My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Sunday, September 17, 2006

Yaşayan hiç bir şey kendi başına sadece kendisi için yaşamaz.

YOU BE THE JUDGE
Rudolph,who loved well but not wisely was shocked to find himself arrested for bigamy on the complaint of his third wife.His martial history,as she recited it in court,went like this;
In 1936,Rudolph walked on to his first wife.In 1939,he took unto himself a second wife without divorcing the first.In 1947,his first wife conceded it was all over and divorced Rudolph.In 1952,he married number three.
But now,the last wife wailed to the judge, find he never divorced that second woman he took up with ,so he is a bigamist.
Rudolph replied,I was a single man when I married my present wife.
If you were the judge,would you jail Rudolph for bigamy?
Said the court:Marriage No.1 was ended by divorce.Marriage No.2 contracted before the divorce,was void because he already has a wife,then ,but it was now too late to prosecute for that offense.As Marriage No.2 was void,he committed no crime when,as a single man ,he married athird time Rudolph went free.(Based upon a 1952 New York decision)
XOXOXOXO
HA HA HA
Aziz Üstel:Japonlara sordum.Katana kadar iyi değil dediler.
Faik Gürses:Nakata
Aziz Üstel:Nakata.Katana nerden çıktı!!
XOXOXOX
HÖH!
Saba tümer:Hiç yanmamışsın.
Ece Gürsel:Hiç çıkmıyorum güneşe...
S.T:Neden?
E.G:Güneşin zararlarını biliyorum...
S.T:Erkeklerden daha zararlı değil ama...
E.G:Höh!!!
XOXOXOX
BÖCEK
Safiye Soyman:İkimizin arasında böcek...
Faik Bey:Böcek kim?
S.S:Sen...(Pakize Sudayla aralarına oturmasını ister gibi bir şeyler demek istiyor)
XOXOXOX
SIRLAR DÜNYASI
Faik Bey:Ben yedi yaşına kadar altını ıslatmışım ,sekiz yaşımda bıçak gibi kesmişim..
Safiye Soyman:Bende...Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş....
Saba Tümer:Bende de oluyorRüyamda tuvalete gidiyor sanıyorum kendimi.Ondan sonra.....
XOXOXOX
Rüyamda Zico oldum.....HAYIRDIR İNŞALLAH.Hulki İlgün.
Havalarda sıcak malum.Geçen akşam ayıptır söylemesi sezonun balığı çingene palamudu almıştım.Yanında roka salatayla azıcık beyaz peynir ve bal gibi kırkağaç kavunuyla o Tekirdağ meretinden bir iki kadeh devirdim.Bu arada fenerbahçe tv de de yeni transferler Lugano,Edu,David ve Kezmanın antreman görüntülerini izlerken öyle keyiflenmişimki dalmışım....EEEE SONRA??Hulki İlgün
Bir baktım Saraçoğlunda takımla birlikte sahadayım.Tribünler tıklım tıklım tüm taraftarlar Zico,Hulki,Zico ,Hulki diye beni tribünlere çağırıyorlar.Santana ve Edu da yanımda.Ben el sallıyorum.Büyük alkış kopuyor.Bu arada Aziz Başkan,Murat Uslu ve İlhan Ekşioğluda yanıma geliyorhaydi Zico,Hulki Abi tribünlere koş diyorlar.Bende Rüştü,Ümit,Önder,Lugano,Edu,Appi
ah,Aurelio,Tğmer,Alex,Deivid veKezmandan oluşturduğum yepyeni Fenerbahçe 11 i ile el ele tutuşup tribünlere koşuyorum.Zico Hulki Zico Hulki diye yer gök inliyor....NE GÜZEL RÜYAYMIŞ.Hulki İlgün.
Ekim ve Kasım aylarında türk futbolunu yeni bir seçim bekliyor.Bütün planlar buna göre yapılıyor.Bu seçimde haluk Ulusoy aday olamayacak.Yeni bir başkan otomatik olarak diğer klupler tarafından Fenerbahçe ile yan yana konulacak....ÇAKARAMUS DİYOR Kİ.Ahmet Çakar. Yüzmeye bayılır.Sabah havuza atın,akşam gidin sudan alın.İyi masa tenisi oynadığını söyler takılan olursa ,hemen masaya sürükler ve iddiasına maç yapar....BAKİYİ TANIYALIM 76.Korkut Göze.
Ayyy yanında dev anası gibi çıkmışım....YOKK CANIM.Pakize Suda.(Plazmadan kendini görünce Saba Tümer'e)
