMM

  ReplyDelete
 47. Akidem şekerim,Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin, Kadir Gecen kutlu olsun canım benim.

  ReplyDelete
 48. candancım.. kadır gecen kutlu olsun allah bütün dualarını kabul etsin canım ....sağlıcakla kallll.....

  ReplyDelete
 49. Candan'cığım kadir gecen mübarek olsun arkadaşım.

  ReplyDelete
 50. canım benim kadir geceniz mübarek olsun Allah bütün dualarınız kabul etsin. bu arada keçeden yapılmış modellere bayıldım. Gözümden kaçtı sanma. sevgilerimle..

  ReplyDelete
 51. Candancim bakiyorumda yine yapmissin yapicani,sayfan harika olmus,emegine, ellerine saglik.Kandiliniz mübarek olsunAllah gönlünüze göre versin.Sevgiler Behiye

  ReplyDelete
 52. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 53. Sevgili arkadaşım
  Kandil dileklerin için çok teşekkür ederim. Rabbim tüm dularımızı kabul etsin, günahlarımızı affetsin. Amin.

  Not: Sayfan çok güzel olmuş, yanlız yazılar çok küçük geldi bana :) onun dışında herşey güzel, eline sağlık.

  ReplyDelete
 54. Oo sayfayi yenilemissin. Gozum eskisine alismis, yanlis geldim sandim bir an. Gule gule kullan, bir ara oturmaya da gelirim, bugun boyle ugrayip kacayim.

  ReplyDelete
 55. Sayfan süper olmuş yaaaaaaaa...Çok beğendim rengi ve herşeyi...

  ReplyDelete
 56. Candancığım Merhaba

  Siten harika olmuş tek kelime ile renk uyumu filan süper :))

  HAYATIM SEVDİKLERİNLE BİRLİKTE MUTLU BİR BAYRAM GEÇİRMENİ DİLERİM :)

  SEVGİLER
  NESRİN

  ReplyDelete
 57. Candancigim,
  Yukaridaki mesaji okurken ne zaman yazdim diye düsünmeden edemedim. Ta ki altindaki imzayi görünceye kadar.
  Sevgili Nesrinle nickdasiz.
  Bizi karistirmazsin umarim.
  Sevgilerimle Sonia...

  ReplyDelete
 58. Canım Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarım...Kendine iyi bak..Öptüm

  ReplyDelete
 59. Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah'a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur'a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Bayramın Kutlu Olsun.Sevgiler Behiye

  ReplyDelete
 60. byramınız mübarek olsun büyüklerimin ellerinden küçüklerimin ellerinden seninde ellerinden öper şekerimi ve haçlıgımı adresime göndermenizi rica eder ii akşamlar der ve giderim :)

  gittim:)

  ReplyDelete
 61. Akidemmmm; Bu sefer yanılmadım değilmi, sayfan çok hoş olmuşş, ellerine sağlık, aferinsss. Senin gibi şeker mi şeker bir bayram diliyorum Candanım. Anneciğini de çok öpüyorum, sağlıkla nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle...

  ReplyDelete
 62. Canım benim,
  Sevdiklerinle beraber sağlıklı ve huzur içinde bir bayram geçirmeni dilerim.
  Öptüm.

  ReplyDelete
 63. iyi bayramlar arkadaşım.daha nice bayramlarda görüşmek dileği ile....

  ReplyDelete
 64. Candancım, yaşadığın tüm bayramlardan daha güzel bir bayram dilerim. Ailenin de bayramını kutlarım. Sevgiyle.

  ReplyDelete
 65. Beyaz atlı komutan prens11:41

  Merak etme Farfara! Ben tatlı pek sevmem. Şeker hiç yemem. Dişlerimi 2-3 yaşımdan beri pek beğendiğim söylenir. Etkilemek istediğim ablalara dişlerimi gösterek bakardım. Ama annem ve ablam seyrek dişliyim diye etkili değil komik olduğumu söylediler hep. Tabii çekemiyorlar beni. İlk dişim 3 aylıkken çıkmış ayrıca. Baklavaların üst kapaklarını ve antep fıstıklı çikolatadan ara sıra yememi saymazsak tatlı yemiyorum. O yüzden annem doğum günümde hindi kızrtacağım deyip duruyor ya. Hiç yaş pasta falan tatmadım hayatımda. Sen niye et yemiyosun Farfara! Ama öyle güzel ki Farfara! İyi bayramlar, dün kendime bayrak falan aldım odamı süsleyeceğim.

  ReplyDelete
 66. Aşkım aşkııım, bu güzel yakarışa benden de koskoccaman bir AMİİİİİN
  Ve de sana çoook güzel bir bayram diliyorum, seni ve anneciği öpüyorum, hayırlı bayramlaaaaar

  ReplyDelete
 67. CANDAAAN CANIM NASILSIN. BAYRAM TELAŞI MALUM. SAĞLIKLI HUZURLU SEVİMÇ DOLU BAYRAM DİLİYORUM. ALLAH YENİLERİNE ÇIKARSIN HEPİMİZİ. CANIM SENİ VE ANNENİ KOOOOOCAAMAN ÖPÜYOR. İYİ BAYRAMLAR DİLİYORUM ....

