My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Sunday, December 18, 2005

Aklınızda bulunsun:)))) VEEEE YENİ KASNAK MODELLERİ AŞAĞIDA

BEŞAMEL SOS
Yemeklere lezzet veren en önemli şeylerden biride soslar.Soslarda fark yaratmak ise sizin elinizde:)örneğin beşamel sos hazırlarken sütün içine birkaç soğan halkası katın ve tadı süte geçene kadar iyice bekletin.Farkı göreceksiniz.
KÜP KÜP DOMATES
Domatesleri rendeleyip buz kalıplarında dondurun.Bu şekilde kullanıma hazır domates tabletleri elde edebilirsiniz.Derin dondurucuda saklanabildikleri için el altında her an hazır domatesiniz olur.
YAĞ LEKESİ
Zeytinyağı lekesini çıkarmak için bir lokma ekmek içini yuvarlayıp lekenin üzerinde gezdirin.Ar
dından da sabunlu su ile durulayın.
BALIK PULLARI
Aceleye gelip balıkçıda ayıklanmayan balık pullarını evde balıkları 10 dakika kadar soğuk suda beklettikten sonra kuyruktan başa doğru kazıyarak kolayca çıkarabiliriz.
Courtesy of evdeki püf noktası kitabı:)))))
Arkadaşlar allahtan dişim ağrıyor yoksa bu aklınızda bulunsun köşesi sit coma dönerdi.Hiç süpheniz yoktur sanırım:)))))))

30 comments:

 1. Bizim tv 8 net değil ne yazık ki!

  ReplyDelete
 2. Hau Allah üzüldüm bak şimdi kaçırıyorsun arkadaşım bak bende varım her gün programda hemen ,derhal ,çabuk,quickly o tv yinetleştirin lütfen.Küserim sonra:)))İyi geceler sanada

  ReplyDelete
 3. Sobelenmişim yine! ben bu sobelerden ne zaman kurtuliciğim acep? hayır yani; mutfağını paylaşırmısın konusundada sobelenmişimde! e biraz bekleticeğim sizi hanfendüüüüüüüü...
  O BİR KÜÇÇÜK HANFENDÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ!

  ReplyDelete
 4. Şükrannnn ne küçüğü rici derim senden büyük bile olabilirim hanfendüüüüü :))))nereden çıkardınız bu küçük hanfendüüü işini açınız açınız hanfendüüüüü:)))))))Eeee bekleriz sobeni arkadaşım elimiz mahkum yakında değilsin olsan yanmıştın hanfendüüüüü:))))))

  ReplyDelete
 5. Gene de atraksiyon yapmış, flu resmini koymuşsun. Ben seni kara kısacık saçlı, bir cimcime olarak düşünmüştüm. Sen hep cimcime kalacak, yaramaz, muzur mu muzur,her eve lazımlardansın. Canım, benim, ben, görmediğim, tanımadığım insanlara sevgi duyulabilecegine inanmazdım,
  Ama, gerçekten sizleri seviyorum. Ben de seni seviyorum, canıımmm
  Güller çok güzel, senin gibi, insanın içini açıyorlar, sağol
  Yaşamdan, ne istediğini bilen, fücür fücür zeki bakan gözlerin hep mutlulukla parlasın, kız çocuğu, seni kocaman kucaklayıp öpüyorum.
  Sevgimle kal emiii.
  seni seviyorum

  ReplyDelete
 6. Haaa, az kalsın unutuyordum, dart niye? Kendine kızgın mısın?
  Bir de bu işe beni de alet ediyorsun.Bu işe el koyuyor ve yasaklıyorum. Darta başka resim konulaaaa, bu atta şimdilik duran, prens de olmaya....
  Ayyy nebiliyim, çiçek böcek bişey koy, beni yorma
  Benim de dartım var, ben 12 ye atıyorum...Dövmene bayıldım:))
  Eşim de bir aralar coşmuştu, yaptıralım diye. Ben dövme bizi bozar diye ağır ablalığımı koymuştum...Gene öptüüümm.

  ReplyDelete
 7. Sennnur flu(çok değil ama) ama en bir ben ve beni en yansıtan muzurluk, güleryüzlülük ,dövme hepsi onda:))))Ama fluluk düşünülerek net bir resim de yollanmış hani :))))Allahım ne düşünceliyim:))))
  Yaaaa ben o çerçeveyi seviyorum allah allah:)))Aslında bilardoluyu yolluyacaktım ama mail atraksiyon yaptı:)))Bende sizi çokkk seviyorum :))))) P.S:Fücür fücür ne demek:)))?????

