My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Friday, March 24, 2006

ART CLAY (SILVER WORKS)Arkadaşlar Art Clayi Derya Gibiden hatırlayacaksınız.Toz haline getirilmiş gümüş yada altın parçacıklarının sonra bir tür organik zamk ile birleştirilip istenilen modeli oluşturduktan sonra fırınlanması sonucunda ortaya çıkan bir craft diyebiliriz.Fırınlanma sonucu zamk uçuyor ve geriye tamamiyle saf oluşturduğumuz model kalıyor.Buradaki örnekler,art clayin gümüş tozuyla yapılmış olanları altın örnekleri daha sonra yayınlayacağım.
Art Clay looks and feels much like ordinary sculpting or porcelain clay.What makes art clay so fantastic that it consists of extremely fine particles of pure metal (silver,gold)almost like dust mixed up with a non-toxic organic binder.The binder burns out during firing leaving you pure metal piece. Will publish the gold works later .

14 comments:

 1. Günaydin Candan'cigim.
  Programdan biraz hatirliyorum ama bu kadar çesitli modeller yapilabilecegi hiç aklima gelmemisti dogrusu. Burada mi yapilmis bunlar?
  Sevgiler

  ReplyDelete
 2. Manolya günaydın daha inanılmaz güzel modeller var :)))Modeller önce organik zamk ve gümüş tozu karışımı ile oluşturuluyor normal bir heykel yapımını düşün sonra fırınlanıyor.Ve zamk uçuyor sadece yapılan iş kalıyor:))bu örnekler art clay sitesinden:)Sevgiler

  ReplyDelete
 3. GÜNAYDIINNN
  BUGÜN BE ERKEN DAVRANDIM BAK :))
  CANDANCIĞIM BEN BUNLARÇOK BEĞENDİM, SEN NE ÇOK KONUDA BİLGİLİSİN CANDANCIĞIM, HER GÜN YENİ ŞEYLER ÖĞRENİYORUM SAYENDE..
  BİR ŞEYİ SORSAM OLUR MU??MUM YAPIMINI ÇOK MERAK EDİYORUM, SEN KESİN BUNU BİLİYORSUNDUR!!
  SÖYLER MİSİN, BİR ARA YAPMAK İSYİYORUM.TABİİ GÜZEL OLURSA SÖYLERİM :)) YOK YOK OLMASA DA DERİM, DEMESEM ÇATLARIM ZATEN :))
  GÖRÜŞÜRÜZ CANIM

  ReplyDelete
 4. Candan, ben çalıştığım için Derya Gibi yi izleyemiyorum. Annem yada arkadaşlarımdan duyuyordum programda yapılanları. Şimdi senin sayende de öğreniyorum bir sürü şey. Teşekkür ederim sana.
  Sevgiler,

  ReplyDelete
 5. mamila11:29

  candancım canımcım nasılsın ,bu gün cuup havuza gidemedim. dün kendimi paraladım galiba,bu gün üzerimden buldozer geçmiş gibiyim.sevgili selluitlerim ne yapsam beni terk etmiyolar.candancım yarın 10 da havuzdayım bekliyorum.kocaman ööppüüüüüüülllldddüüüünnnn.

  ReplyDelete
 6. Gümüş benim favorim, tozu ile ne harikalar yaratmışlar. Çok teşekkürler Candancığım, gözüm gönlüm açıldı. Kumrumu sadece seyrediyorum merak etme,hiç dokunmuyorum.Heyecanlıyım gelecek yavrular için:))

  ReplyDelete
 7. Nekadar beğendiğimi anlatamam Candan'cığım.Gümüşün güzelliği işte...

  ReplyDelete
 8. Altin isteriz altin isteriz. Bu altin tozlari satiliyor mu? Bu bizlerin yapabilecegi bir sey degil galiba. Nerden bulucaz gumus eriticek firin di mi? :)) Guldum kendime simdi.

  ReplyDelete
 9. Candancan, ben taki manyagi bir kisilik olarak hepsine bittim, cok guzeller valla. Benimde gozum doymuyor valla, hepisi benim olsun istiyorummm...
  opuyorum canim

  ReplyDelete
 10. Bunlarda hoş olmuş gerçekten...herkese iyi akşamlar...Öptüm sizleri..

  ReplyDelete
 11. Bu, çok zahmetli ve zaman gerektiren bi iş olmasa alıp yapıcam, bence süper bişey :)

  ReplyDelete
 12. Sarışınım şekerim,
  Aldığım bir hoby dergisinde görmüştüm. Heves edip aradım, ozamanlar bulamadımdı. şimdi her yerde satılıyor, altın olanı da var. Mail ini aldım, canımın içi beniim:))) Bebeğin ve sen mutlusunuz...ben de:))))
  Öptüm kocaman, yeni çalışmalarını bekliyorum

  ReplyDelete
 13. cok güzeller yapması kımbılır ne zevklı olur Derya gıbıde ızlemıstım.sevgıler

  ReplyDelete
 14. Merhaba,

  Sitenizden yayınladığınız Art Clay Gümüş ve Altın Killeri ile yapılmış tasarımlar çok güzel.
  Biz, bundan yaklaşık 1.5sene önce Art Clay'i Türkiye'ye getirdik, ve o günden beri ürünün kullanım eğitimlerini veriyor ve sizler gibi hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlere Art Clay ürün grubunu tanıtıyoruz. Geçen sene Temmuz ayında ücretsiz tanıtım seminerleri düzenlemiştik. Bu sene de tekrardan bu tip seminerler düzenlemeyi planlıyoruz. Eğer, Art Clay ile yapılmış daha farklı tasarımlar görmek ve ücretsiz seminerlere katılmak isterseniz, aşağıdaki web sitemize kayır olmanızı rica ederim. Sitemize üye olan kişiler e-mail ile bilgilendirilecektir.

  Saygılarımla,

  V.Özgür Aykoç
  (212) 320 45 94

  ReplyDelete