  ReplyDelete
 68. senin ve ailenin bayramı mübarek olsun..sevgiler..selamlar..

  ReplyDelete
 69. Merhaba, sana ve ailene mutlu ve huzurlu bayramlar diliyorum. Herşey gönlünce olsun. Sevgilerimle.
  Nazife - www.blogcu.com/pembeli

  ReplyDelete
 70. Ve birgün sanal alemle tanıştık ve yeniden hatırladık bayramlaşmanın keyfini...

  Kenarı dantelli mendiller, parlak kağıda sarılı şekerler, madeni 2,5 liralık bayram harçlıkları yoktu belki ama bir küçük haber vardı dostlardan; uzun süredir karşılaşmadığın, hala aynı adreste olup olmadığını bilmediğin...

  Sanal da olsa hatırlandığını, unutulmadığını öğrendiğin.. ...

  Ve eski, tek yaprak bayram kartlarında yazıldığı gibi:

  "Bayramınız Kutlu Olsun"

  ReplyDelete
 71. KOCAMAN ÖPÜYORUM CANIM CANDANIM BENİM

  ReplyDelete
 72. amiiiiin candancım..ii bayramlar şeker gibi bayramlar geçirmek dileğiyle...

  ReplyDelete
 73. Anonymous00:00

  BAYRAMIN KUTLU OLSUN
  SEVGİYLE KAL

  ReplyDelete
 74. Canım Candanım
  Sana çok güzel şeker tadında bir şeker bayramı diliyorum ayrıcada seni çok seviyorum yaramazım
  öpüldün

  ReplyDelete
 75. iyi bayramlar dilerim...Huzur ve sevdiklerinizle ...

  ReplyDelete
 76. Anonymous04:12

  Amiiiin :) Bayraminiz kutlu olsun. Sevgiler.

  ReplyDelete
 77. Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran,güzel ve bereketli bir bayram dilerim.

  ReplyDelete
 78. Senin gibi bir bayram, (seker seker) dilerim.
  Sayfan cok guzel olmus.
  Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 79. Sayfanın yeni hali çok hoş olmuş Candan'cım.Sevdiklerinle birlikte çikolata tadında mutlu bayramlar diliyorum sana.

  ReplyDelete
 80. hayaldunyam14:41

  zahmetsiz rahmet, emeksiz bereket olmuyor. inançsız ömür, imansız yürek solup gidiyor. gül yüzlü ,gül sözlü kullardan olmak dileğiyle
  bayramınız mübarek olsun

  ReplyDelete
 81. beyhan19:11

  Ben de senin bayramını kutlarım Candan'cığım,harika bir bayram geçirmen dileğiyle.

  ReplyDelete
 82. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 83. Şeker Bayramı ve yaklaşmakta olan Cumhuriyet Bayramını kutlar, mutluluk ve sağlık dolu nice bayramlar dilerim.

  ReplyDelete
 84. candancığım,
  gözlerinin mutluluktan ışıldayacağı bir bayram diliyorum sana.
  kocaman öpüyorum.

  ReplyDelete
 85. @Soniacım,
  biraz gecikmeyle yazıyorum (her zamanki gibi:) ama baklavadan bir dilim aldım muhteşemdi memleketlim yaparda güzel olmazmı ellerinizi sağlık .Bu arada Nesrincimle sizi karıştırmıyorum :)
  @Sevgili Hayal Dünyam
  evet arada sırada yorumların açılmaması oluyor ama dikkat ettimde hep tadilat sırasına geliyor gibi:)
  @Serra,
  kandil için ve bayram için bil mukabele sayfa için teşekkürler kahve her zaman hazır kardeşim sen uç gel yalnız:)
  @Özgecim
  kandil için bil mukabele
  @Semanur,
  karikatür çok esprili değilmi ben de bayıldım:)Kandil ve bayram tebriği için bilmukabele
  @Aşkım aşkım
  unutulmadın sakın böyle bir şey düşünme sayfan açılmıyordu ondan ,kandil için bilmukabele
  @Nazlışım ,
  kurabiyem,kandil ve bayram için bilmukabele sayfa için yanılmadın doğru adres benden pek beklemediğiniz bir şey ama işte oldu valla bir aferin vermekte haklısın fazlasıyla :))Bende teyzecğimin ellerinden öpüyorum.
  @Esracım,
  kandil için bilmukabele
  @Beyhancım,
  kandil ve bayram tebrikin için
  bilmukabele
  @Bucancım,
  kandil için bilmukabele ,keçe modeller hakikaten çok şık bende beğendim bu arada bayram dönüşü makrame derslerine başlıyorum haber vereyim dedim:)
  @Behiyecim,
  yaptım yine yapacağımı değilmi ama bu çok jet hızıyla oldu:)kendim bile şaşırdım:)kandil ve bayram tebrikin için bilmukabele.