  ReplyDelete
 8. Sevgili Candan,
  Çook, düşüncelisin. Bilardolu da ne yaptığını merak ettim (kediyi öldürür, bana bişey yapamaz) ıstakalarla, kafana mı vuruyorsun?..
  Cahil çocuk, fücür fücür, acaba napsam, nasıl bir muzurluk yapsam,
  peşinde olan, yaramazlıklarına kızamadığımız çocukların etrafa bakışlarıdır. Vay canına, sözlük gördüm, kendimi:)))
  Sabaha karşı öptüm seni.
  Sevgiyle kal:)))

  ReplyDelete
 9. Bilemedin Sennur ıstaka senin elinde o zaman bu uzmanlık sorusunu çöz bakalım bakalım,Love ya:))))bu arada Messengerın yok mu yaw:)))back and forth back and forth yoruldum vallahi ama sevdim bunu:)))

  ReplyDelete
 10. Muhabbetiniz bol olsun arkadaşlar.Candan gerçekten ben de vakit buldukça TV8 seyrediyorum. Çöpçatanlardan gına geldi. Şimdi sen bu gına ne demek diye sorarsın. Nur bilir en eniyisi ona sor kız çocuğu...:)))Bayıldım bu kız çocuğu seslenişine.

  ReplyDelete
 11. Sanada tünatdın canım!

  ReplyDelete
 12. Candan İncirlik'de havalar nasıl canım. Ben Mersin'de olduğunu düşünüyorum. Sobeledimmi yoksaaa kız çocuğuu.:)))))

  ReplyDelete
 13. Sevgili Candan,
  Ne yani, bilardolu resmi gönderdiğinde, ıstakayı senin resme ben mi, patlatacağım? Aşkolsun, bak dartı kullanmadım...
  Benim darta, ıstakaya ihtiyacım olmaz, sana şöyle bir bakarım, valla bakarım haaa.
  Gıdık: insan bedeninin, çene ile boyun arasında kalan kısmı...
  Hani biz hanımların en çabuk deformasyona uğrayan yeri...
  Canım benim ben sana kıyamam sen ne istersen ye, süpürgeyle de almam, camdan da silkelemem.
  Messenger kullanmıyorum. Valla ben de seviyorum, hem seni hem böyle yazmayı...
  Seni gıdından kocaman öptüm.

  ReplyDelete
 14. Sevgili Candan,
  Jargona ters.... illa koltuk sallanacak, dizde ekose battaniye ancaaak burnumun üzerinde gözlük yok, saçlarım da topuz değil. Battaniyenin gereği, maço oğlumun rahat kucak sefası için. Evet su zımparası yemeklerden önce iştah açar.. Kız çocuğu ZIMPARA, ZIMPARA hani bi şeylerin yüzeyini ince traş için kullanılan nesne "kapiş"...
  Bilardolu resminde de fücür fücür bakıyorsun, sakladım, Ne diyim anacım zamane işte...öptüm seni
  Sevgiyle kal

  ReplyDelete
 15. Kendini bilen sahsin kendisi getirmemis, bu arkadasla mi gondermis gulleri? :))

  ReplyDelete
 16. Nazlııııı yani yani:)))))Sobeledin bit tabiii.İncirlik esprisini anlamadım(Minik kızın yanındaki çam ağacından mı)Bu arada sizede bir soru aşağılarda artık kupon üretime geçersin artık Candan demişsiniz bu ne demek ola ki ayrıca gınayı sennura forwardladım o anlatacak.Hoş okuyunca yeni görecekte.)))))Şimdilik hoşçakalın:))))

  ReplyDelete
 17. Şükrancımm merhaba sanada arkadaşım:)))

  ReplyDelete
 18. Sennnur beni hiç öpemeyeceğim bir yerden öpme teşebbüsünde bulundun ben gıdıklanırım yawwww:))))Ne yapacağız:))))))
  Şimdi geliyorummmm oh be istediğim gibi yeyip içip evini dağıtacağım:))))Ondan sonra bakalım süpürme operasyonu kaç dakikada başlayacak:))))
  Şimdiii zımparayı biliyorum canımmmm sadece senin zımparanın üstünde su fışkırtan bir aletmi varki adı su zımparası susuz olmuyormu,illaki su mu akacak eğer sular kesilirse zımparalamıyormu ne çeşit su kullanılacak şehir suyumu iyi sumu.Hadi bakalım :)))
  soru 1 gına nedir? bu nazlının söylediği bayağı zor bir sözcük sana forwardladım ayrıca soru 2 what is jargon and soru 3 what kapişşşş:))))))))Öptüm .LOVE YA:)))

  ReplyDelete
 19. Serrracımmm vallahi anlamadım arkadaşım sorunu bir açsan:))) Öptüm.

