My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Sunday, February 12, 2006

Çok önemli olduğunu düşünüyorum lütfen okuyunuz:))
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalı Kınıklı-Denizli Laboratuarı;
Fordwerkeden bir tıbbi haber;
Kısa bir süre önce bir kadın absurd bir sebepten dolayı ölmüştür.Genfer Gölündeyken bir kutu içeceği kutusundan içti.Pazartesi günü Lozandaki CHUV ye sevk edildi.Ve çarşamba günü vefat etti.Otopsi sonucu Leptospriroz Fulguranteden öldüğü anlaşıldı.
Tekneye bardak götürmemişti.Ve içeçeği direkt kutusundan içmişti.Kutular kontrol edildiğinde kutularda fare urini(idrarı)bulunduğu yani Leptosprias ile kirlendiği ortaya çıktı.Muhtemelen kadın kutunun üstünü içmeden önce temizlememişti.Fare idrarı bulaşmış kurumuş ki bu zehirli maddeleri içermektedir,bu da Leptosprirozu ortaya çıkaran Leptospiras içerir.
Bu kutular fare bulunan depolarda muhafaza edilir ve temizlenmeden pazara sürülür.
Bu tip tüm kutuları gerek konserve gerekse içecekleri ve diğerlerini lütfen satın aldıktan sonra saklayacağımız yere koymadan önce gerek buzdolabı yada kiler dolaplarına; bulaşık deterjanı ile özenle temizleyelim.Elle teması önleyelim,ellerimizi çok iyi yıkayalım.Dışarıda içmek zorunda isek,satıcıdan yıkamasını rica edelim.Marketten alırken dokunmuşsak hemen ellerimizi yıkayalım yüz ağız temasını engelleyelim.Çocuklara bunu özellikle tembih edelim.Özellikle çocukları kutudan herhangi bir içecek vb şey içmemeleri konusunda uyaralım .İçmemelerini sağlayalım,İçenleri uyaralım.
İspanya da INMETRO tarafından yapılan araştırmada bu tür kutular tuvaletten daha fazla kirlidir sonucu çıkmış.

Please wash all the canned food or drink containers before storing ;can contain very hazardous substances to your health.Make sure to wash your hands immediately after contacting them.

Dr .Kubilay Metin tarafından Adnan Menderes University of Faculty of art and Science dep of biology.Aydın /Turkey internete toplum sağlığı için verilmiş/ dolaşan bir bilgidir. Bende siz arkadaşlarım için yazmayı uygun gördüm.

İyi bir hafta sonu diliyorum .Yarın pazar sayfası.Bilezik grubuna artık uygun bir günde devam edeyim:))))