Öyle bir yerde karşımıza çıktınız ki sen olsan sen de kaçarsın...NERESİYDİ BAKİM ORASI.Hüsnü Şenlendirici.(Ece Gürselle yakalanınca magazincilere)
Serdar Jeep'e binmiş çok iri görünüyor altına şilte mi koymuş acaba....KOYMUŞTUR.Pakize Suda
Bir insan bu kadar güzel olurda bu kadar mı salak olur?Allah akıl fikir versin sana aa kızım... VERSİN VALLA.Pakize Suda( Haftanın şiiri hakkındaki yorumu)
Dokuz aylıkmış,dokuz ay on gün değil mi..GÜLELİM Mİ ?AĞLAYALIM MI?....Saba Tümer.(Seren Serengilin dokuz aylık bebeğini düşürmesi üzerine soruyor)Serene geçmiş olsun .
Hadi reklama geçelim Pako....PAKO.Saba Tümer (Pakize Sudaya)
Pehlivan gel buraya....EHİ EHİ EHİ.Faik Bey safiye Soymana
Sarı tastan koydum kafama....MORU DA KOYARDIN....Faik Bey.(Sarı renkli rafting kaskını kastediyor)
Sözümü kesmeyin içimde muhabbet var diyemiyom....SİZ Mİİ?..Kibariye.
Savaşa gitmişim ,atın üstünde ben atta ben,ata bir bakıyorum benim....MAHMUT BEY DÖNDÜ.Mahmut Tuncer.(Rüyasını anlatıyor)
Bu akşam Taşların Sırrı 22.00(Yeni) ÖZTÜRK....Hİ Hİ Hİ.(Faik Beyi tanıtan isim bandının üzerine ekrana binen yazı)
XOXOXOX
İMDATTTT DÖNMÜŞLER
Bir çok televizyonun yaz tatiline girmesiyle onlardan da kurtulmuştuk.Eylül ayı ile birlikte televizyonlarda yeni yayın dönemi başladı ve onlarda tatilden döndü.Kimlerden mi söz ediyorum AhuTuğba ve Meriç Erkandan.Kuşum Aydın ile birlikte Show Tvye transfer olmuşlar.Programa bir kere tesadüf ettim Meriç bey Ahu Tuğbanın kapısını can hıraş feryatlarla yumrukluyor AHUUUUU AHUUUUU diye bağırıyor Ahu Tuğbanın açmaması nüzerine kapıyı kırmakla da kalmayıp kendini yerlere atıp debeleniyordu.O bile bana yetti kabuslarımın tek sorumlusu Meriç Beydir.
Param pulum yok ama kararlıyım.Bundan böyle Sayısal Loto ,Mayısal Loto,Toto ,Moto,At yarışı ,Mat yarışı,Milli Piyango ,Milli Piyango(bu olmadı),İddia ,Middia,10 numara ,Mon Numara,Şans Topu ,Mans topu ne varsa oynayacağım.Bana ikramiye çıkarsada bunu Türk Milletinin huzuru için harcayacağım.Ahu Tuğba ve Meriç Beye şu teklifi yapacağım.Sizler her Allahın günü ekranda rol yapmak için Sinevizyondan 100.000 dolar mı alıyorsunuz?
alın size 200.000 dolar .Başka ülkeye gidin .O parayla günüzü gün edin.Sizde rahat edin .Türkiyeyide bir dertten kurtarın...
XOXOXOXOX
HAFTANIN ÇİFTİ
SAFİYE &FAİK
Safiye Soyman ve sevgilisi Faik Öztürkün yer aldıkları sabah programının adı.Önce magazin programlarına göründüler.Şimdilerde gezdikleri yerlerdeki komik atraksiyonları anlatıyorlar ;Amerika gezisi sırasında sigara krizi gelen Faik Beyin otel odasının tuvaletinde gizlice sigara içerken duman alarmının çalması odaya dünya itfaiyeci doluşması ceza olarak dünya para ödedikleriyle kalmayıp apar topar otelden atılmaları,Safiye Soymanın deniz paraşütü yapmaya çalışması Faik beyin ona kıs kıs gülmesi,Faik Beyin engin tükçesiyle on kelimelik bir cümle içinde sekiz kere lan'ı kullanması;E ne yapalım biz de onlara gülüyoruz...
XOXOXOXO
BEYİN AFRODİZYAKLARI
Son zamanlarda unutkanlıktan yakınıyorsanız zihninizi forma sokmanın bir yoluda bu besinlerden geçiyor;
YABAN MERSİNİ
Yapılan deneylerde yaban mersininin hafıza motor yetenekleri arttırdığı ve beynin yaşlanmasını yavaşlattığı gözlenmiş.yaban mersini ayrıca tansiyon üzerindede etkiliymiş.
YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER
Alzheimer ve bunamaya sebep olan homosistein amino asidinin çözülebilmesi için gerekli B 12 ve B6 vitamin türleri lahana ve brokoli gibi sebzelerde bol miktarda bulunuyor.