  ReplyDelete
 20. Milleti inlettin, bir türlü nerde olduğunu söylemedin. Oh olsun ben seni sobeledim ya.Kupon demek sadece 1 adet üretilen ve kişiye özel olan demektir. Yaniiii senin ürettiklerin tek olacak. Şımarma hemen:)))) Sennur uyuyormu acaba hala gına açıklaması gelmedi de...

  ReplyDelete
 21. Şımarığım, prensesim,
  Suyunu çıkarma,Bizim su zımparasının, suyla hiç bir alaka ve beraber olmuşluğu yok...Çok ince(duygulu) bir zımpara olduğu için öyle denir. Sanayi de su vererek zımparakullanılır..kapiş=okey=tamam
  jargon=racon(şimdi bu ne diyeceksin)=argoda usul ve ritüellere uygun davranışlar
  gına=İMDAATTTT diye bağıran benim
  içinde olduğum durum, bu gına gelen bir şeydir ve bana da geldiler:)))))
  Kız çocuğu, atla gel, süpürge tutmam, camdan silkelemem dedim yav:)))
  Oğluşumdan dolayı, gıdıklananları gıdıktan öpme konusunda deriiinn bir tecrübem var, seni de öperim sarı şeker:)))
  Mail de türkçe karakter kullanma (bozuluyorum deermişim) okuyamıyor, kurdeşen (sıkıntı neticesi ortaya çıkan, ciltteki allerjik reaksiyon)döküyorum. sana teşekkür ediyor seni seviyor ve öpüyorum,
  Sevgiyle kal.

  ReplyDelete
 22. Sennurum:))))derinnn bilgiler için teşekkürler:)))Bilgi dağarcığıma yazdım:))))No more turkish characters will consider :)))LOVE YOU TOO:))))Have a terrible toothache going to sleep.bye.

  ReplyDelete
 23. Senurrrrummm yatmadan önce what is ritüelllll????:))))))teşekkür niye pardon:))))

  ReplyDelete
 24. Bak kız çocuğu, hem dişin ağrıyor, hem de hala muzurluk peşindesin....
  Şimdi seni o ağrıyan yanağından bi öperim... iyileşirsin:)))
  Çok üzüldüm, geçmiş olsun, inşaallah geceleri ağrın olmaz, rahat uyursun, canım benim, ben kıyamam sana:)))

  ReplyDelete
 25. Sennurcummm vallahi dün doktorcum bir ilaç sürdü biraz rahatladım bugünde sürecek.Ağrı kesici almamaya gayret edince dayanmasıda güç oluyor artık pazartesi ne yapacağına karar verecek bu arada dişte sapasağlam nereden geldi bu ağrı anlaşılmaz:(((( ve Ağrıyan dişe müdahale yanıltabileceği için yapılmazmış.Vallahi öptünnn geçti acıcıkkk:)))))Love ya:))))
  P.S:Diş ağrısıda hiç bir şeye benzemiyor.

  ReplyDelete
 26. Sevgili Candan,öncelikle dişinden dolayı geçmiş olsun canım.Aktardığın bilgiler için ayrıca teşekkürler.TV 8'de gerçekten mi warsın,şakamı?zira ben o saatlerde çalıştığım için hiç izleyebilmiş değilim.Bu şaka diilse bildir bir yolunu bulup izleyeyim
  :):):):)..........SEWGİLERLE TATLIMMMMMM.......:):):):)

  ReplyDelete
 27. Semanur çok teşekkürler:))))pazartesiye kadar dayanacağım artık ta pazar günü gözümde büyüyor. Derya gibinin geçen sene tekrarları vardı çalışanlar için bu sene yok sanırım; sanırım değilde yok.Bu arada bilgiler faydalı olabildiyse ne mutlu:))))Beni seyretmek için videoya çekmen gerekiyor aman iyiki söyledin bende hiç düşünememiştim dediğini duyar gibi oldum:))))Çocukları öptüm.))))

  ReplyDelete
 28. Kac gundur o kendini biliyor diye birinden bahsediyoruz ya, sen erkekler bize ne hediye almasinda bahsetmistin ilk, iste diyorum ki o kendini bilen sahis gulleri kendisi getirmemis bu minik ve sevimli kopekcigin eline mi tutusturup gondermis? Shame on him.:))

  ReplyDelete
 29. Serra shame on him de cannot find the dog holding flowers;where is it help me?Really:))

  ReplyDelete