My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Saturday, November 26, 2005

DİKKAT DİKKAT ÖNEMLİ UYARIProf Dr.Erkan Topuz hocam dün bir tv kanalında kemoterapi görenlerde greyfurt alımının çok tehlikeli sonuçlar doğuracağı husussunda uyarıda bulundu.Ayrıca yüksek tansiyon ilaçları beta bloker alıyorsanız greyfurt aynı derecede tehlikeli ani ölümlere sebep olabiliyormuş.
Hocam günde 1-2 bardak domates suyu,1-2 bardak nar suyu,domates(tercihan mayıs -eylül ürünleri),mümkünse tabii domates salçası(köy),kefir,yoğurt,(tercihan ev yoğurdu),kestirilmiş sütten yapılan lor,çökelek türleri,lahana,kırmızı lahana,karnıbahar,brokoli,soğan,sarmısağın
çok yararlı olduğunu söyledi.Margarin ve tereyağından uzak durup,daha çok soya yağı ve zeytinyağı tüketilmesini tavsiye etti.Kırmızı et aza indirgenmeli ayda 1-2 yeterliymiş.Daha çok tavuk(kuş gribi tehlikesi çok pişirilince kalmıyor),balık,hindi tüketilmeli dedi.
Hocamın alternatif tamamlayıcı tıp adı altında birde kitabı varmış.
PROGRAM ÖĞRETMENLER GÜNÜ YAZIM VE PATİK AŞAĞIDA :)))))

4 comments:

 1. Teşekkürler Candan! Sevgilerimle!

  ReplyDelete
 2. wendycim yine bizelerle çok faydalı bilgiler paylaşmışsın fakat ev yapımı yoğurt vs. benim için zor..kırmızı et zaten çok yemem, margarin kullanmam..fena sayılmam :)
  love&kisses

  ReplyDelete
 3. Candan benim burada bir arkadasim, benzer bir tedavi gordu. Su an da akupunktura gidiyor, gittigi akupunktur uzmani burada cok meshurmus, iyi bilinene birisi. Bazi seyleri akupunktur sirasinda yasaklamis; patlican, peynir, kirmizi et, alkol, vs. Demek ki, var bu yediklerimizin tedavilere ve ilaclara bir etkisi. Bu kadar cok oldugunu tahmin etmezdim gerci. Acaba bir arastirsan, yedikce zayiflatan bir sey var mi?

  ReplyDelete
 4. Sevgili Akçahan Riciderim:)))))
  Burcucum,yoğurdu eskiden annem çok güzel yapıyordu fakat hazır yoğurtlar çıktıktan sonra onların büyük ihtimal kullandıkları maya ve bazı maddeler evde yoğurt yapımını bir şekilde bozuyor.Makinede yapımda bile eskiden süper olan yoğurt tutmuyor .Köyden filan almak lazım .Onun için evde yapamıyorum diye üzülme.
  Serra inanmayacaksın ama elimde bir yazı var kaç gündür yayınlayacağım,içine doğdu .Bende onu okumadan allahım neden zayıflıyorum da yağ kütlem azalıyor kas kaldım deyip duruyordum.Yarına sürpriz olsun,bu arada pazar sayfası muhteşem olacak :))))).Mahmut Tuncer yine döktürdü:)))))

  ReplyDelete