ISPANAK
ıspnağın tam anlamıyla bir antioksidan olduğu ıspanaklı bir salatanın marul salatasından 3 kat daha fazla B vitamini içerdiği belirtiliyor.
SOMON VE SARDALYA BALIĞI
Bu tür yağlı balıklar koruyucu yağ içeren Omega-3 içeriyor.Omega -3 ün beyinde yüksek seviyeli bulunması ise insanı iyi hissettiren serotonin hormonunun salgılanmasına sebep oluyor.
KIRMIZI ŞARAP
Günde bir kadeh şarabın ömrü uzattığı biliniyor.Üzüm suyu ise kısa süreli hafızayı güçlendirip motor kabiliyetleri arttırıyor.
SICAK KAKAO
Sıcak kakaodaki antioksidan miktarının kırmızı şaraptan 2 kat ,yeşil çaydan ise 3 kat fazla olduğu belirtiliyor.
TAHIL VE ESMER PİRİNÇ
Esmer pirinçteki vitamin ve magnezyumun idrak kabiliyetini arttırdığı ,tahılların ise B6 vitamini açısından tam bir depo olduğu belirtiliyor.
FINDIK,BADEM VE CEVİZ
Antioksidan açısından çok zengin olan fındık ve bademin kandaki kolestrol seviyesini düşürdüğü cevizin ise Omega-3 asidi açısından zengin olduğu biliniyor.
ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağı tansiyonu düzenliyor ve kolestrol seviyesini düşürüyor.
XOXOXOXOX
HAFTANIN ŞİİRİ
KELEK KARPUZ GİBİYİM
Aşkım ben sensiz bir meyveyim
Meyveden öte sebzeyim
Kelek karpuz gibiyim
Renksizim ,solgunum ,sararmışım,
Aşkım bu meyven seninle daha mutlu...
Aşklarını sonunda açıklayan Tuba Ünsalın Sevgilisi Yalına yazdığı şiir bu .Bu şiirle şiir dünyasına yeni bir sound gelmiştir.Şiirde Nil Karaibrahimgil tarzını yakalamaya çalışmışsada daha çok bir Ajdar(aşağıda hemen bir parantez açacağım) havası hissediyorsunuz.Neyse bu mükemmel şaire başarılar diliyorum.Çağdaşların Tuba Ünsal öğretisini izlemeleri durumunda ne olacağını düşünmek bile istemiyorum.Her yüz kişiden yüzüçünün şiir yazdığı bir ülkede onun da şiir yazmasını yadırgamadım doğrusu.İçinden gelmiş eyvallah...Ama Tv lere çıkıpta okuma be Tuba yaa yapma yaa....
Yeri gelmişken hemen bir Tuba Ünsal köşesi açalım;
*Oyuncu filan değilim foto modelim ben....MÜTHİŞ
*Konservatuardakilerin dışarda oynaması yasak olduğu için benim gibi oyunculuk eğitimi almamış kişiler iş yapıyor,bu çok saçma bir uygulama.....O ZAMAN SEN İŞ BULAMAN Kİ ABLAM.
*Türkiyede insan tipi çok az...Benim türk tipinden farklı bir tipim olduğundan roller alabiliyorum yoksa super oyuncu filan değilim....DOĞRU TESPİT HİÇ DEĞİLSİN
*Kısıtlı bir oyunculuk yeteneğim var,geliştirmeye çalışıyorum...Kötünün iyisiyim...HA ŞUNU DA BİLEYDİN.
*Rampaların ustasıyım,oztokyolunun hastasıyım...ANLAYAN BERİ GELSİN
Birde hiç unutmam NTV de sunduğu Sinema Programında Fatih Akınla bir ropörtaj yapmıştı da orada şöyle bir diyalog yaşanmıştı
Fatih Akın:Canneste jüri olmuşsunuz ihi hi ihi ...Nasıl oldu?
Tuba Ünsal:Şöyle oldu ,böyle oldu bla bla bla...
F.A:A ha ha ha a ne güzel!!!Eeee yakında Hollywooddanda teklif gelir artık ihi hi hi ...
T.Ü:??Her ay geliyo zaten ?? Ame ben ilgilenmiyorum,benim bir çizgim var onu koruyorum....
Ama suç kızcağızda değil tabi,suç onun Fatih Akına eee yakında Hollywoddanda teklif gelir artık ihi hi hi diye sormasına izin veren hatta o kısmı makaslamayan kişilerde....
XOXOXOXOX
AJDAR
Pop star elemelerinin Türkiyeye kazandırdığı mühim şahsiyet.Nane Nane bestesi ile Popstardan daha çok Popstar olarak ses getirmişti .Hemen hatırlayalım;
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Orkestra çok hızlı çalıyor a na
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Şahaneyim ben bundan sana ne
XOX
