My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Monday, October 17, 2005

Jupiter akrepte ay tutuluyor !!


İnsanoğlunun korkusunun kaynağı gelecekte ,yarın endişesindedir.
Sokakta yürüyen bir insan bir şey hatırlamak istediğinde yürüyüşünü yavaşlatır.Buna karşın az önce yaşadığı kötü bir olayı unutmaya çalşan insan,bulunduğu yerden hemen uzaklaşmak istiyormuş gibi elinde olmadan yürüyüşünü hızlandırır.
Başka bir deyişle:
'Hatırlamak için yavaşlar,unutmak için hızlanırız'
Minicik bir odada ,sessizliğin derinliklerinde ,kendimizle başbaşa samimi bir fikri bile göze alamadığımız için sahte telaşlar uydururuz.
Durursak net göreceğimiz dertler koşarken silikleşir;unuturuz.
Tatilde bile bileğinde saatten bir kelepçeyle dolaşmanın,gecikme telaşıyla ha babam saniyeleri saymanın,bir kaç dakika boş geçtimi hayatı ıskaladım sanmanın ,her dakika bir faaliyet yaratacağım diye huysuzlanmanın ,hayat sona yaklaştıkça dinginleşeceğine daha da hızlanmanın iç sesi bastıran dış gürültüden haz almanın,evde televizyon sesi olmadan bir dakika bile duramamanın temelinde umarsız bir çaba vardır:
UNUTMAK....
YAVAŞLAYIN;
HATIRLADIĞINIZI,SORGULADIĞINIZI,DERİNLEŞTİĞİNİZİ,RAHATLADIĞINI
ZI GÖRECEKSİNİZ.
KORKMAYIN;
BU HALİNİZİ DAHA ÇOK SEVECEKSİNİZ.

10 comments:

 1. Hi :)

  Your blog is great! I will make sure to bookmark it and visit regularly. Keep up the good work!

  Please visit my site if you get some time: home based businesses

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 3. Intelliseek, AOL in Blog Content Deal
  AOL and Intelliseek are set to unveil a blog content deal Monday. According to Steve Rubel, the deal is set to be announced Monday at 7:30 a.m. and will give AOL "access to rich blog data that they will deliver ...
  Find out how you can buy and sell anything, like things related to private road construction on interest free credit and pay back whenever you want! Exchange FREE ads on any topic, like private road construction!

  ReplyDelete
 4. Jamesi silmiyor çık aradan diyorum hoş anlamayacak ama olsun:)Candan

  ReplyDelete
 5. Bir önceki yorumuna güldüm :))
  Günaydın Candan,
  Yine çok hoş bir yazı. Ben kol saati kullanmıyorum. Cep telefonunun saatine bakıyorsundur diye düşünebilirsin, ama cep tel. sürekli kapalıdır, eyvah PC ye virüs mesajı geldi. Candan şu reklam amaçlı mesajarı bir siliver :((
  Zamanı ne yakalayabiliyoruz ne d durdurabiliyoruz,en iyisi senin yazdıklarını dinlemek...
  Sevgiler.

  ReplyDelete
 6. wendy, maybe u dont know, the first and third comments are spam.(from azhar and jerry) u dont have to give answers for them. u can also delete them..
  i got your style, when we read your blog, we will just stop and think in a moment..
  i love your style also :)see u..
  love&kisses

  ReplyDelete
 7. Tuhfe beğendiğine sevindim..Teşek
  kürler.Sahidenmi virüs mesajı geldi.Hoş onların reklam amaçlı olduklarını biliyorum(sadece azharınkinde yanıldım herhalde) sadece gülümsetmek için yazdım böyle atraksiyonlarım olacaktır.Zamanla alışacaksınız.Sevgiler.
  Burcucum thanx for the warning as ı have writtten at top I knew they were spams (except kind of confused with azhars)write a comment to jerry hoş spelled his name wrong to make you friends laugh.Will take them out.Thank you for your nice words.Candan

  ReplyDelete
 8. haklisin haklisinda Candan ah o yavaslamayi bir becerebilsek zaten hersey yoluna girecek ama olmuyor yapilamiyor.cok güzel bir yaziydi eline yüregine saglik.sevgiler

  ReplyDelete
 9. Bundan sonra ilk is senin yazilarini okuyacagim Candan. Tarzini yakalamaya basladim galiba. Keep up the good work and you don't need comments to be acknowledged (Burasi Munevver teyzeye biraktigin yorum icin).
  Elislerinden de ornekler verecegini yazmistin bir yerde gibi hatirliyorum ama sen oncelikle yazilara devam et, cok hos. Dantelin ornegini bir yerlerden buluruz da farkli bakis acimsini baskalarina guzel bir yaziyla iletebilmek herkesin harci degil.

  ReplyDelete
 10. Anonymous03:20

  Candan blogun hayırlı olsun,yazın çok hoştu devamını bekliyoruz...

  ReplyDelete