My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Sunday, December 18, 2005

Aklınızda bulunsun:)))) VEEEE YENİ KASNAK MODELLERİ AŞAĞIDA

BEŞAMEL SOS
Yemeklere lezzet veren en önemli şeylerden biride soslar.Soslarda fark yaratmak ise sizin elinizde:)örneğin beşamel sos hazırlarken sütün içine birkaç soğan halkası katın ve tadı süte geçene kadar iyice bekletin.Farkı göreceksiniz.
KÜP KÜP DOMATES
Domatesleri rendeleyip buz kalıplarında dondurun.Bu şekilde kullanıma hazır domates tabletleri elde edebilirsiniz.Derin dondurucuda saklanabildikleri için el altında her an hazır domatesiniz olur.
YAĞ LEKESİ
Zeytinyağı lekesini çıkarmak için bir lokma ekmek içini yuvarlayıp lekenin üzerinde gezdirin.Ar
dından da sabunlu su ile durulayın.
BALIK PULLARI
Aceleye gelip balıkçıda ayıklanmayan balık pullarını evde balıkları 10 dakika kadar soğuk suda beklettikten sonra kuyruktan başa doğru kazıyarak kolayca çıkarabiliriz.
Courtesy of evdeki püf noktası kitabı:)))))
Arkadaşlar allahtan dişim ağrıyor yoksa bu aklınızda bulunsun köşesi sit coma dönerdi.Hiç süpheniz yoktur sanırım:)))))))