Yıldız düştü gökten
Yürek yandı birden
Unutmadın sende ,unutmadı alem
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na ne
Nane nane nane na na na na neeee
Bu hiti telefonlarınıza indirin telleriniz daha bir anlamlı çalsın.Şanslılar arasına girin....
XOXOXOXO
HAFTANIN GAFLARI
*Beni çok bakımlı sanıyorsunuz ama evde sizden beterim...Ajda pekkan -Super Star.Ajda hanım konserinde tevazu gösterecek ya ,seyirciyi harcamış.Çünkü evde hepsinin daha beter olduğunu biliyor.
*Haydi sen de yetenekli bir konuda hünerini göster...Seray Sever-Yeni şarkıcı.Seray hanım Bunu Yayında Söyle adlı Tv programında bu istekte bulundu.Muhatabı Sinem Ergülen.Sinem hanımın bilinen hüneri ise Kaya Çilingiroğlu ve Erkan Petekkaya ile öpüşmesi (geçen haftalarda yazmıştım)Seray hanım bu gerçeği hatırlayınca ,çam ormanına balta ile daldı ve ardından haydi durma ,Bak istersen Oktay beyin üzerindede deneyebilirsin dedi.Sinem hanım tecrübesiyle bu öneriye tabi ki kulak vermedi....
*Askerlik yan gelip yatma yeri değil-Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan.Yılın gafıydı.Sayın Başbakan bir açıklamasıyla konuya açıklık getirmek istedi .Ancak iş işten geçmişti.Ardından kendi milletvekillerine Bu makamlar yan gelip yetme yeri değildir diyerek cümlesini aleladeleştirmeye çalştı ama kimse yemedi....
*Her sene kendi ülkemize yabancılar geldi ,işgal etti diye kutlaması yapılmaz.Beşli ,onlu yıllarda kutlanabilir belki.Atila Koç -Kültür ve Turizm Bakanı.Sayın Bakan bu sözleri Aydının düşman işgalinden kurtuluş törenlerinde söylemiş.Sayın Bakan mesleği gereği ülkemize gelen yabancıları turist sanıyor olamaz!
*Almanyayı ziyaret eden Papa 16.Benedictus,İslamdaki dinde zorlama yoktur,görüşünün,Hazreti Muhammedin güçsüz olduğu dönemi yansıttığını iddia etti.Bizans İmparatoru Manuel II.Paleologosun ,Bana Muhammedin getirdiği yenilikleri gösterin.Sadece kötü ve insanlık dışı şeyler bulacaksın.Tıpkı vaaz ettiği dinin kılıç gücüyle yayılması emrini verdiği gibi sözlerinden alıntı yapan Papa,İslamda tanrı ile akıl arasında ayrılmaz bir bağ yok,İslami Cihad akla ve Tanrıya karşı demişti.Papa kasım ayında Türkiyeye yapacağı ziyaretini iptal etmek istiyor demekki....
HAFTANIN SORULARI
*Telefonda bunlarımı dinleyeceğim ben?Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan.Şehit Asteğmen Burak Okayın annesine taziye telefonunu açmamasının gereğini böyle açıkladı.Zira şehidin ailesi devlete sitem etmişti.Ardından Genel Kurmay Başkanı Sayın Yaşar Büyükanıt,Şehit aileleri yaptıkları her yorumda haklıdır ,ellerinden öpüyorum diyerek Başbakana ilk golünü attı.Kim ne derse desin Sayın Başbakan annelerin gözünde değer kaybetmiştir.Bu da az bir kayıp değildir.Her anne ne ümitlerle ne hayallerle oğullarını büyütüp bu yaşa getirdiklerini iyi bilir .Hiç bir anne çocuğunun ölmesini istemez.Hiç bir anne de böyle bir cevapla karşılaşmak istemez.....
*Tayyip askerin yatmadığını görüyorsun değil mi?Şehit er Ali Balıkçının cenaze töreninden.Bu yılın başından beri 91 şehit veren ,sadece 25 cenazesini Temmuz ayında kaldıran bir Ülkenin insanlarına askerlik yan gelip yatma yeri değildir ,dediği gün -Ece Temelkuranın dediği gibi -Tayyipin bittiği andı....Artık her şehit cenazesinde öfkeler Erdoğanı hedefleyecek...
XOXOXOX
HAFTANIN KAZANANI
TÜDEF(Tüketici denekleri Federasyonu)
