My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Wednesday, February 8, 2006

Bebeklik şapkam:)My babyhoody woody hat:)


Arkadaşlar bu rahmetli anneanneciğimin bana örmüş olduğu bir şapka.Bugün hem sizlerle paylaşmak hemde sevgili anneanneciğimi anmak istedim. V :28 ocak
Sıcacık bir şapka örneğide beğenirsiniz umarım.
A hat from my baby hood crotched by my deceased granny:(I have published this hat as a remembrance .Hope you like the pattern:)

yarın nijerya dokumaları
2morrow weave work from nigeria.

16 comments:

 1. Candan ne güzel şapkanı saklamayı başarabilmişsin. Kimi insan hatıralara değer vermez :( Benim için hatıralar çok önemlidir. Anneannene Allah rahmet eylesin.
  Sevgiler,

  ReplyDelete
 2. Yerim ben o şapkayı da içindekini de...

  ReplyDelete
 3. Candan'cım şapkan harikaymış gerçekten.Rengi ve modeli çok güzel.İpi de kaliteliymiş,yıpranmamış.İyiki saklamışsın.Öpüyorum...

  ReplyDelete
 4. Şapka çok cici!! Tabii içinde çok tatlı bir bebeği hayal ettikçe daha bir hoş geliyor insana. Anneannen Allah rahmet etsin. Kimbilir nasıl severek örmüştü.. Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 5. Candan şapka harika, ne iyi etmişsiniz saklamakla.Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama hafta sonu bir sergide gördüm benzerini.Anneanneciğin nur içinde yatsın.Öptüm canım.

  ReplyDelete
 6. bu hani banyo lifi tarif etmisti ya Munevver teyze bir ara, onu andiriyor gibi geldi bana, oyle mi?
  Sekil bugun de moda, kirmizi da guzel olur. Artik bir tane buyugunden or derim. Ben de senin gibi sakladim bir bebek sapkami. Kiz olmazsa yandik. :))

  ReplyDelete
 7. Sarışınım şekerime ned güzel yakışıyodu, kimbilir?....
  Anneaneciğin nur içinde yatsın.
  Çeyizleri maklama ve koruma kollama hakkında, ben sana bilgi veririm şekercim. Sen yeterki biraz tembellikten vaz cay...Seni kocaman öptüm.

  ReplyDelete
 8. munev08:25

  cok guzel kımbılır ıcınde ne kadar tatlı sırınmı sırın bır bebektın.anneannen nurlar ıcınde yatsın.Candanım ornegı anlıyamadım.Serra benım lıf ornegıne benzetmıs ama degıl.dur bakalım bır bılen cıkar belkı.saglık ve sevgıyle kal..

  ReplyDelete
 9. Berrincim,Beyhancım bunun için annecime teşekkür etmem lazım.Böyle hatıra değerinde olan işleri sağolsun benim için saklıyor.Bizim içinde hatıralar çok değerli hele bir de kaybedilen yakınlardan olunca.sevgilerimle.

  ReplyDelete
 10. Şükran artık yeme beni büyüdüm artık:))) ama bebek beni herkes yiyordu gördüğünde nazar vakti geçti ama çokkkk tatlıydım vede çok güzell söylemesi ayıp:))))Öpt.
  Semanur rahmetli anneannem böyle şeyleri biz torunlara yapmaya bayılıyordu.Torunlarda çok seviliyor hani en çok bennn dermişim:)))okuyorlar kuzenler bir sert yorum alabilirim yani:)))ya biz sevilmiyorduk diye:)))Sevgilerimle.
  Nazlı ve Serra uzman sizsiniz nasıl bu örneği bilmezsiniz .Bilmesenizde çıkartabilirsiniz gibi geliyor.Ben tığdan hiç çakmıyorum biliyorsunuz .Henüz zincir çekme aşamasındayım biliyorsunuz:)))Öptüm u both:)))
  Sennurummm sevgililer gününde bir kıpırdanma olur belki bende bakacağız ve gerekli mesajları alacağız/vereceğiz:))))Kocamannnn öptümmm
  Münevver abla teşekkürler .Bir bilen çıkarsa tabi bu saklanacak .Yeni bir tane yaptırılabilirdi.Neyse:))) Sevgilerimle.İlginize teşekkürler:)))Sevgilerimle:)))

  ReplyDelete
 11. cancancım görmezmiyim.yorum yazmasamda her gün uğruyorum sayfana emin ol ki.
  bu arada örnek bencefıstık arası zincir tekrar aynı yere fıstık.böyle v şekiliyle devam ediyor sanırım .ama şu işler bir bitsin iyice bire el atarım.
  bilgisayara bile çok takılmıyorum.en fazla1 saat oda gece yarısından sonra..

  ReplyDelete
 12. Güzelim bu tığla yapılmış. Ama benim tığ bilgim yok o yüzden nasıl yapılmış bilmiyorum :(

  ReplyDelete
 13. CANDANCIĞIM MERHABA ÇAGRINA ANCA CEVAP VEREBİLDİM MALUM İŞ GÜÇ

  BEBEKLİK ŞAPKAN BİR HARİKA
  NASIL YAPILDIĞI KONUSUNA GELİNCE BANA GÖRE ŞİŞLE DÜZ ÖRGÜ ÖRÜLMÜŞ İP KALIN KULLANILMIŞ DERİM AMA TAM OLARAK ÇIKARAMADIM

  ReplyDelete
 14. Sevgili Nagihan ,Burcu ,Nilgün ben bu şapkanın örneğini çok sevdim o bakımdan yapılabilecek bir şeyse şu aralar yapılır ,Malum burası sıcak memeleket ya o bakımdan ay sonuna kadar yapıp( nerdeeee tığ ise hayatta yapamamda da şiş ise OK )giydim giydim giymedim zaten yaz geliyor diye size hadi örnek ne diyorum:)))))Görünen Şapkayı takacağım yani ona göre:))))Çokkk öptümmmm üçünüzüde:))))İlginize teşekkürler:))))

  ReplyDelete
 15. çok şirin kırmızı bir şapka :))
  Yağmurcuğumun şu an kullandığına çok benziyor :) bebişlere bu model çok yakışıyor gerçekten :)
  love&kisses from Yağmur&me

  ReplyDelete
 16. Burcucum yağmurcum kimbilir ne şirin görünüyordur şapkasıyla ;bebeklerede kırmızı super gidiyor bak şimdi özledim vallahi çokkk öpüyorum:))))

  ReplyDelete