My photo
Well-mannered attitude and social minded outlook :))I normally be reluctant to make a stand with an outlandish idea or draw attention with an unusual outfit or hair style. 21 yesterday,21 today,21 tomorrow :)) If I am in danger of lives' weight and self- image issues .I respond these negative urges in a completely different way crushing them:))

Saturday, November 12, 2005

Saatsiz Maarif Takvimi 1:))))))


GÜNÜN FIKRASI
Liseye yeni atanan öğretmen ilk dersinde öğrencilerine ;
-Su doksan derecede kaynar dedi
Öğrencilerden biri itiraz etti
-Fakat öğretmenim su 100 derecede kaynar biliyorduk biz
Öğretmen bozuldu
-Yaaa öyle mi ,buyrun siz öğretmenlik yapın dedi ve çıktı
gitti sınıftan
Ertesi gün geldiğinde derse şöyle başladı
-Çocuklar dün bir karışıklık oldu.90 derecede kaynayan su
değil dik açıymış.....
ÇOCUĞUNUZA İSİM
Belkıs-Enis
GÜNÜN SÖZÜ
Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır/Calvin Coleridge.
DAĞARCIK
Günümüzde en ilkel insanlar Güney Amerika Amazon havzasında
yaşayan küçük bir kavimdir.Konuştukları dil 100 kelimeyi geçmez
ve ancak 3 e kadar sayabilirler.YANCO adlı bu kavmin 3 sayısını size
yazdım bakalım dördüncüye cesaret edebilecekmisiniz:)))
POETTARRARORİNCOAROAC nasıl?????
RÜYA TABİRLERİ 1
Rüyada evinizin içinde dolaşan birden çok atlılar gördünüzse şimdiden
kutlarım.Çünkü bu rüya ,mutlu bir olayın yakın olduğunu simgeler.Biraz
da beklenmeyen güzel bir haber alacaksınız.Bu atlıların içinde belirgin
bir biçimde sizinle ilgilenen varsa bu daha da güzel:)))Çünkü kısmetleri
niz arasında bir ayrım yapmaya başladınız demektir.Bu tabir kadın erkek
için aynı derecede geçerli olmakla birlikte bekarların görmeleri şiddetle
tavsiye edilir:))))
YEMEK LİSTESİ
Köfte-patates kızartması-piyaz-meyve

14 comments:

 1. Anonymous09:47

  This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 2. Merhaba Wendy ben geldim, çok yorgunum. Çabuk döndüm di mi! ama hala kendimi iyi hissetmiyorum. Oğlum da hasta. Ben dün eve akşam geldiğimde patates kızartmıştım zaten bugün almayayım, sanırım klasik bir karnabar bekliyor bizi bugün.
  Yazın güzeldi, görüşürüz.

  ReplyDelete
 3. Sevgili Candan,
  Atın renginin beyaz olması, rüyanın garintisini arttırır mı... bu biir
  Ben, zengin Türkçe'mize ragmen 100 kelime ile yuvarlanıp giden çok insan görüyorum.Bu sosyolojik açıdan bizi ne kadar etkiler...bu ikiii
  Beni güldürüyorsun,sen de hep gülesin... Keyfim yerine geldi...
  Sevgiyle kal.

  ReplyDelete
 4. wendy ben sana yetişemiyorum..dün eve geç geldim, yazını okuyup yorum yazacaktım,yağmur rahat bırakmadı bende yarın yazarım dedim..şimdi girdim yenisi eklenmiş..nereye ne yazacağımı şaşırdım :))
  çok keyifle okudum tekrar yazdıklarını :))
  devam devam devam..

  love&kisses

  ReplyDelete
 5. Ay senin takvimin de yazanlar gene bir sye degil, ne komik seyler okudum ben. Gerci saatli maarif takvimi , takvim olarak hep guzeldir. Cocukken her sabah yapraklarini ben yirticam, ellemesin kimse diye az cirpinmadim. :))

  ReplyDelete
 6. Tuhfeeee hoş geldin ben seni daha uzun gidecek sanmıştım .Di di di çabuk döndün .Oğluna geçmiş olsun.Yarın bir karnıbahar tarifi yazayım bari takvimime:))))AZ gittin ama özlemiştim vallahi.

  ReplyDelete
 7. merhaba Candan; sanki bir yıldır yollardaymışım gibi... İstanbul Bursa derken evimize döndük biraz hastalık biraz sevinç neşe mutluluk söz kesme nişan her şey birbirine karıştı bu bir hafta içinde. Ama ben en çok hala kahramanca İstanbul'da yaşayanlara hayret ettim. Bursa'da bazı saatlerde İstanbul'u aratmıyor. Evime geldim ama kendime gelmedim henüz.

  ReplyDelete
 8. Sevgili Sennur, atın renginin tercihan beyaz olması gerekiyor ama burada binicinin de iyi olması rüyanın garantisini arttırır.Benim rüyada gördüğüm/beğendiğim beyaz atlı prenslerimin hepsi iyi binici olmdıklarından attan düşüp öldüler.Beyaz atlar huysuzmuydu acaba bird siyah ata şartlanıp yatmalı:))))Ayrıca çok doğrusun çokzengin türkçede okuma oranının azlığına bağlıyorum çok kısıtlı keşime kullanımı var.Aşağıdaki doğal yüz kremleri isteğini memnuniyetle not ettim.Sırada coming soon:)))))

  ReplyDelete
 9. Burcucum çokkk teşekkürler biliyorsun biraz yemek yemede biraz tembelim ama iş yazmaya gelince herhalde akan sular duruyor.Yağmur için bir derleme yapıyorum geliyor.Sevgiler love kisses to you 2.

  ReplyDelete
 10. Serra bu bendeki saatsiz maarif takvimi ondan olabilirmi az komikliği acaba.Saatli maarif takvim yapraklarını koparmak ve saklamak en büyük zevkimdi zaten bu saatsize çevirdiğim de onlardan biri.Biraz nostalji yaşarız diye düşündüm.Sevgiler.

  ReplyDelete
 11. Merhaba Sevgili Şule Türel HOŞGELDİNİZZZZZ vallahi özlemiştim merak ettim durdum.Benim yeşil Bursam trafik sıkışıklığı dışında ne yapıyor iyi mi ne zamandır gitmiyorum .Ziyaretler güzel ama insan evine gelince ohhh dünya varmış diyor değilmi.Home sweet home durumları.Çok öpüyorum.

  ReplyDelete
 12. Pinocum blogçuğumu sevdiğine sevindim ama KFC kimler ben çıkartamadım Kentucky Fried Chicken olabilirlermi acaba:))))))Hepinizi seviyorum.XOXOXOX
  P.S:K nin kardeşinin adını unuttum yazdığın bir ara yazarmısın yada K kendi yazsın öleceğim hatırlayamıyorum bu kadarmı silinmiş:)))))

  ReplyDelete
 13. Anonymous07:37

  Merhaba bil bakalım ben kimim .Blog çok hoş . Pelin:)))))

  ReplyDelete
 14. Vayyy Pelin hakikaten K nın kardeşi .Bazen böyle oluyor insan ismin silinmiş tam bloke ismine karşı ama artık unutmam.Çok öpüyorum.

  ReplyDelete