Şairin koyun gibisin kardeşim/gocuklu celep kaldırnca sopasını/ sürüye katılıverirsin hemen,diye nitelediği bir ahvadın çocuklarıyız .Dünyanın en pahalı benzinini tüketiyoruz,zira hükümet dolaysız vergi toplayamadığı için uçan kazları yoluyor.Buna tepki gösterenn TÜDEF oldu ve gerek benzin zamlarına gerekse köprü ve otoyollara yapılan zamlara karşı eylem çağrısında bulundu.Geçen pazar benzin satın almama günüydü.Güçlü bir toplum pervasızlığın ilacıdır.Acaba kaçımız o gün bu eylemden haberdar oldu ve kaçımız bu eylem kararına uydu?
XOXOXOX
HAFTANIN ALINTISI
Yakın arkadaş hatta bir sırdaş.Cinselliğe dayalı,beklentisiz bir beraberlik.Zor bir anlaşma alan razı veren razı bir durumdan söz ediyoruz.Sevim Gözay-Göz/Eye.Yepyeni bir maden.Yazar Fuck Buddy ve Kaderde varsa yollara düzülmek başlıklı yazılarında ,yakın arkadaşı ve sırdaşı
nın öyle sırlarını bizimle paylaşıyor ki sırdaşı adına yüzümüz kızarıyor..Örneğin,-Devrimci arkadaşı- orta yaşlıları cinsel ilişkiye hazırlamaktan yorulmuş vs.Sevim hanım hoşgeldiniz.Hele son yazınızdaki final cümlesi içimizi titretti :.....Ve devrim uğruna kaderde varsa yollara düzülmek neye yarar..
XOXOXOXO
TÜRKİYENİN KAYIPLARI
1-2001 yılında Erzurum Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma kurulu tarfından tescil edilerek koruma altına alınan Ağrı dağ eteklerindeki Korhan yaylasında bulunan Iğdır Kalesi ,define avcıları tarafından iş makineleriyle tahrip edilmiş.Kalenin yerinde şimdi yeller esmekle kalmayıp kalenin iç ve dış bölümüde neredeyse tamamen zarar görmüş.Eğitim şart.
2- Nasreddin Hocanın ya tutarsa diyerek maya çaldığı rivayet edilen ,bir zamanlar istakozların bile yaşadığı Akşehir Gölü artık yok.Türkiye haritasında Konya il sınırları içinde yer alan göl ,son yıllarda yaşanan kuraklık ,bilinçsiz sulama ve kaçak kuyularla dibe vurmuş.350 km lik alanda br damla bile su kalmamış.Nasreddin hoca bile bu kadarını yapamazdı.Ama kuruyan toprağın altında doğal gaz bulunmuş o yüreklere su serpti biraz.
XOXOXOXO
NE DEMİŞLER
Erol Büyükburç:türkiyede star yok.Ben engellemelere rağmen 27 yenilik yaptım.Benden sonra gelecek star 28 tane yenilik yapmadığı sürece benim yerimi alamaz...
Cansu Dere:Sevgilim ve ailem özeldir.Herkese sunmam hayatımı.Gazeteye çıktığımda herkes okuyor.Yaşadığım ilişkiyi herkes biliyorsa utanırım.Kanun malı değilim ki...
Ece Gürsel:Ciddi bir ilişkim vardı,son yaşananlardan sonra(Hüsnü Şenlendirici ile yakalanması)bitti.Psikolojim berbat.Ben çerkez kızıyım.Bizde baba evinden koca evine gidilir
XOXOXO
HAFTANIN DEDİKODUSU
Hande Ataizine sevgilisinle neden evlenmediğini soruyorlar. O da diyorki,hayatımı bir insana adayıp bir süre sonra cazibemi yitirmek beni korkutuyor.Fazlasıyla kendine güvensiz bir cevap.Onun yerine evlendiğim kişinin bir süre sonra benim için cazibesini yitirmesinden korkuyorum diyebilirdi....
XOXOXOXOX
URBAN COOL SİTELER(TÜRK)
HAFIF
BILDIRGEC
BIGUMIGU
ZAMAZING
HERSEYSIMDI BASLIYOR
EKSISOZLUK
DIGG(ENG)
FLICKR(ENG)
XOXOXOXO
AROMALI ZEYTİNYAĞI TARİFİ
Yarım litre hakiki sızma zeytinyağı içine iki üç diş sarmısak ,birer çay kaşığı kekik ,nane ,fesle
ğen,kırmızı pul biber ve biberiye,hemen çay kaşığının ucunda kara biber ilave ediyor ve 10 gün hiç dokunmamak üzere şişenin kapağını sıkıca kapatıyoruz.Şişeyi çok koyu renk bir bez yada naylon torbanın içine koyarak oda sıcaklığında ve karanlık ,nemsiz bir yerde bekletiyoruz.
XOXOXOXOX
NOT:Sevgili Derya Baykal küçük bir rahatsızlık geçirmiş .Çok geçmiş olsun diyor.Acil şifalar diliyorum.Bu hafta Tv 8 programında yer alan program haftaya başlayacak umarım.
XOXOXOXO
Haydin baş baş

