My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Tuesday, October 18, 2005

Sorry no fortune today.Enjoy your cookie:)))


Virüsler bizi öldürmek istemezler.
Korktuğumuz başımıza gelir ve Dünya genelinde bir grip salgını başlarsa iyimser tahminle 2 milyon ,kötümser tahminle 360 milyon insanın ölebileceği söyleniyor.
Oysa çoğu bilim adamına ,mesela Nobelli Joshua Lederberge göre 'Virüsler bizi incitmek istemezler.'Lederberg 'Mikropların genetik bilgileri paylaşarak değişme ,evrilme kabiliyeti düşünüldüğünde bizleri çağlar önce yok edebilmeleri gerekiyordu.'diyor.(M.G)
Öyleyse neden yapmadılar?Bizi yok edemediler çünkü mikropların çıkarları ,düşman insan oğlunun ve öbür çok hücreli yaratıkların ayakta kalmasında yatıyor.Düşmanı öldüren mikrop,kendinide öldürmüş oluyor.Mikrop eğer zafer kazanırsa ,bizim yaşamımızı sona erdirdiği gibi kendi yaşamını da sona erdiriyor.Hala burada olmamızın nedeni mikropların kendi yaşamları için düşmanlarının yaşamasına gerek duyması.
Yani insanları öldürmek kuş gribi virüsünün çıkarlarına uygun değil.
Biri bunu onada anlatsın lütfen!!!!
P.S Kanaviçe kuşu ben yaptım.İlk kanaviçe işim.C.

9 comments:

 1. Partisan Way Syndrome: The Left Falls Victim to a Debilitating Affliction
  A disease is running rampant through the American left these days. Its symptoms are intense and increasingly pervasive in every corner of the self-proclaimed "progressive" coalition.
  Hello there....good blog! I will visit again for updates.

  I have a health insurance tennessee site/blog. It provides health insurance tennessee information.

  Come and check it out if you have an interest, thanks.

  -----------------------------------------------------

  ReplyDelete
 2. wendy merhaba,
  sabah sabah içimi rahatlattın :)mikropların bizi yok etmek istemeyeceklerini bilmek güzel :)

  bu arada merak ettim,neden anonymous commentlere izin vermedin. mesela arkadaşların yorum yazmak istese illa blogger olmaları gerekecek..sen bilirsin tabi..

  love&kisses

  ReplyDelete
 3. Merhaba Wendy, dünyada asalaklar çok desene!
  Kuş gribi meselesi de biraz düşündürücü...Burada Türkiye'dekinden beter hastalıkar ortaya çıkıyor kimse ithalat-ihracatı kesmiyor!
  Kaneviçen çok güzel olmuş ellerine sağlık.
  Sevgilerle.

  ReplyDelete
 4. Teşekkürler Burcucumda nasıl olacak bilmiyorum .This blog does not allow anonymous comments diyordu bende blog serverından sandım.Ben nasıl anonymousu açabilirim .Blog ayarlarından mı?
  Tuhfe vallahi doğru demişsin .Biz türkiye olarak nedense hep göze batıyoruz.Bir şey çıkıyor sanki yalnız bizde varmış gibi lanse ediliyor.C.

  ReplyDelete
 5. Senin de kaneviçe işlediğin,hepsi dünya tatlısı hayvancıkların, bu işe adının karışmasından, onlar adına çok üzgünüm.
  İyi de virüslerde yaşam mücadelerinde haklılar... Noolucak şimdi.Keşke kuşta değil de, nebiliyim...solucan da filan konuçlansalardı..Sen de şimdi bana durduk yerde doğanın dengesini filan bozdurdun...Sevgiyle kal.

  ReplyDelete
 6. Ben zaten kendi mirop ve viruslerimle kardes kardes gecinip gidiyorum. Arada hasta ediyorlar, ne guzel ise de gitmiyorum o gun. ben onlara bakiyorum, onlarda arada bana bir firsat yaratiyorlar. Gerci benim viruslerin az biraz akildan eksik olduklarinin farkina vardim; nedense isimin cok oldugu donemde hasta ediyorlar. Ise gitmemek pek isime gelmiyor yani. Sevgiler,

  ReplyDelete
 7. candan, settings change menüsünden comments bölümünde bu ayar var. orada seçim yapıyorsun. everyone seç.

  sevgiler..

  ReplyDelete
 8. dear Candan yours handmade(handkraft m1yd1)1s wonderfull.eline saglik.yazdiklarin cok cok güzel zevkle ve ilgiyle okuyorum.sevgiler.

  ReplyDelete
 9. Sennur ne yapacaksın doğanın dengesi böyle kurulmuş bir çerçee içinde eşsiz işliyor.
  Serra bende ne zaman randevulu bşir iş yapacaksam mutlaka hastalanırım nedense.
  Burcucum teşekkürler değiştirdim
  Münevver teyze yazılarımı beğendiğinize sevindim.

  ReplyDelete