My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Wednesday, February 1, 2006

Değişik bir kasnak çalışmam daha:)A different version of using the Kniffty Knitter:))

Arkadaşlar bu kasnak tamamiyle örgü örmek için kullanılıyor.Ben bunu işlevi dışı kullanarak yeni bir icat mı yaptım acaba:))Friends knifty knitter is for knitting.I think I have made an innovation by using the it in another way:)))And creating something else:))
Yünü sağ tarafta görülen çıkıntıya bağlayarak karşılıklı bir şekilde sararak bu görünümü elde ettim.Sonrasında dikmeye başladım.Started by wrapping the yarn to the peg at the right than wrapped till the knitter filled.After it has been filled I started sewing.
PÜF:Ne kadar uca kadar dikilirse o kadar az kıvrılıyor.Yani daha güzel duruyor diyorum:))
HINT:The more we sew to the end of the loom as shown as the finished one the less it twists and frizzes.

Yün sarıldıktan sonra kasnak arkası.After loom filled this is the back look
Yün kasnağa sarıldıktan sonra ortadan dikmeye başlıyoruz.After yarn wrapped around the knitter ,this is the way I started sewing.I t supposed to be started from the middle gradually going to fill all of the loom.
Kasnakta duruş.Ehi ehi:))The look at the knifty knitter:))
Alt kısım.Her iki tarafta kullanılabilir.Alt oturuş biraz kabarık ama çözülmeyecek gibi değil:)Bottom side.Both sides can be used, looks a little bit puffed up in the middle:) but can be solved by ironing.
Son olarak bitmiş ve kasnaktan çıkmadan beş dakika önce çektiğim resim:)The final touch and the picture that I took five minutes before taking it out from the loom:)
Bitmiş ve kasnaktan çıkmış olan görünüş sevimli olduğunu düşünüyorum .Bardak altı olarak kullanabilirim.The finish look after taking it off the loom.I think it turned out nice and cute:)This can be used under glasses or coffee cups as a decoration before serving to a company,this was a tradition way back in my country but now rarely used:(
Yarın değişik bulacağınızı düşündüğüm mumlar yayınlayacağım:)))
2morrow candle day don't forget:))))

19 comments:

 1. Çok değişik işler Candancım, ellerine sağlık.Sevgilerimle...........

  ReplyDelete
 2. bence çok güzel olmuş

  ReplyDelete
 3. Değişik birşey olmuş.
  Sevgiler,

  ReplyDelete
 4. Bu parçalar birleştirilip kocaman yuvarlak bir paspas yapılır mı acaba? Çok şirin olmuş,renkleri de harika.

  ReplyDelete
 5. Nerden geldi aklina bunu boyle yapmak Candan? Hadi boyle degisik islerin devamini bekliyoruz.

  ReplyDelete
 6. Çook şirine olmuş. Benim kızım yapar da güzel olmaz mı?...Isıya dayanıklı bir iple ( doğal sicim dibi) tencere altlığı (nihale) de yapılır, dimi....
  Seni kocaman öptüm, ellerine sağlık

  ReplyDelete
 7. nerden buluyorsun bunları????

  ReplyDelete
 8. Arkadaşlar çokkk teşekkürler:)))Beni motive ettiniz artık seri imalata geçerim herhalde:)))
  Beyhancım sanırım olur gibi güzelde olur:)Ama birleştirmeyi nasıl yapacağım:(
  Serra vallahi bir den bire aklıma gelen bir şey aslında çiçek notifi yapacaktım kullandığım yün kıvrılınca buna döndü:))))
  Sennurum iyi fikir peki o sicim nerede satılıyor?
  Hülyacım kasnaklar için adres www.fun2do.co.uk.Super şeyler makine gibi örgü örüyorsun kısa zamanda :)))

  ReplyDelete
 9. candancım çok değişik ve güzel olmuş.ellerine sağlık.bu güzel çalışmaları birleştirmek daha farklı bişey yapmak mümkün olabilir mi,merak ettim.

  ReplyDelete
 10. Didemcim beğenine teşekkürler:) yuvarlaklardan yapabilirim bir sürü ama birleşimi nasıl olur sence yuvarlak araları boş kalır gibi geldi o nasıl tamamlanacak:)Hadi bakalım sana bilmece:))Battaniye olabilir paspas olabilir :))

  ReplyDelete
 11. munev11:12

  coook guzel ve degısık elıne saglık sevgılı Candan.sevgıler

  ReplyDelete
 12. Sevgili Candancığım,
  Ben ortaokula giderken el işi dersinde öğretmenimiz bize bundan yaptırmıştı.
  Biz altındaki aparatı kendimiz yapmıştık.2 kat mukavvayı üstüstekoyup üzerine kumaş geçirip dikmiştik.2 akıtın arasına belli aralıklarla toplu iğne batırmıştık.
  Sonrada iki renk rafyadan parcalar oluşturup oda takımı yapmıştım.bunu görünce hemen onu hatırladım.Bulabilirsem siteme koyarım.Beni ogünlere götürdüğün için teşekkürler.

  ReplyDelete
 13. Ellerine sağlık Candancım çok güzel olmuş.

  ReplyDelete
 14. Sarışınım şekerim,
  Sicim, kırnap diyerek aktarlardan da bulabilirsin. Aktar ne diye sorarsan " baharat ve her birşeyler satan tükkan. Kapiş....
  Öptüm:))))

  ReplyDelete
 15. çok ilginç bişi bu ya. :) ellerine saglık

  ReplyDelete
 16. Candancığım; bu projeni yeni farkettim. Çok güzel, bunları birleştirerek de örtüler yapabilirsin. Ellerine sağlık.Öptüm

  ReplyDelete
 17. Sevgili Münevver Abla,beğendiğiniz için çokk teşekkürler.Sizden ve diğer arkadaşlardan beğeni almak çokk güzel çünkü yapabildiğim fazla el işi yok biliyorsunuz.Şimdilerde bu ve latch hook birazda örgü.
  Sevgili Serpil,anneminde tarif ettiğiniz şekilde bir kasnak mı diyoruz var.Vee aynı sizin gibi rafyadan çalışmış.Eğer bulabilirse bende onu yayınlayayım.Çok güzel bir iş hayal meyal hatırladım. benimkinin sarılış başlangıcı ona benzemiş (annem öyle dedi) fakat devamı tamamen benim kreasyon.Beğendiğinize ve mini nostalji yarattığına sevindim.
  Seldacım çokkk teşekkürler:)
  Sennurummmm anlaşıldı tamam çokkk öpüyorummm:))))
  Burcucum sizede çokkk teşekkürler:)))
  Nazlış beğendiğine sevindim,bende örtü düşündüm ama Dideme yazdığım gibi yuvarlaklar yapılıp birleştirme aşaması geldiğinde arada boşluk kalmazmı o nasıl çözülecek .Ben tığ bilmiyorum.Rapor sonu.
  Tüm arkadaşlarıma çokk sevgilerimle:)))Yorumlarınız çokkk değerli:))))

  ReplyDelete
 18. Böyle ilginç şeyleri nerden buluyorsun da yapıyorsun, hayret ediyorum :)

  ReplyDelete
 19. Burcucum, Bu tür kit tarzı şeyler hep ilgimi çekmiştir :))Bekle bak ne yaptım bundan vallahi tam hayret diyeceksin:))))kocaman öptüm:))))

  ReplyDelete