19 comments:

 1. candan günaydın.bu pazar yazını baştan sona okudum.ellerine sağlık ne güzel şeyler bulmuşsun.derya baykalın rahatsızlığını biraz geç öğrenmişsin ama şekerim.bana 2 veya 3 gün önce gülten yorum yazarak bildirmişti.inşallah çabuk iyileşir ben geçmiş olsun mesajımı yolladım bile.sevgilerimle

  ReplyDelete
 2. Mutlu pazarlar Candancığım!
  Sayfan yine eğlenceli şekerim ne diyeyim...
  Yalnız ben bu saba Tümer ve Pakize Suda'ya bayılıyorum belirtmek istedim...
  Ayrıca Sevgili Derye Baykal'a da acil şifalar diliyrorum...
  Öpüyorum seni...

  ReplyDelete
 3. mamila12:24

  candaaaan tünaydın .yazını tabiiki okudum.Derya Baykal`a üzüldüm. yine harikalar bulup yazmışsın. iyi pazarlar kocaman öptüm,anneye selamlarrrrrr

  ReplyDelete
 4. Herkes baskalarini kendi gibi mi biliyor ne? Kendi oturdugu makamda yan gelip yattigindan olsa gerek bu sacma laf.

  ReplyDelete
 5. Merhabalar Candancım yine döktürmüşssün vallahi. Derya Baykal'ın rahatsızlanmasına çok üzüldüm umarım bir an önce iyileşirde bizlerle birlikte olmaya başlar. Öpüldün. Ege'de öpüyor.

