My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Monday, October 17, 2005

Jupiter akrepte ay tutuluyor !!


İnsanoğlunun korkusunun kaynağı gelecekte ,yarın endişesindedir.
Sokakta yürüyen bir insan bir şey hatırlamak istediğinde yürüyüşünü yavaşlatır.Buna karşın az önce yaşadığı kötü bir olayı unutmaya çalşan insan,bulunduğu yerden hemen uzaklaşmak istiyormuş gibi elinde olmadan yürüyüşünü hızlandırır.
Başka bir deyişle:
'Hatırlamak için yavaşlar,unutmak için hızlanırız'
Minicik bir odada ,sessizliğin derinliklerinde ,kendimizle başbaşa samimi bir fikri bile göze alamadığımız için sahte telaşlar uydururuz.
Durursak net göreceğimiz dertler koşarken silikleşir;unuturuz.
Tatilde bile bileğinde saatten bir kelepçeyle dolaşmanın,gecikme telaşıyla ha babam saniyeleri saymanın,bir kaç dakika boş geçtimi hayatı ıskaladım sanmanın ,her dakika bir faaliyet yaratacağım diye huysuzlanmanın ,hayat sona yaklaştıkça dinginleşeceğine daha da hızlanmanın iç sesi bastıran dış gürültüden haz almanın,evde televizyon sesi olmadan bir dakika bile duramamanın temelinde umarsız bir çaba vardır:
UNUTMAK....
YAVAŞLAYIN;
HATIRLADIĞINIZI,SORGULADIĞINIZI,DERİNLEŞTİĞİNİZİ,RAHATLADIĞINI
ZI GÖRECEKSİNİZ.
KORKMAYIN;
BU HALİNİZİ DAHA ÇOK SEVECEKSİNİZ.