  ReplyDelete
 86. @Gülcüğüm,
  bidenem doğru geldin bu çiiçek açan sayfa benimmm:)))yani kimin kardeşinin gez bakalım beğenecekmisin:)bayram ve kandil tebrikin için bilmukabele bende teyzeciğimin ellerinden öpüyorum.
  @Woelfincim,
  kandil için bilmukabele sayfa yazılarına gelince küçük olduklarını bende sonradan farkettim tabi önceden kestirmek pek mümkün değil ilk postu büyüterek yayınladım fakat şablon orijinal olarak dar çok yer kapladı gibi geldi gözünme ve bende orijinal şablona bağlı kalmaya karar verdim artık bir süre böyle kullanacağız hep bereber artık alıştım bir bakarsın değiştiriveririm:)Bu arada bannelarıda ekleyemiyrum yarım kalıyor onuda şıttırıvereyim dedim bu arada sayfayıda çok yavaşlatıyorlarmış açıkçası:)
  @Gamzecim,
  kandil ve bayarma tebrikin için bilmukabele sayfayı beğendiğin içinde teşekkürler.
  @Nesrincim,
  bayram tebrikin için teşekkürler sayfada hem doğum günüm hem bayramlık hemde blogçuğun doğum günü gibi oldu :)beğendiğin için teşekkürler
  @Mustafam,
  Bayramın kutlu olsun ne demek harçlığın postalandı hemde yanında tedisiyle birlikte bu kıyağımı unutma herkese ekstra hediyet vermem yani:))
  @Serpilcim,
  Sizinde bayramınız kutlu olsun teşekkürler
  @Hayatsucuğum ,
  bayram için bilmukabele
  @Beyaz atlı prensim ,
  bayramın kutlu olsun vallahi aferin sana bu güzel dişlerin sebebi tatlı yememekmiş demekki ne aklıllısın dişçi stresinden kendini hepten arındırmışsın senle gurur duyuyorum benide etkileyen o inciii gibi dişler olduda belli etmedim sana:)eh acıcık yenebilir ucundan köşesinde tabiki tatlının ama sen bana bu gidişle herhalde doğumm günü hindinden yedireceksin şimdiden misss gibi koktu vallahi eh hatır için beyaz atlı prensimin elinden hindi bile yerim yani yakın olsaydık odanı beraber süslerdik bayraklarla belkide süsledin çok güzel olmuştur şimdiden doğum gününü kutlar çok öperim..FARFARA
  @Aşkım aşkım
  Sizinde bayramınız kutlu olsun ,bende size çok mutlu şeker gibi bir bayram diliyorum.evet bu makaleye benden de kocaman bir aminnn....Söylenecek ne var herşey söylenmiş....anneye dilekler iletildi öpüldü
  @Mamilaaa,
  iyiyimmm ,sizinde bayramınız kutlu olsun çokkk güzel geçsinn anneye dilekler iletildiii ve öpüldü...
  @Ayşecim,
  Çok teşekkürler sizinde bayramınız çok güzel geçsin daha nicelerine
  @Nazifeciğim,
  çok teşekkürler arkadaşım sizide iyi bayramlar sağlıklı mutlu
  @Peaceciğim,
  tatlışım ne güzel bir bayram kutlaması bu bayıldım bayıldım vallahi kalmadı bunlar gibi herkes tatil olarak değerlendiriyor bayramları gelecekte çocuklarımza bayram diye anlatılacak bir şeyimiz kalmayacak diye korkuyorum ne dersin.çokk teşekkürler
  @pamukcuğum ,
  çok teşekkürler daha nice bayramlara hep birlikte benden de amin makaleye ağlanacak bir durum güzelin yurdun haline bak...
  @Sevgili Xprodoksit,
  çok teşekkürler sizinde bayramınızı kutluyorum görüşmek üzere
  @Aşkımmm ablacımmm,
  Sizinde bayramınız benimkinden daha şeker gibi geçsin yaramazınız sizi çokkk ama çokkk seviyor...çok teşekkürler
  @Sevgili Serin mavi ,
  çok teşekkürler sizede mutlu huzurlu bayramlar
  @Pınarcım,
  çok teşekkürler uzaklardan bir kutlama beni, çok mutlu etti sevgilerim sizlerle iyi mutlu ,sağlıklı bayramlar dileklerimle
  @Tuhfem,
  bir uzak bayram kutlaması daha ve benim için çok anlamlı ,size de mutlu sağlıklı huzurlu bereketli nice bayramlar çokk teşekkürler
  uzaklarda bayramların değeri daha da biliniyor değil mi???
  @Kirazcım,
  çok teşekkürler iyi ,mutlu bayramlar
  @Sevgili Hayal dünyam,
  sizede iyi mutlu güzel bayramlar
  @Hülyacığım,
  çok teşekkürler,sizinde bayramınız kutlu olsun evet cumhuriyet bayramıda bu mübarek günlerin arkasına geldi coşkuyla kutlamamız gerekiyor yoksa bayram filan kurtlamak hayal olurdu....
  @İlaydacığım,
  ne güzel yazmışsın teşekkürler sizinde bayramınız çokk güzel geçsin

  HERKESE SEVGİ SELAM VE KOCAMANIN KOCAMANININ KOCAMANI KUCAKLARIMLAAA VEEE ÖPÜCÜKLERİMLE

  ReplyDelete