  ReplyDelete
 6. Canım Candanım
  Düzcede mola verdim Safranboludan dönerken hemen sana yazıyorum yaramazlık yapmamışsın uslu uslu oturmuşsun kocaman öpüyorum seni Münevede kocaman sarıldım Candan için diye sor bak Münevle tanışmak çok mutlu etti beni inşallah seninlede birgün kocaman sarılırız
  öptüm seni

  ReplyDelete
 7. Anonymous02:24

  Hi, i was looking over your blog and didn't
  quite find what I was looking for. I'm looking for
  different ways to earn money... I did find this though...
  a place where you can make some nice extra cash secret shopping.
  I made over $900 last month having fun!
  make extra money

  ReplyDelete
 8. Sonunda uzun bir aradan sonra yorum birakiyorum, yoksa takipteyim :) Yine cok eglendim ve de Turkiye hakkinda bilgilendim. Tesekkurler. Sevgiler.

  ReplyDelete
 9. Anonymous04:20

  This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 10. Candancığım,iyi haftalar diliyorum.Bol bol gözlemler.Pazar yazını ancak okuyabildim.Çok bilgilendim,çok güldüm.Kalemine sağlık diyor ve çok öpüyorum.
  Candan,pazar günkü Milliyette Metin Münir'i okudun mu? Beni çok etkiledi.Hem av konusu,hem de yazarın bağlayış şekli.

  ReplyDelete
 11. GÜNAYDINLAR CANDAAAANNNN. GÜZEL GÖNLÜNCE BİR HAFTA DİLİYORUM .BOL BOL ÖPÜLDÜN CANIM TARAFIMDAN. DÜZCE MUHABİRİMİZDEN HABERİN VARMI GELDİMİ ACABA???????

  ReplyDelete
 12. merhaba canım

  sana iyi haftalar diliyorum :))

  ReplyDelete
 13. candancım merhaba

  bu hıç sevemedıgım ptesı gununde ılaç gıbı geldı çogunu gulerek okudum

  derya hanımı daha once okumuştum h çok geçmiş olsun allah kımseyı hastaneye düşürmesın
  kocaman öptum

  paylaşımın için çok çok teşekkurler emegıne sağlık

  ReplyDelete
 14. Sevgili Candan'cığım,
  Nunları benim izleme şansım olmadığından sadece yazılarında ve yorumlarından haberdar oluyorum.Pakize'ye bayılıyorum zaten( bir akşam izleme imkanım olmuştu) Saba Tümer de ayrı bir renk katıyor.Derya'ya da acil şifalar diliyorum.Safiye ve Refik onalrı izlemeyi çok isterdim inan.Safiye'nin saf saf konuşmaları beni çılgına ceviriyor.

  Çok güzel yorumlar var ama hepsine değinemiyorum,şu anda da gülmekten yazamıyorum zaten.Refik'in siğara dumanı olayı inan çok komikti.

  Cancanım ellerine sağlık kocaman tarafından,bizleri güldürüp tebessüm ettirdiğinden dolayı çok teşekkür ederiz.Allah da seni hep mutlu etsin canım.Çokkkk öpücükkkk.


  Harika bir hafta senin ve sevdiklerinin olsun canım.Sevgiyle kal her daim..

  Kocaman öpücükkk.

  ReplyDelete
 15. Candanım :) sen :)) süpersin :)))

  Seni seviyoruz
  Candaan sen bizim herşeyimizsin ;)

  Sevgiler,

  ReplyDelete
 16. munev17:23

  tatlı Sirinem s cok güzel bir yazıydı bastan sona okudum bu sefer..eline yüregine saglık Safrnbolu ya gidildi ve görev yerine getirildi.cok cok mutluyum arkadaslarımla tanıstıgım icin.insaallah birgün seninlede böyle sarılırız.Derya hanıma üzüldüm gecmis olsun.yeni yayına ne zaman baslıyacakki.sevgiler selamlar..

  ReplyDelete
 17. candancım çok saol bende burdan bütün öğretmen ve velilerimize güzel bir ders yılı diliyorum.yazıları okudum.inan kafam karıştı bu bağ ağrısıyla.tamda girip olmuşum iki gündür.biraz moral oldu bana:)))
  derya baykal'ın rahatsızlığınıda duymadım.çoookk geçmişler olsun kendisine diyorum.şifayla iyileşir inşallah.

