My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Thursday, January 19, 2006

Günün şirinliği ve balkonların rengi:))))

Arkadaşlar seveceğinizi düşündüğüm şirinliklere ben bayıldım:))Bu çiçek ne şirin görünüyor mini yum yum kabında Allahım:)) Evde kalan yemeye korktuğumuz yum yum kabuklarına müracaat :))))Ama yumurta kabuklarına dokunursak hemen ellerimizi yıkayalım ayrıca eğer yumurta alırsak eve getirdiğimiz zaman buzdolabına koymadan iyice silelim(yıkamayalım çünkü yumurta kabuğu geçirgen olduğu için yıkarken üzerinde birkmiş olan tortu etc içerisine geçebilir) .Ve kağıt muhafaza kaplarını hemen atalım .Ev halkı veya çocuklar bir şekilde dokunmasınlar:))))Yumyumları yıkarken bir eldiven kullanmakta fayda var.
Balkonlarda yer olmadığından şikayet etme günlerine son verecek bir buluş /düşünce bence.
Yumurtalar gerçek yumurta görünümünde ama gerçek yumurta değiller.Bir tür özel delikçikli ,geçirgen seramikten üretilmişler.(Porous ceramic) .O zaman saksıya oturmaları için alt kısımları düz design edilmiştir.Yani hacı yatmaz gibi sallanmaları mümkün değil:))))


Yukarıdaki sıraya çeşitli baharatlar ekilmiş kekik,fesleğen gibi alt sıra ise süs çiçekleri:))) Fesleğen hoş:)))
Sanırım bunlarda nane ve maydonoz herhalde:)))Ne şirinler değilmi:))) Şirinlikler devam edecek.

8 comments:

 1. Candan süper bunlar yaww, nerden buldun. Yanlız bunlar yumurta şekli verilmiş saksılar galiba, ayakta durabildiklerine göre. Pek hoş pekkkk, Sevgiler

  ReplyDelete
 2. Candan'cım süperrrr.Acayip güzel görünüyorlar.Yumurta kabuklarının altına simit şeklinde kesilmiş ince sünger koyabiliriz dik durmaları için.Şu Son iki şirinliğin öldürdü beni.Gelip gelip bakıyorum.

  ReplyDelete
 3. Yumurtalari da ciceklerle uygun sekilde boyasak olmaz mi mesela? ciddi ciddi yumurta kabugu mu yoksda yumurta sekli verilmis mini saksi mi?

  ReplyDelete
 4. Serra supersin hic aklima gelmezdi yumurta sekli verilmis saksilar!!!

  Candan sirineler mi bulur boyle sirin seyleri acaba!! cook sirinler :))

  ReplyDelete
 5. Şekercim, yıllar önce, yumurta kabuklarına çiçek ekip, hepsini süslü sepete dizerdim. Ömürleri kısa oluyor, çok az toprak olduğu için herhalde, sararıyorlardı. Görüntüleri çok şeker:)))
  Öppptüüüm:)

  ReplyDelete
 6. Arkadaşlar bende bayıldım,fakat Serracım ve Nazlıcım damgayı vurmuş ve doğru tahmin etmişler posta yazdığım gibi gerçek yumurta değillermiş .Yumurta görünümü verilmiş özel seramiktenmişler.Bencede boyansalar dahada şirin olurlarmış.Beyhancımın dediği gibi gerçek yumurta uygulamasında sünger koyulabilir alta dik durmaları için.Çocuklara çiçek sevgisi aşılamak için super düşünce diye düşündüm:))))Sennurumun yaptığı gibi yapılıp hobi maksatlı üretilebilir hediye bile götürülür.Herkesi öptüm:))))

  ReplyDelete
 7. Sevgili Candan,
  Süper birşey bunlar.Harikalar.

  Bunlara minik kaktüsler varya onlardan diksek şirin olur herhalde.
  Sevgiler.

  ReplyDelete