My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Thursday, January 26, 2006

Bir latch hook projem :) A latch hook project of mine finally:)

Arkadaşlar bu benim ilk latch hook çalışmalarımdan biri(kit) kutu adı Sun Set.Bunun daha özgününü boş kanvas üzerine çalıştım.İlk olarak orijinalini yayınlamak istedim.Umarım seversiniz.Aşağıda kit alıp yapmak isteyen arkadaşlar olur düşüncesiyle düğüm aşamalarını tekrar yayınladım.Aslında bu yere sermek için design edilmiş ama ben kıyamadığım için çerçeveletttim.
STEP1 Tığı kanvas aralıklarından geçiriyoruz.Tığ boynundan yünü ikiye katlayıp elimizle sıkıca tutuyoruz.
STEP 2 Sıkıca tuttuğumuz yünü kanca altındaki metal parça arasına tutturuyoruz zaten yün arasına girince otomatik kapanıyor.
STEP 3 Yünün kavranmış şekli önden görünüş

STEP 4Tığı aşağıya doğru çekince düğüm oluşuyor.
Yarın boncuk işlerinden bir kaç örnek buldum hoşunuza gidecek:)))
Yada belki Derya Gibi bayram çalışmasının Knifty kasnağına uygulamasını bitirebilirsem o; artık değişebilir bakacağız:)

16 comments:

 1. Manzara latch hook projen çok hoş. Bu orjinalimi, senin yaptığını da istesem çokmu olurum:)) Bu konuda teksin. Blogcular yavaş yavaş ihtisaslaşıyor farkındamısın. Herbirinin eniyi yaptığı bir hobby var genelde.Sen de dokumada ihtisas yaptın valla. Ellerine sağlık pek bir güzel.Çok çalışmam gerek çoookkkkkkk,öptümm

  ReplyDelete
 2. Aaaa çok değişik ve güzel. Ama zor gibi. Ellerine sağlık. Sende de ne cevherler varmış, birde site açmak istemiyodun yayınlayacak bişeyim yok diye, hatırlıyor musun ? :))

  ReplyDelete
 3. bravo sana. Bu bir sabır işi. eline sağlık çok güzel olmuş.
  Bu arada çiçhonun sevgi battaniyesi projesi için çiçhonun blog adını aşağıya yazıyorum.
  sevgilerimle.
  http://cichodunyasi.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Çok değişik bir çalışma; e yani Candancığım yapıcak da değişik olmıycak öyle mi?

  ReplyDelete
 5. sedence21:08

  candancım ,

  çok güzel olmuş canım , halı gibi duruyor ..el dokuması bir halı gibi çıkmış..ellerine sağlık canım..

  ReplyDelete
 6. Nazlıcım bu tamamiyle benim yaptığım .Hatırlarsan boş olarak henüz başlamadığım bir tane daha aşağıdaki postlarda göstermiştim.Bu da aynısı fakat başka desen ve bitmişi.Latch hookları iki şekilde yapabiliyorsun bir bunda ve diğer fotoğrafladığım gibi kanvas üzerine desen baskılı bir şekilde(orijinal oluyor)veya boş kanvasa kendin desen uygulayarak.Burada orijinalden kasit bu oluyor .Büyük ihtimal burada çelişkiye düştün.Ama arzu edersen daha ayrıntılı çekebilirim.Diğer çalışmalarımı ayrıca yayınlayacağım.Bunda ne tür bir ayrıntı istiyorsan lütfen söyle çekip yayınlayayayım.Öptüm

  ReplyDelete
 7. Burcucum çok teşekkürler.Aslında hiç zor değil.Düğüm oluşma tekniğini gösterdim.Zaten tığı işin çoğunu kendisi yapıyor.Evet evet hatırlıyorum bayağı bir tembellik etmiştim site açmamaya :)))EEE aslında bayağı bir şeyler daha var:))

  ReplyDelete
 8. Hülyacım beğenin için çok teşekkürler.Sabır işi tamamen doğru çünkü her düğüm tek tek yapılıyor .Ama kanvas aralıkları büyük oldukları için yormuyor.Adrese bakacağım.Sevgiler.

  ReplyDelete
 9. Şükrancım benim beğenin için çokkk teşekkürler. Hakikaten değişik ama zevkli ve kolay oh be bana karada ölüm yok Şükrancım ne yapsam beğeniyor:))))

  ReplyDelete
 10. Sedencim çok teşekkürler.Latch hook tekniği zaten bir tür halı dokuma.Asıl halı dokuma düğümünü bilmiyorum ama oluşan düğüm bir şekilde benziyor herhalde.Halı görüntüsü düğümler yanyana gelerek oluşuyor.Kullanılan yünde kalın sayılır ve voila anında görüntü:)

  ReplyDelete
 11. Ellerine sağlık çok güzel olmuş,
  ama gerçekten sabır isteyen bir iş.

  Birde Sevgili Hülya'nın dediği bloğu bende gezmiştim.Çok güzel bir proje çok güzel bir olay.
  Kurs arkadaşlarıma ve gün arkadaşlarıma söyleyeceğim.onlarında katılacaklarından eminim.

  Bizlerinde böyle bir projede katkımız olursa onları sevindirmek çok güzel.
  Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 12. Serpilcim beğeniniz için çok teşekkürler.Düğümlerin tek tek oluşması biraz oyalıyor ama sonuçta çok zevkli bir iş.Sevgili Hülyanın linkini verdiği bloğa bende bakacağım.Sevgilerimle

  ReplyDelete
 13. Çok güzel olmuş Candan ellerine sağlık. Gerçekten büyük bir sabır işi bu. Benim bunu yapmaya sabrım asla yetmez.

  ReplyDelete
 14. Sarışınım şekerim,
  Neler neler yapmış, ellerine sağlık.Manzara çok güzel. Sen ne cevhermişsin, bakalım daha neler döktüreceksin, takipteyim şekercim:))) Buralar buuzzzz, kar yolları ve okulları kapadı:(((
  Çünkü bizim evde nüfus patlaması yaşanıyor.Cemoş+tayfası evi istila ettiler.

  ReplyDelete
 15. Seldacım çok teşekkür ederim zor gibi görünüyor ama çok zevkli:))öpüyorum:))

  ReplyDelete
 16. Sennurum beni şımartıyor:)))Latch hook çalışmalarını çok seviyorum:) Boş kanvasa uyguladığım bazı desenler var bakalım onlara ne diyeceksin:)))As you said so follow me:)))Çokkk öpüyorum:)))

  ReplyDelete