  ReplyDelete
 18. Candancım gülmekten yazamıycam sandım bir ara ama sonra toparladım biraz kendimi :) sayfan hep renkli cıvıl cıvıl inan bütün sitresimi burda bırakıp çıkıyorum teşekkürler canım paylaşımların süper. bende pakize suda hayranıyım bayılıyorum bu kadına çok zeki ve espirili birisi :)kocaman öpüyorum seni

  ReplyDelete
 19. @Didemcim,
  Teşekkürler biraz basını yakından takip diyelim.Derya hanıma artık ben mesajımı program başlayınca çekerim:))
  @Şükrancım,
  Eğlenceli şeyler bulmaya çalışıyorum çoğunluk ama bazen dokunaklı şeylerde olmuyor değil.pakize suda saba tümer ikilisini geçen sezon kaçırmıştım bu sezon kaçırmıyorum çok malzeme var orada:)
  @Mamila
  yazı okunmadan olurmu aşkolsun bu yazıları okumaya taaaa nerelerden geliyorlar:)))Gönülcüm geldi merak etme:)tabi ben rötarlı yazdığımdan :))geç öğrendin tüh:)
  @Serra ,
  işte böyle oldu ne yazıkki ama bu anlamda söylenmek istenmedi sanırım aslında sonda söylenecek laf başta söylendi iş işten de geçti bir kere
  @Selda
  ben işte döktürüyorum da döktürüyorum hatta dahada kalıyor yazmadan geçtiklerim.Egecimi bende öpüyorum
  @Gönülcümm,
  Aşkım ablacım çokk teşekkürler beni taaa oralardan bile düşünüyorsunuz.:) Ev vet çokk uslu durdum yokluğunuzda size iş bırakmamak için yani sizi de düşünüyorum biline:) Münevver ablama da sarılınıp görev yerine getirilmiş eeeee gözüme de girdiniz daha ne diyeyim 10 üzerinden baloncuklu 6758
  @Pınar
  Neredesin arkadaşım sitene giremiyorum ne zamandır çokk sevindim.Sayfayı sevdiğini biliyorum:)Dikkat edersen sizler için biraz format değiştirdim daha çok habere yöneldim:)
  @Münevvercim,
  Teşekkürler Sanırım metin münirden geçen hafta bir alıntı yapmıştım evet yazılarının bağlantıları hoş fazla uzun olanları almıyorum hem sizler rahat okuyun diye hemde daha fazla şey yazabileyim diye
  @Gamze
  merhabalar arkadaşım işlerinde kolaylıklar
  @Gülten
  sayfayı sevdiğin için teşekkürler eh pazar günü yazıyorumki pazartesi stresinede ilaç olsun allahımmmm ne akıllıyım:)
  @Güll
  Refik kimmm:)))o kadar çok gülmüşsünki bir de refik uydurmuşsun bende refik arıyorum sayfada ilahi sen )Evet saba renk katıyor kahkasıyla şüphesiz.Safiye soymanı o gün görecektin faik yani refik beye botox yapılıyor gibi yapılıyor safiye hanımda bir telaş bir telaş sahi sandı neredeyse program sonuna kadar dört döndü bir şey olmasın diye faik beye:) çokk komikler yaa
  @Berrin
  bende seni ve aşkım zeynoşumu çokk seviyorum sizde benim herşeyimsiniz:))
  @Münevver ablacımm ,
  teşekkürler vallahi o görev yerine getirilmeseydi haliniz ne oludu bilmem :)umarım bende bir gün şahsen bizzat kendim olarak size sarılırım:)
  @Nuray
  sizinkilerle birlikte tüm okula giden çocuklara allah zihin açıklığı versin .İyi bir ders yılı geçirsinler.Bu arada geçmiş olsun grip nezle dolaşıyor mevsim değişti ya aman dikkat aman ne dikkat diyeceksin işte yakalandım ya:)
  @özge
  çokk teşekkürler sayfayı öyle buluyorsan ne mutlu bana daha çok tetikledin beni gelecek haftaya daha bir çalışırım yani:)

  Derya hanıma geçmiş olsun dileklerinizi program başlayınca ileteceğim çokk memnun olacaktır.

  HERKESE SEVGİ VE SELAMLARIMLA

  reklam cı teyzenin artık kimse birini sildim birinide para kazanmak isteyenler baksın diyede bıraktım ha ha:)))

  ReplyDelete