My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Thursday, November 24, 2005

Patik matik:))Çetik metik:)),Slipper milipır:))

Arkadaşlar bu yün yada ipliği kasnaklara taktıktan sonra yünleri ,çekmeye bir şekilde örmeyi
sağlayan tığ(hook).Bu ise düz parçalar yapabildiğimiz aparat aynı zamanda yandaki minik çıkıntı ise örgüye başlarken kullanılan ipi sabitlenmek için bağladığımız yer.Tüm diğer kasnaklarda var.Bir çeşit başlangıç yeri oluyor dönerek gittiğimiz için.İp değişik bir ilmekle gördüğünüz çıkıntılara sarılıyor ve iç taraftan ürüyor .
Derya Hanımın programında görmüş olduğumuz makara işinin yuvarlatılmışı ve dikdörtgen hale çevrilmişi.Makara işinde dört yada sekiz çivi vardı.Bu onun fazlalaştırılmışı ve biraz daha büyütülmüşü.

Bunlarda çeşitli ebatlarda parçalar yapabileceğiniz yuvarlak kasnaklar.Ortadaki mavi kasnak ile patik oluşuyor.Bu kasnaklarla atkı matkı,patik matik ,kazak mazak,bere mere yapılabiliyor.
EEEEE bu da patik :)Kullanılan örnek biraz profesyonel .Ama yapılamaz değil.Başlangıç burun kısmından ,sonradan büzdürülüp kapatılıyor.Kullanım kılavuzunda kesimler ayrıca gösterilmiş .Başladım ama biraz komplike geldiği için ben bitmişini www.fun2do.co.uk den sizler için yayınladım.Ama bende yaparım aynısını bekleyin görün.)))))